Hiphop-erace (festivalový název)

Dokumentární / Rodinný / Hudební

Nový Zéland, 2014, 93 min

Bryn Evans

Bryn Evans

Viděno v rámci festivalu Jeden svět. Kdo by čekal film o Hip-Hopu, tak ten tu hraje druhé housle. Celý film je o síle lidské ducha a o tom, že na věku nezáleží, proto, aby člověk mohl dělat nevšední věci.(7.3.2016)

Krásný dokument - přirozeně plynoucí, bez patosu a trapnosti, lehce vtipný, místy dojemný a celkově nenásilně motivující.(17.4.2015)

• Merwin01

V kontexte Jedného sveta jasné intermezzo. Hip Hop-eration je nenáročné rozptýlenie. Na chvíľu vyvolá úsmev, aby ho obratom preškrtli nepekné zábery z ďalších filmov v programe festivalu. To je asi tak všetko. Úspech. I tak je škoda, že ako najzaujímavejší je prezentovaný samotný fakt, že v priemere osemdesiatročné starenky a starčekovia tancujú na hip-hop. Nie, že by to zaujímavé nebolo, no čakal by som, že film bude dôslednejší v tvarovaní cesty dôchodcov na pódium. Kľukatosť tej cesty do výsledku akosi presakuje, no stále z filmu nie je celkom jasné, aké veľké riziko musia niektorí členovia podstúpiť, aby mohli zatancovať. Aké veľké je ich odhodlanie/túžba. Sebareflexia je ešte dôležitejšia. Prijal by som jej viacej, než jej tam bolo. Tragikomika je totiž neodškriepiteľná a bolo by smutné, ak by sa divák smial na dôchodcoch a nie s nimi (toť moje úzkosťou už nenávratne nasiaknuté ja).(2.12.2015)

Drive a motivace! A spousta kapesníčků..(18.4.2015)