Zločin v Polné (TV film)

Viktor Polesný

Václav Šašek

David Ployhar

Zdenek Merta

Jaroslav Plesl, Karel Heřmánek ml., Karel Roden, Gabriela Míčová, František Němec, Jan Kačer, Petr Štěpánek, Jiří Plachý ml., Ondřej Kavan, Jan Novotný, Luboš Veselý, Simona Kopecká, Johanna Tesařová, Rostislav Novák ml., Miroslav Etzler, Zdeněk Dušek, Dana Sedláková, Stanislav Zindulka, Vladimír Polívka, Petr Šmíd, Martin Myšička, Josef Carda, Vladimír Marek, Kamil Halbich, Mojmír Maděrič, Jiří Wohanka, Martin Mejzlík, Stanislav Lehký, Štěpán Benoni, Štěpán Tuček, Zdeněk Maryška, Jakub Koudela, Lukáš Marval, Miroslav Saic, Jaromír Meduna, Vilém Udatný, Jitka Sedláčková, Miloslav Mejzlík, Jiří Král, Jaromíra Mílová, Adriana Bajtková, Petr Bucháček, Martin Davídek, Monika A. Fingerová, Vlastimil Fridrich, Petr Gruša, Kryštof Grygar, Jakub Hajner, Miroslav Hruška, Václav Chalupa, Tomáš Jákl, Elisabeth Janků, Luděk Jiřík, Nikol Kouklová, Tomáš Kraucher, Aneta Krejčíková, František Kreuzmann ml., Martin Kubačák, Adéla Kačerová-Kubačáková, Milan Ligač, Petr Macháček, Jaroslava Mílová, Zdeněk Pecháček, Karel Pěnkava, Jiří Ployhar ml., Tomáš Pokorný, Jindřich Pulda, Miloš Rothbauer, Karel Skalský, Jiří Šimek, Sebastian Pošmourný, Lucie Roznětínská, Alena Štréblová, Jiří Čapka, Miroslav Babuský, Eliza Roth, David Bělohradský, Kateřina Březinová, Gabriela Dorantová, Jan Fiala, Josef Humpolec, Hynek Chmelař, Karel Jirák, Daniel Krečmar, Heda Pacnerová, David Punčochář, Richard Šírek, Jaroslav Vlach, František Segrado, Alois Antal

ČT1 HD - 1. díl byl výborný. Celých 80 minut jsem pozoroval se 100% pozorností, vtáhlo mě to hned od začátku a pan Heřmánek mladší mě svým výkonem mile překvapil, doufám, že ještě dozraje a ukáže nám. Pan Plesl, o něm není třeba pochybovat, ten zahrál jako vždy skvěle. Prozatím hodnotím při zemi a pokud mě nějak zásadně nezklame pokračování, tak možná pro 5 hvězdiček nepůjdu daleko :) 80% (with J.) / (8.2.2016) ČT1 HD - 2. díl je na světě a opět spokojenost. Pan Polesný nám tu naservíroval skvělé drama ze soudního prostředí, kde dle mého skvěle hraje zejména pan Plesl, Roden a Heřmánek ml. Samotný závěr vše vypovídající a silně emotivní, Hilsnera mi bylo upřímně líto. Život měl fakt na ho**o. K naprosté spokojenosti a udělení konečných 5 hvězdiček mi přece jen ještě něco chybělo, ale je to tak zanedbatelné, že velmi silné 4 hvězdy toto drama rozhodně nemine. 84% (with J.)(1.2.2016)

• GeusX

Hrrrr s komentářem hned po první půlce... Prdlajs - až se podívám na oba díly, hezky najednou :)(31.1.2016)

Přišlo mi, že v druhym díle to ztrácelo trochu dech. A L. Hilsner mohl být vykreslen nejspíš o něco kontroverzněji. To jsou však asi jediná negativa. Velmi slušný režijní, kameramanský a především vynikající herecký počin. V prvé řadě mistr Plesl, který utáhl veskrze pozitivní postavu s naprostou bravurou. Zraje jako víno a těším se na jeho další počiny. To ovšem nebylo takové překvapení jako výkon mně dosud neznámého K. Heřmánka ml., který Hilsnera podal velmi zajímavě. A neztrácí se ani herci v dalších, menších rolích ( Etzler!, Roden, L. Veselý ). Shrnu to: spokojenost! P.S. Člověku to nedá, aby neviděl paralely s náladami dnes. Kdyby se něco podobného stalo a podezřelý byl musilm, sluníčkář nebo třeba komunista, nemluvě o "cikánech"... Nálepky fungují a mediální lynč je po víc jak 100 letech ještě mnohem mnohem horší :-((9.2.2016)

Poněkud strnulé a vzdělávací, ale na úrovni. Trailer byl emoční, film vůbec. Od ČT to byla slušná práce. Tenhle směr je správný, je však ještě na čem pracovat...67%.(14.2.2016)

Klobouk dolů! Po shlédnutí obou dílů se podařilo ojedinělé dílo mapující jednu kapitolu našich dějin. Jednak poctivá filmařina zavítala i do televizního filmu, což se v našich končinách vídá opravdu vzácně. Herecké obsazení je plné znamenitých jmen i výkonů. Asi už při čtení scénáře se dalo vytušit, že tentokrát se bude jednat o neobyčejnou práci, jinak by těch zvučných jmen jistě tolik nebylo. Po technické stránce prostě skvěle zvládnuto a po té historické prozatím velmi snaživě a nepodlézavě. Při závěrečném čtení verdiktu poroty jsem ani nedýchal a přitom jsem vědel jak do dopadne. A ještě nakonec... právě kvůli takovýmhle filmům je dobré mít doma televizi a zaplatit poplatek za veřejnoprávní stanici.(31.1.2016)