Spútaní krvou, rozdelení osudom, hnaní poslaním. Paco, Cruz a Miklo kedysi tvorili nerozlučnú trojicu. Ako nevlastní bratia a vzdialená rodina vyrastali spolu celý život. V mladosti si ako členovia gangu vo východnom L.A. užili spoločných zážitkov na celý život. Poznačení násilím a drogami sa ich životné cesty rozdelili. Dnes to už neplatí. Miklo sa po návrate z väzenia, v ktorom strávil deváť rokov, opäť vydal zločineckou cestou. Cruz svoj ďalší život prežil ako maliar, ktorého život celkom zničila drogová závislosť. A nakoniec Paco sa vydal do služieb spravodlivosti. Dnes je Miklo jeho najväčší nepriateľ... (oficiální text distributora)

genetique

Poväčšine sa stáva, že do B-éčkových filmov sa obsadzujú herci, ktorí priamo s herectvom nemajú veľa spoločného. Ale aby bol do perfektne napísanej krimidrámy s gangsterského a väzenského prostredia dosadený herecky totálne nezvládnuteľný, priam až neznesiteľný Damian Chapa, tak to som nepochopil. Akože naozaj, nebyť tohto pána, navyše znova úplne dementne nadabovaného, môj pocit by bol minimálne o hviezdičku pozitívnejší. Príbehovo naozaj krutá, o to viac premyslená a dobre napísaná trojhodinová záležitosť, ktorá nezačne nudiť aj vďaka hercom vo vedľajších úlohách. Škoda, že v dialógoch sa v trojhodinovom rozprávaní stráca originalita a klišéovité reči tiež začnú ťahať za uši. 65%. ()

Troniq

Ufff...tak tyhle 3 hodiny utekly hodně rychle a to jsem moc velká očekávání díky zdejšímu rozporuplnému hodnocení hlavně kvůli obsazení některých rolí neměl. Zvláštní dojem ve mě Blood In Blood Out zanechal...na jednu stranu slušně rozmáchlý film, velmi propracovaný, poutavý...a na druhou stranu vlastně hrozně civilní i svojí režií. Docela by mě zajímalo, jak je na tom 300 min. verze. Mě osobně se hodně líbil náhled do hispánský komunity a ten rozdíl, jak to v ní chodí na svobodě a v lochu. Vlastně mám tak celkově rád filmy, co sledujou životní cesty lidí po delší časový úseky. A v tom se dá hodně posrat i předvést. Naštěstí myslím, že tady se povedlo určitě předvést... a věřím, že hlavně v Kalifornii tohle musí být kult. U nás velmi, velmi zapadlý snímek, neprávem. ()

Piri

Skvelý film - naturálny, poučný a napínavý. Žiadne hluché miesta, dokonca aj tých zostrihaných 180 minút je málo, chcel by som vidieť 330 minútovú verziu. Tiež som svojho času na tento film narazil náhodou v telke približne po roku 2007 inak s dobrým slovenským dabingom a už som sa od toho neodlepil.. Máloktoré béčkové filmy predčia aj tie tak preferované áčkové filmy (blockbustery), tomuto sa to rozhodne podarilo. Je to asi jediný výraznejší herecký čin všetkých troch hlavných predstaviteľov v ich celej kariére - Chapu, Borrega a Bratta. Áno, film trpí niektorými, nie príliš presvedčivými výkonmi menších postáv, ale nijako to neuberá na kvalite celého filmu. Celé to dobre obaľuje podmanivá hudba Billa Contiho, ktorá neskoršie odznela aj v iných filmoch. V slovenskom znení Jaroslav Žvásta (Cruz), Ivan Šandor (Paco), Juraj Hrčka (Miklo), réžia Ľubomír Gregor. Vysielané ako Vec cti (STV) a Otázka cti (JOJ). ()

BlackTom

Toto malo 3 hodiny?? Prijal by som ešte aspoň 2, keby boli na takej úrovni ako tie predošlé :) O Bound by Honor som predtým vôbec nepočul, naďabil som naň úplne náhodne vo videopožičovni a odvtedy vždy, keď ho dávaju v TV presedím to uňho až do konca. Hlavný hrdina je charizmatický, môžeme sledovať jeho cestu odvrhovaného chalana, ktorý chcel niekam patriť až po veľkého vodcu gangu Onda. Potešili ma aj Delroy Lindo, Ving Rhames a samozrejme (pre filmy o hispánskych gangoch nepostrádateľný) Danny Trejo. Príbeh má grády, tri perspektívy troch bratov (narkoman, príslušník protidrogového oddelenia, člen gangu) sa nádherne rozvíjajú a každá má svojský charakter. Najviac mi bolo ľúto nezmyselnej smrti malého bračeka a samozrejme vraždy šéfa Ondy. Tento film je prekliato dobrý a u mňa sa nadobro zapísal ako kult. Odporúčam! ()

Othello

Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem se díval na film, který byl rozdělený na více CD. Blood In Blood Out (později překřtěno na Bound By Honor, ze strachu, že by plakáty podněcovaly násilí, což je relevantní argument, když si vzpomenu, co se mnou jednoho času dělalo, když jsem na každém rohu potkával plakáty na Muže v naději) bylo od počátku odvržené dítko od Buena Vista, tedy Disneyho, které přišlo se svým záběrem v nejnevhodnější chvíli, tedy do období losangelských nepokojů, díky čemuž byla jeho premiéra o dva roky pozdržena, následně film propadl a dodnes marně čeká na kolonizaci skrze BluRay nebo alespoň nějaký stream. Otázka je, nakolik je to třeba. Blood In, Blood Out sice pokrývá poměrně opomíjený vzrůst latinské mafie na jihu USA mezi 70. - 90. lety, jenomže naráží na několik překážek. První je Damian Chapa, jehož herecký výkon je dost možná to nejhorší, co jsem v životě viděl. A já toho viděl! Zapomeňte na Caspera van Diena, Rae Dawn Chong, Neila Breena, Tomma Wiseau, tohle je dál. Tohle je až někde úplně dole vedle Lukáše Vaculíka v Nahotě na Prodej nebo Davida Švece v Mandragoře. Bolestivě nevědomá explotace mexického gangstera, která každý gesto musí provést o 180% silněji než by bývalo stačilo a já nechápu, že po některých scénách se zpoza kamery mohlo ozvat "Stop! Takhle je to dobrý, díky všem!". Druhý problém je Hackfordova raná neschopnost provázat spolu jednotlivé epizody a všechny pak působí odtrženě od zbytku. Zejména to jde cítit v monolozích, které nás mají seznámit s aktuální situací a probíhají tak, že po schodech ve vězení si dva týpci, co jdou z oběda, povídají, jak na tom jejich situace v San Quentinu teď, v roce 1982, vlastně je a nad čím se musí do budoucna zamyslet. Třetí problém pak vlastně stojí nad všemi ostatními a vysvětluje, proč se velkým mafiánským příběhům latinoameričanů nikdo raději dosud příliš nevěnoval a v současné době se setkáváme hlavně s filmy, kde její mikrosvět, kodexy a neuchopitelnost se řeší v jejich důsledcích a dopadech na americkou společnost a jedince viz Councellor, Breaking Bad, Sicario, No Country For Old Men atd. Samotný Cormac McCarthy vlastně skrze onoho Councellora uzavřel své dílo konstatováním o nepřekonatelné kulturní bariéře mezi Severní Amerikou a jejím zbytkem. Blood In, Blood Out to dokazuje - je to bílý americký pohled na latinskoamerické gangsterské struktury. Působí logicky pak zmateně, hystericky a infantilně, protože pracuje jen z toho, co autoři viděli, ale nikdy nepochopili. ()

• Fráza "Blood In, Blood Out" (Krv za krv) odznie vo filme trikrát. (Piri)
  • Jeden z medzinárodných distribučných názvov filmu je "Blood In Blood Out" ("Krv za krv"). (Piri)
  • Nezostrihaná verzia filmu trvala 330 minút. (Piri)