poster

Bojovníci ze severu

 • Dánsko

  Krigerne fra nord

 • anglický

  Warriors from the North

 • Slovensko

  Bojovníci zo severu

  (festivalový název)

Dokumentární / Historický

Dánsko / Somálsko, 2014, 59 min

Kamera:

Henrik Ipsen
 • Paradax
  ****

  Výborný námět. Zpracování a gradace trochu slabší. Nicméně je to ten typ snímku, který zhlédnete v jednom kuse, navíc s několika šokujícími záběry. Dokument rozhodně stojí za zhlédnutí a je to jeden z kamínků do současné mozaiky islámu v Evropě.(24.2.2015)

 • milancecil
  odpad!

  295. Režimní indoktrinace, trapně průhledný, manipulativní podvrh, svou krátkou stopáží evidentně určený především pro mládež formou školních promítání, k formování jejich šablonovitě uvědomělého názoru, že se ve výběru filmů v rámci festivalu Jeden svět setkám s takovou zastrašující, xenofobně orientovanou tvorbou, to jsem opravdu nečekal a cítím se zhnusený, tím se u mne doposud úspěšně udržovaná důvěryhodnost festivalu propadla až na úroveň úplného dna, předkládá se divákům jakási výpověď fiktivního příslušníka islamistické buňky, uprchlíka ze Somálska, žijícího nyní v Dánsku, přitom jde jen o součást dlouhodobé režimní kampaně s účelem, který není zatím úplně zřejmý a lze ho jen více méně odhadovat, ale očekávám, že nezůstane dlouho zastřený a pocítíme brzy jeho plné důsledky, film bez výhrad doporučuji, o takovou zkušenost by neměl být nikdo přemýšlivý ochuzen, zároveň je alarmující, kolik diváků bez jakéhokoliv zpochybnění autenticity obsahu uvěřilo!!!(31.3.2015)

 • agassi68
  **

  Keby bol tento dokument natočený pred 5 rokmi tak by mal úplne inú výpovednú hodnotu. Teraz sa len zaradil do prúdu módnej islamskej vlny, ktorá nás možno onedlho zaplaví..(29.9.2015)

 • Stíba
  ****

  Na jednoduchém, srozumitelném a nikterak překvapujícím případu je rozebráno to, co v poslední době naše média hodně omílají jako horkou novinku, která je ale ve skutečnosti dávno trvajícím faktem. Tím je problematika toho, jakým způsobem jsou rekrutování sebevražední atentáníci z Evropy do řad islamistických fundamentalistů. Je probíráno z čeho vychází jejich prvotní zaujmutí, jak je s nimi manipulováno a proč se ve finále rozhodnou či nerozhodnou pro akt samotný. (festival Jeden svět Benešov - 26. 3. 2015)(27.3.2015)

 • Marsik
  ***

  ČT2 HD - Dost zvláštně zpracovaný dokument. 55%(16.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace