Dračí srdce 3: Čarodějova kletba

Scénografie:

Dan Toader

Kostýmy:

Oana Paunescu

Jediné opravdové dračí srdce s tím správným filmovým drakem mám ráda. Dvojka byla slátanina, že než to vidět znovu, raději bych si víčkem od konzervy sardinek vyřízla ledviny a udělala si z nich svačinu (tu jednu hvězdu to ode mě má jen proto, že pohádkám odpady z principu nedávám). Na trojku jsem se chystala, odhodlávala se, přešlapovala, až jsem do toho nohou roztřesenou šlápla. Už po pár minutách jsem vylezla z pod stolu, kam jsem se preventivně před drtivým dopadem tohoto mastryštyku ukryla. Po další čtvrthodince jsem otevřela oči naplno, po první půlhodině jsem z pokleku - klasická pozice "připravit ke startu" - usedla do křesla a dokoukala zbytek. Vykradlo to kdo ví jak kde co. Nejen, očekávatelně, jedničku, na kterou se to odkazuje názvem, jedním ze základních motivů, charaktery ústředních postav a barvou vlasů hlavní hrdinky, ale od Hry o trůny, Eragona, Noční hlídku a Asterixe to přes dokument o transplantaci srdce jde až k Babicovým dobrotám. Možná proto, že dvojka mě zklamala tak, že jsem vzteky málem začala chrlit oheň nebo brečet (nebo obojí najedou a tím se stala pouťovou atrakcí), při váhání mezi dva a tři se, když nemáme půlhvězdy, přikláním k vyššímu hodnocení. Kdo měl dost rozumu, aby se vyhnul dvojce, rozum ho pak opustil a podíval se na tohle, asi tak benevolentní nebude.(12.11.2015)

• Terva

CITÁT - Ta padající hvězda možná Keltům nese lepší zítřky.............. Věnováno památce Ricka Finkelsteina, výkonného producenta, který zemřel 2.10.2013. Je to mizerně natočené, špatné triky, nevěrohodné prostředí a nevýrazné herecké obsazení. Filmu by slušelo víc vtipných pasáží. CITÁT - To je ten pach chudých..........(22.3.2015)

• shushee

Radši se koukat do zdi..(20.2.2015)

Trikově je tohle paráda na to, že to není až tak finančně náročné - myslím že to nestojí desítky miliónů. Ten drak prostě vypadá dobře a celkem se tam hodí. Navíc Ben Kingsley má výtečný hlas. Dvojka byla taková levná blbina, která se snažila spíš o humor, tohle je akční jízda, která má sem tam nějaký vtípek, ale je to laděno spíše do vážné roviny, no alespoň dospělejší, a je to celkem dobré.(4.5.2015)

Největší plus je rozhodně drak. Musel stát majlant, takže se šetřilo na hercích a ten příběh je taky nenápaditý, i když se snažili s hned dvěma záporáky. Hlavní hrdina mi lezl na nervy tím, že ze sebe dělal bůhví co a přitom to byl obyčejný lhář a zlodějíček, lehce ovladatelný propagandou.(24.4.2015)

• - Natáčelo se v Rumunsku. (Terva)