Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Ridley Scott má opravdu neuvěřitelné výkyvy. Švindlíře zdá se natáčela jeho slabší a horší polovina. Většina filmu ujde, ale konec se svou překombinovaností sráží výsledný dojem ještě o nějaké to procento dolu (takže za 50%). Už začínám mít těch rádoby zapeklitých konců plné zuby, i když takový Basic asi jen tak nějaký film netrumfne. A když bych se měl vyjádřit k obsazení, tak vůbec nechápu proč zde hraje Sam Rockwell, ten je zde totiž naprosto zbytečný.(27.8.2003)

Velmi chytré, kouzelné!(21.5.2008)

Švindlíři těží z několika originálních nápadů, Nicolase Cagea a především ze skvěle uvolněné atmosféry. Ta bohužel padne "překvapivou" pointou, která je sice nečekaná, ale rozhodně není toužená divákem. Naopak se jedná o jeden z těch případů, kdy by divák film nejraději vrátil a doufá, že by to pak celé skončilo jinak. Je to škoda, protože nebýt toho hloupého konce, bylo by mé hodnocení bezesporu o hvězdičku vyšší...(28.8.2003)

• BadoXXII

Keď už má pršať, tak nech radšej leje. Toto že režíroval Ridley Scott? Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu sú pekné a vydarené kamerové filtre natoľko typické pre režisérovu tvorbu a hudba. Inak je to film uškriekaný, blbý, neskutočne nevtipný a nijak oslnivo zahratý s veľmi slabým námetom a rozuzlením. Veľmi nadhodnotený film a režisérovo najhoršie dielo.25%(26.7.2008)

Jestli v Americe vypadají čtrnáctileté holky takhle, pak chci být tělocvikářem osmaček v některém z jejich států. Ke škodě uhlazené práce pana velkotovárníka Scotta si z celého filmu budu pamatovat jen závěrečnou přehlídku v modrých plesových šatech, a moje neúnavné úvahy nad tím, jak může být číslo čtrnáct nádherné, když se za ním ve skutečnosti skrývá třiadvacítka... Švindlování tu tím pádem nehraje ani druhé housle, jeho role se dá přirovnat k úloze činelů v naší hymně.(17.3.2012)

• - Roy Waller (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)

• - Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)

• - Film je natočený na motívy novely Matchstick Men od amerického spisovateľa Erica Garcii. (MikaelSVK)