Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Jestli v Americe vypadají čtrnáctileté holky takhle, pak chci být tělocvikářem osmaček v některém z jejich států. Ke škodě uhlazené práce pana velkotovárníka Scotta si z celého filmu budu pamatovat jen závěrečnou přehlídku v modrých plesových šatech, a moje neúnavné úvahy nad tím, jak může být číslo čtrnáct nádherné, když se za ním ve skutečnosti skrývá třiadvacítka... Švindlování tu tím pádem nehraje ani druhé housle, jeho role se dá přirovnat k úloze činelů v naší hymně.(17.3.2012)

Až na strašný záver poctivá oddychovka so skvelým ústredným triom Cage/Lohman/Rockwell. Bohužiaľ bral som to ako oddychovku a ten záverečný zvrat ma potom aj náležite nasral.(26.7.2008)

Dobrý film od vynikajúceho režiséra, ale myslím že každý čakal niečo viac.Dobré herecké obsadenie a dobrý dej robia film len o trochu lepším. 80% - 4*(16.4.2011)

Švindlíři těží z několika originálních nápadů, Nicolase Cagea a především ze skvěle uvolněné atmosféry. Ta bohužel padne "překvapivou" pointou, která je sice nečekaná, ale rozhodně není toužená divákem. Naopak se jedná o jeden z těch případů, kdy by divák film nejraději vrátil a doufá, že by to pak celé skončilo jinak. Je to škoda, protože nebýt toho hloupého konce, bylo by mé hodnocení bezesporu o hvězdičku vyšší...(28.8.2003)

• swamp

Velmi nuzná komedie Ridleyho Scotta. Od režiséra tohoto formátu bych čekal mnohem více.(18.9.2009)