Zatajené dopisy

Dokumentární

Česko, 2015, 52 min

Tomáš Kudrna

19. MFDF Ji.hlava(6.11.2015)

Velice povedený snímek. Více zde http://oskrkany.blog.idnes.cz/c/453019/dokument-vyvolavajici-mnoho-otazek.html(10.3.2015)

• Ony

Film otevírá hned několik důležitých témat, historických i aktuálních, což oceňuji. Ale vadilo mi, jak se namísto jejich rozpracování urputně snaží dojmout.(1.11.2015)

Necelá hodina ve stopách dávného experimentu Miroslava Dědiče otevírá otázku nucené asimilace, jejíž kladení se dnes s ohledem na dodržování lidských práv při řešení aktuálních nesnází skoro nesluší. Sledování událostí dávno minulých dovoluje sporné, vykořeňující a násilné metodě přiznat dílčí úspěchy, možná dokonce takové, po kterých se v některých kruzích tolik volá. Ještě cennější je to, že dokument ukazuje, čím byly úspěchy vykoupeny. Byli bychom s to? Chtěli by ochotni ti, které bychom metodě podrobili? Co kdo vlastně chce a kdo z toho co bude mít? - Na tyto a na další otázky Tomáš Kudrna neodpovídá. Příležitost pro nás.(16.1.2017)

• Monyfik

Tady jsou z toho zase někteří hyn... Žijete ve vakuu, Romy znáte jen z televize...(9.4.2015)