poster

Hiphop-erace (festivalový název)

 • Nový Zéland

  Hip Hop-eration

 • Slovensko

  Hip Hop-erácia

  (festivalový název)

Dokumentární / Rodinný / Hudební

Nový Zéland, 2014, 93 min

Režie:

Bryn Evans

Scénář:

Bryn Evans
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faila
  ****

  Tak tohle mě dostalo daleko víc než většina filmů na podobné téma! Prostě dostalo...(13.9.2016)

 • boombang
  ****

  Krásný dokument - přirozeně plynoucí, bez patosu a trapnosti, lehce vtipný, místy dojemný a celkově nenásilně motivující.(17.4.2015)

 • alenela
  *****

  Drive a motivace! A spousta kapesníčků..(18.4.2015)

 • Merwin01
  **

  V kontexte Jedného sveta jasné intermezzo. Hip Hop-eration je nenáročné rozptýlenie. Na chvíľu vyvolá úsmev, aby ho obratom preškrtli nepekné zábery z ďalších filmov v programe festivalu. To je asi tak všetko. Úspech. I tak je škoda, že ako najzaujímavejší je prezentovaný samotný fakt, že v priemere osemdesiatročné starenky a starčekovia tancujú na hip-hop. Nie, že by to zaujímavé nebolo, no čakal by som, že film bude dôslednejší v tvarovaní cesty dôchodcov na pódium. Kľukatosť tej cesty do výsledku akosi presakuje, no stále z filmu nie je celkom jasné, aké veľké riziko musia niektorí členovia podstúpiť, aby mohli zatancovať. Aké veľké je ich odhodlanie/túžba. Sebareflexia je ešte dôležitejšia. Prijal by som jej viacej, než jej tam bolo. Tragikomika je totiž neodškriepiteľná a bolo by smutné, ak by sa divák smial na dôchodcoch a nie s nimi (toť moje úzkosťou už nenávratne nasiaknuté ja).(2.12.2015)

 • Deimos
  *****

  Kino projekce Filmové Vinohrady/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Kamera 10/10/// PLUS: zdařile natočeno, od vydařené kamery a kvalitního obrazu, přes vhodně využitý střih až po uvěřitelné a často nenásilně zábavné dialogy "do Las Vegas pojedeme všichni, i kdyby to mělo být v urně"/// MÍNUS: až na jednu scénu (stříhání...) kamera zabírá přesně to co chci ve filmu-v dokumentu vidět./// Shrnutí: Mám úctu ke stáří a nebráním se hip-hopu. Mám obdiv k tanečníkům všeho druhu a mám rád taneční filmy. Tady najdu vše. Nechybí dojemné scény, ani pocit vítězství./// Celkem 91%///(6.2.2016)

 • - V době natáčení měla Hip Hop-eration Crew 23 členů ve věku mezi 67 a 95 lety. Průměrný věk skupiny byl 80 let. (Dizzy_eM)

 • - I přesto, že jsou některé taneční figury poněkud fyzicky náročné, zapojují se i členové, kteří mají zdravotní i pohybové problémy. Někteří trpí demenci, mnoho jich je hluchých, jeden slepý a čtyři mají kompenzační pomůcky. (Dizzy_eM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace