Komentáře uživatelů k filmu (795)

 • kleopatra
  ****

  Al Pacino, který by udělal zážitek i z čtení návodu na jízdence hromadné dopravy, byl jako John Milton bezkonkurenční, i když Keanu a Charlize taky nebyli zlí. Mírně mě zaskočila Lomaxova matka, která ve své náboženské fanatičnosti naháněla větší hrůzu než samotný ďábel.(8.1.2005)

 • Cival
  ****

  Když bych se pokoušel sestavit žebříček nejlepších hereckých výkonů všech dob, Pacinův ďábel by byl určitě zatraceně vysoko. Brilantní studie, v níž drzý úsměv a divoké křepčení funguje stejně dobře jako Hackfordovo labužnické zneklidňování zvuky a temnými tóny orchestru. I Reeves boduje, ale nejvíc si cením scénáře, který dokázal nejen ustát kombinaci pekelnické fantazijní nadsázky s realistickým thrillerem, ale takřka geniálně jej zakomponovat i do existenciálního kontextu lidské marnivosti a nestability všehomíra. Pecka s náběhem na pět hvězd...(4.6.2005)

 • kOCOUR
  *****

  Excelentní thriller se slabším rozjezdem, ale zato výborně vypilovaným finálem. Al Pacino je s přehledem nejlepším filmovým satanem a Nicholson s Keitelem mu nasahají ani po nehet na malíčku pravé nohy. Reeves konečně potlačuje fámy o svém neherectví! Pekelná pětihvězdičková záležitost, možno vidět několikrát bez ztráty jakéhokoliv kouzla...(25.8.2002)

 • Lima
  ****

  Tenhle film má čtyři veliké klady. Al Pacina, jehož kreace ďábla je jedinečná. Charlize Theron, která jako žena propadající se do šílenství je ještě lepší. Dále skvělou hudbu Jamese Newtona Howarda a nakonec zajímavý neotřelý děj. Keanu Reeves se snaží, ale na první dva jmenované nemá. Výborný thriller.(13.4.2003)

 • Galadriel
  ***

  Rozhodně jde o zajímavý námět, který vás donutí nad dějem přemýšlet, slušně zpracovaný, perfektně odehraný (hlavně démonický Al Pacino nemá chybu). Když jsem ale viděla film podruhé, už na mě tolik nezapůsobil. Možná mu dám ale ještě třetí šanci, protože když narazím na tenhle profil, mám chuť se na to podívat znova...(8.12.2003)

 • Gemini
  *****

  Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích...tak tahle věta mi zní v uších už hezky dlouho, spolu s pěknou řádkou dalších skvělých dialogů. Devil's Advocate je rozhodně můj nejmilejší film. Keanu Reeves je skvěle bezskrupulózní, Al Pacino je nepřekonatelný, Charlize a Connie štědře dodávají nezbytný sex-appeal, hudba Jamese Newtona Howarda probouzí ty správné pocity v tu správnou chvíli, scénář nemá chybu, kamera a trikaři předvedli kouzla jen aby nám připravili tuhle podívanou. Za to si zaslouží minimálně šest hvězd. Příběh má skvělou gradaci, závěrečnou půlhodinu bych popsal asi takhle - po nejpříšernějších pěti minutách následuje 25 minut nejgeniálnějších. Pokud máte možnost, sežeňte si anglický originál, přece jen i přes kvality českého dabingu něco nevyzní tak jako in English. Vanity is definitely my most favourite sin... Po víc jak deseti letech a bezpočtu repríz stále neochvějně za 100%.(24.1.2003)

 • Tosim
  *****

  Když něco neuděláte, můžete toho leckdy pokazit víc, než kdybyste udělali cokoliv. I REST MY CASE...(22.7.2002)

 • Tom Hardy
  *****

  Vždycky fascinovaně pozoruji ten závěr, ve kterém Pacino skloubí shakespearovský způsob projevu s neskutečným hereckým nasazením, díky kterému mám skoro chuť jeho postavě fandit. "Já jsem humanista", není důležitá absurdnost toho tvrzení, důležité je to, že by mu to člověk i věřil. Pacinův Satan je jednoznačně jednou z nejlepších filmových postav, co jsem viděl a právě proto bylo třeba vícero projekcí, abych docenil i Reevese a Theronovou - oba si tu sáhnou na dno a oběma jsem věřil veškeré emoce (a způsob, jakým trpí postava Charlize, to je neuvěřielně intenzivní část příběhu, která by sama o sobě mohla sloužit coby torzo nějakého vlastního filmu). Scénář je podobně jako třeba u filmu V moci ďábla obdivuhodný ve svém ladném skloubení mystického a racionálního a i když je film možná o trošičku delší, než by bylo třeba, každou minutu je zajímavý. "Proč právě právníci? Protože se dostanou všude." Po čertech pravdivé...(29.9.2002)

 • Radyo
  ****

  Výborný thriller s jedinečným Al Pacinem, který je ďábelštější, než samotný vyslanec pekel. Charlize Theron hraje narušenou velmi dobře a i Keanu Reeves se snaží v roli advokáta, co mu síly stačí.(31.7.2002)

 • Matty
  ****

  John Milton je takový žoviální postarší pán. Ďábelsky přesvědčivý a rád se oddávající satanskému tangu. Jeho šarmu je těžké odolat. Ve skutečnosti je jenom málo lidí, kteří mu odolávají dodnes. Odměna za jeho náklonnost totiž málokoho nechává chladným… Kde se vzal, tu se vzal jakýsi Taylor Hackford a natočil dvouapůlhodinové metaforické (či metafyzické?) soudní drama s Alem Pacinem, Keanu Reevesem a Charlize Theron. Film je to skutečně „velký“, téma, které rozebírá ostatně také. Ale ne díky režii, která by občas potřebovala popohnat, nýbrž díky hereckým výkonům tato studie zkaženého měšťáka funguje. Na nich stojí (všechny scény s Pacinem) a s nimi padá (většina společných scén Reevese a Theronové). Film velice neotřelým způsobem nahlíží na zlem nasáklou lidskou společnost, nebojí se ironie a ke konci se mění až v ukrutně černou komedii. Je zde poměrně hodně – na první pohled nepodstatných – motivů, které potěší diváky opakovaně se vracející k jednomu filmu a hledající v něm skryté symboly. Znalost „explicitnějších“ satanských hororů jako Rosemary má děťátko, Vymítač ďábla, či upírské Interwiev s upírem se počítá za výhodu, nikoliv za nutnost. Ďáblův advokát je zábavným a chytrým snímkem, jenž potěší téměř každého. Jenom dle osobního zájmu a znalostí někoho více a někoho méně. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Melies, Kaka, Eddard, Jordan, Fr, Callas(25.1.2008)

 • Djkoma
  *****

  Al Pacino a jeho pohled Dábla, krásná a přitažlivá Charlize Theron a mladý neznalý a ambiciozní K. Reeves... Výsledek??K těm 5* mam něco dodávat?jen bacha na popálení u tak žhavého díla se nejde divit ničemu.(12.7.2004)

 • gouryella
  ****

  Vynikajici thriiler, film, ktery je schopen udrzet divakuv zajem od zacatku az do konce. Nadmiru povedeny scenar doplneny nadprumernymi vykony (v pripade Al Pacina vykon excelentni).(6.8.2002)

