Hiphop-erace (festivalový název)

Dokumentární / Rodinný / Hudební

Nový Zéland, 2014, 93 min

Bryn Evans

Bryn Evans

Drive a motivace! A spousta kapesníčků..(18.4.2015)

Krásný dokument - přirozeně plynoucí, bez patosu a trapnosti, lehce vtipný, místy dojemný a celkově nenásilně motivující.(17.4.2015)

Kino projekce Filmové Vinohrady/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Kamera 10/10/// PLUS: zdařile natočeno, od vydařené kamery a kvalitního obrazu, přes vhodně využitý střih až po uvěřitelné a často nenásilně zábavné dialogy "do Las Vegas pojedeme všichni, i kdyby to mělo být v urně"/// MÍNUS: až na jednu scénu (stříhání...) kamera zabírá přesně to co chci ve filmu-v dokumentu vidět./// Shrnutí: Mám úctu ke stáří a nebráním se hip-hopu. Mám obdiv k tanečníkům všeho druhu a mám rád taneční filmy. Tady najdu vše. Nechybí dojemné scény, ani pocit vítězství./// Celkem 91%///(6.2.2016)

• Merwin01

V kontexte Jedného sveta jasné intermezzo. Hip Hop-eration je nenáročné rozptýlenie. Na chvíľu vyvolá úsmev, aby ho obratom preškrtli nepekné zábery z ďalších filmov v programe festivalu. To je asi tak všetko. Úspech. I tak je škoda, že ako najzaujímavejší je prezentovaný samotný fakt, že v priemere osemdesiatročné starenky a starčekovia tancujú na hip-hop. Nie, že by to zaujímavé nebolo, no čakal by som, že film bude dôslednejší v tvarovaní cesty dôchodcov na pódium. Kľukatosť tej cesty do výsledku akosi presakuje, no stále z filmu nie je celkom jasné, aké veľké riziko musia niektorí členovia podstúpiť, aby mohli zatancovať. Aké veľké je ich odhodlanie/túžba. Sebareflexia je ešte dôležitejšia. Prijal by som jej viacej, než jej tam bolo. Tragikomika je totiž neodškriepiteľná a bolo by smutné, ak by sa divák smial na dôchodcoch a nie s nimi (toť moje úzkosťou už nenávratne nasiaknuté ja).(2.12.2015)

Hlavně je to dost citlivě natočeno, což jsem, upřímně řečeno, ani moc nečekal.(28.7.2016)