Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Nemůžu si pomoct, ale nuda, nuda, nudaa. Obligátní "čekala jsem víc" ani nemusím zdůrazňovat. Vynikající Nicolas zahrál agorafobika Roye sice velmi dobře, to ano, ale on sám nemůže utáhnout celý film. Takže jsem se přistihla, že občas přestanu sledovat obrazovku a myslím na to, na co všechno v pondělí nesmím zapomenout. No a když se opět vrátím do reality, tak zjistím, že jsem o nic nepřišla. Letargii jemně rozčísla až jeho dcera, která se svou pubertální divokostí udržela mou pozornost u filmu až do konce.(5.5.2014)

Ridley Scott vstoupil do neprobádaných končin a vytvořil průměrný filmový zážitek s dvojicí dobrých herců a jednou rozkoušnou holčičkou, která rozhodně nevypadá na svůj věk :). Jestli jde o komedii opravdu jsem se nesmál až na ten konec, který je jak ze špatného snu jednoho velkého podvodníka.(4.8.2006)

Rozporuplná (a neuspokojivá) záležitost, která se neúspěšně tlačí do několika žánrů (ani komická, ani dramatická) a kterou nezachraňuje ani další podivínská, obsesemi a fobiemi napěchovaná, existence Nicolase Cage, který vám svým hraním jednou připomene Adaptaci, podruhé Tváří v tvář, potřetí Leaving Las Vegas, počtvrté Město andělů, popáté... Příjemným bonbónkem je cestu si razící Alison Lohman, okouzleně rozjívená puberťačka, co spadne z nebe a v taťkově náruči se několikrát příjemně zavrtí. Tipli byste jí dvacet čtyři?(11.9.2007)

Tohle mi jako komedie moc nepřišlo, spíš jako takové lehce úsměné krimi. Filmu vévodí především skvělí herci, ale čekal jsem od toho více.(14.5.2005)

• BadoXXII

Keď už má pršať, tak nech radšej leje. Toto že režíroval Ridley Scott? Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu sú pekné a vydarené kamerové filtre natoľko typické pre režisérovu tvorbu a hudba. Inak je to film uškriekaný, blbý, neskutočne nevtipný a nijak oslnivo zahratý s veľmi slabým námetom a rozuzlením. Veľmi nadhodnotený film a režisérovo najhoršie dielo.25%(26.7.2008)