Hiphop-erace (festivalový název)

Dokumentární / Rodinný / Hudební

Nový Zéland, 2014, 93 min

Bryn Evans

Bryn Evans

Dojemný film o tom, že v každém věku lze dělat cokoliv. Zdarma na Promítej i ty! (projekt festivalu Jeden svět) - http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/45(28.11.2015)

Hip hop úplně nemusím, ale při sledování tohoto dokumentu v rámci festivalu Jeden svět jsem si několikrát říkal - wow, to je opravdu dobře udělaný dokument. Vyšší hodnocení asi dokumentu dát nemůžu, rozhodně patří mezi jedny z nejlepších, které jsem viděl. 90% a tančete, dokud vám stačí dech!(18.4.2015)

Příjemně ubíhající počin se zajímavým tématem. Kdo by to byl řekl že staříci jsou ochotni něco takového provést a ještě s tím slavit úspěch? Pochybuji, že by na to čtenáři csfd měli odvahu (já ji nemám).(26.11.2015)

Kino projekce Filmové Vinohrady/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Kamera 10/10/// PLUS: zdařile natočeno, od vydařené kamery a kvalitního obrazu, přes vhodně využitý střih až po uvěřitelné a často nenásilně zábavné dialogy "do Las Vegas pojedeme všichni, i kdyby to mělo být v urně"/// MÍNUS: až na jednu scénu (stříhání...) kamera zabírá přesně to co chci ve filmu-v dokumentu vidět./// Shrnutí: Mám úctu ke stáří a nebráním se hip-hopu. Mám obdiv k tanečníkům všeho druhu a mám rád taneční filmy. Tady najdu vše. Nechybí dojemné scény, ani pocit vítězství./// Celkem 91%///(6.2.2016)

• - V době natáčení měla Hip Hop-eration Crew 23 členů ve věku mezi 67 a 95 lety. Průměrný věk skupiny byl 80 let. (Dizzy_eM)

• - I přesto, že jsou některé taneční figury poněkud fyzicky náročné, zapojují se i členové, kteří mají zdravotní i pohybové problémy. Někteří trpí demenci, mnoho jich je hluchých, jeden slepý a čtyři mají kompenzační pomůcky. (Dizzy_eM)