O pár koleček víc (E01) (epizoda)

O pár koliečok naviac

Dokumentární / Road movie

Česko, 2016, 28 min

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

"Pořídili jsme si perfektního Malucha. V podstatě nic na něm nefunguje, nesvítí světla, neblikaj blinkry, startuje se větví." Tak Egu a Babu se tváří celkem v pohodě, Maluch budí mírné obavy a motorky se možná rozjedou. Taky posádky vypadají dobře, možná dostanou i víza, vozíčkáři jsou dobří blázni a jsem si celkem jistý tím, že Marcin si s sebou měl vzít ten traktor. Ve filmu mi tento pořádný prolog chyběl a proto jsem moc rád, že jsem si ty přípravy mohl s cestovateli užít. A taky se poučit, protože já bych nepřežil ani ten odjezd.(6.12.2016)

• Pepinec

Je fajn, že se cirkusu daří a že se rozrůstá. Upřímně mu fandím a těším se na další tóčo. Jenže ona je někdy lepší komořina než symfoňák. Je tady spousta věcí, který nejsou potřeba vidět a spousta řečí, který nejsou potřeba slyšet. Okay, tak kdo byl za život jednou u Mácháče a jednou na Slapech, tomu třeba pětiminutovka věnovaná očkování přijde zajímavá, ale trošku mně přijde, že cirkusáci měli při týhle expedici kameru s mikrofonem u huby i na záchodě. A to mě osobně tak úplně neba, protože jak to vypadá na záchodě moc dobře vím i bez Road movie.(26.9.2016)

Líbí se mi, kterak názvy jednotlivých dílů dokonale reflektují jejich děj. První díl nám kromě těch pár nových koleček ukazuje i řidiče a řidičky těchto nových našlapaných strojů. Celý díl se táhne v rytmu příprav a komplikací ohrožujících start žlutého cirkusu. Několik zúčastněných nažene do postelí lehčí verze rýmičky a o komplikace je tak postaráno. Příjemné bližší seznámení se s posádkou. Něco takového ve filmu zřejmě býti mělo.(21.9.2016)