 • Malarkey
  ***

  Ani jsem netušil, že Ďáblův advokát dokáže být takové napínadlo, protože prvních půlhodiny rozhodně jde odničeho nikam a teprv když se začnou dít divné věci, dává to všecko dohromady nevídaný smysl, jenže si to pohorší závěrem. Závěrem tak dlouhým a napínavým, že mi příjdě, jak je neskutečně přitažený až ke dnu. 144 minut filmu dávají docela zabrat. Nebránil bych se tomu, kdyby film mohl být o něco kratší, protože ten konec tomu dává rozhodně velký záhul. Poslední soud totiž nadejde a Keenu Reeves pozná v čem je jádro pudla. I já poznám v čem to všecko tkví, ale koncem to bohužel nezachrání. Rozhodně to není špatný film, ale nedokážu souhlasit se zdejším hodnocením. S Keenu Reevesem jsem se nedokázal spřátelit, délka mi přišla přehnaně dlouhá a natahování děje zbytečné. Každopádně to účel splnilo a já zůstal napjatý až do konce. Tímto tři hvězdičky dávám ze zklamání, které ke mě přispěchalo a nijak nepotěšilo. Ďáblův advokát je dobrý film, má v sobě démonického Al Pacina. Ten tomu určitě dává co proto, takže s tím si film rozhodně může podat ruce, ale jinak je to všecko podle mě takové šedě průměrné a ani Keenu si s tím neporadí. Al Pacino prostě zvítězí na plné čáře, ať si kdo řiká co chce. --- Kdo jsi? - Mám spoustu jmen... - Satan. - Říkej mi "tati"...(19.6.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Filmová ukázka životopisu Tomáše Sokola s vynikajícím hudebním doprovodem Jamese Newtona Howarda .Vážně, ale musím říci , že tento film je hodně démonický díky Al Pacinovi.Charlize Theron nám opět dokazuje že .není jen krásná žena ,ale i velmi dobrá herečka.No ambice vedou někdy do pekla hold.Tenhle film však do nebe,ale filmového.(5.7.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Jonathan Lemkin, Tony Gilroy .. Právník je člověk vyškolený k obcházení zákona.. Ďábla nepřechčije.. 85%.(15.1.2005)

 • J*A*S*M
  *****

  Vynikající mysteriózní thriller, v němž Al Pacino odvádí úžasný démonický výkon. Příběh se rozjíždí pozvolna, dokonce jsem zapochyboval, že se avizované nadpřirozeno vůbec projeví. Od poloviny to naštěstí chytne ten správný směr, Satan perlí, Charlize Theron působivě blázní a Keanu Reeves se v tom pěkně veze. Dokázal bych si představit o asi třicet minut kratší stopáž, ale nevadí, nenudí to ani takto. 9/10 Horror movie of the year(21.5.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $57miliónovTržby USA $60,944,660Tržby Celosvetovo $152,944,660/70%/(7.6.2005)

 • Anthony
  ****

  Myslím, že zrovna kvůli tomuto odmítl Keanu Speed 2 - jestli to tak je, tak jde o geniální rozhodnutí. Keanu zde podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Vrcholem filmu jsou ovšem scény, v nichž se vyskutuje ďábelský Al (docela mi sedl i dabing Karla Heřmánka), jeho závěrečné svádění je lahůdkové. Na můj vkus ovšem trochu delší, než je třeba.(30.7.2003)

 • Radek99
  *****

  Přímočará filmová metafora tohoto ješitného světa. Nejrespektovanější profese Ameriky (i našeho starého kontinentu) jako médium sloužící ďáblovým plánům ovládnout zem = přesný a trefný příměr. Podobenství o civilizaci, v níž nejvyšší metou jsou peníze, ambice a moc. O nic jiného vlastně ani neběží. Je to sice hodně zvulgarizovaná podoba katolického kultu pohybující se po hraně té nejprimitivnější lidové představivosti...ale něco hlubšího v sobě nese - Hle inferno: mediální ďábel s tváří Al Pacina... Kdo jsou ty charismatické mediální tváře, které tu za nás rozhodují? Myslí to upřímně? Ďáblův advokát je všude okolo nás...(29.1.2007)

 • DaViD´82
  *****

  V dokonalosti tohohle skvostu musel mít pracky samotný satanáš, protože jinak mi nejde na rozum, že by mě tak dostal "pouhý" film o ješitnosti.(30.1.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40