Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Cage ako vzdy vytvara skvelu atmosku. Film je celko "smart", ma dostatok humoru a zaverecna zapletka je omracujuca....chyba tomu vsak nieco viac....nieco co by z toho spravilo nieco ala Catch me if you can....mozno namet, mozno scenar...proste nieco....Cage samotny to zachranit nemoze....(31.5.2004)

Nicolas Cage ako obsesívny zlodej je geniálny, čo mi ale nesedelo, to bola Alison Lohman...(1.4.2005)

Odér čistiacich saponátov sa vznáša nielen nad dlážkou hlavného hrdinu - fóbiami zmietaného podvodníka, ale aj nad celým filmom. Prílišné sústredenie na kvalitné spracovanie odsýpajúceho deja vytvorilo síce dokonale čistý antiseptický povrch s prekvapivou pointou, no na tomto vyblýskanci sa nepodarilo zachovať takmer ani smietku emočnej zainteresovanosti diváka. Čo je vo filme s rodinnou zápletkou trochu prieser.(16.1.2013)

• WANDRWALL

Švindl je práce jako jiná. Kdo ji dělá poctivě přijde si na své. Kdo ji flinká, tak jde do báně!(30.7.2010)

Tématicky poměrně neobvyklý Ridley Scott s filmem, který si doslova stojí za svým českým názvem. Podle hodnocení jsem moc nečekal, ale dostal jsem, kdyby už nic, Nicolase Cage v nejzábávnější formě jakou pamatuju. Jeho impotentní hraní alá zamračený čelo se nekoná ani náhodou, takže já jsem dostal možnost se parádně vysmát zlozvykům a neřestem jeho zdejší postavy. Příběh je dotažený do konce, navíc jsem ani finální zvrat neodhadl, takže jo, za mě určitě spokojenost a podivení se nad zdejším hodnocením. Allison Lohman sekunduje více než zdatně, Rockwell svůj standard. 75%(24.3.2014)

• - Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)

• - Roy Waller (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)

• - Film je natočený na motívy novely Matchstick Men od amerického spisovateľa Erica Garcii. (MikaelSVK)