Zločin v Polné (TV film)

Viktor Polesný

Václav Šašek

David Ployhar

Zdenek Merta

Jaroslav Plesl, Karel Heřmánek ml., Karel Roden, Gabriela Míčová, František Němec, Jan Kačer, Petr Štěpánek, Jiří Plachý ml., Ondřej Kavan, Jan Novotný, Luboš Veselý, Simona Kopecká, Johanna Tesařová, Rostislav Novák ml., Miroslav Etzler, Zdeněk Dušek, Dana Sedláková, Stanislav Zindulka, Vladimír Polívka, Petr Šmíd, Martin Myšička, Josef Carda, Vladimír Marek, Kamil Halbich, Mojmír Maděrič, Jiří Wohanka, Martin Mejzlík, Stanislav Lehký, Štěpán Benoni, Štěpán Tuček, Zdeněk Maryška, Jakub Koudela, Lukáš Marval, Miroslav Saic, Jaromír Meduna, Vilém Udatný, Jitka Sedláčková, Miloslav Mejzlík, Jiří Král, Jaromíra Mílová, Adriana Bajtková, Petr Bucháček, Martin Davídek, Monika A. Fingerová, Vlastimil Fridrich, Petr Gruša, Kryštof Grygar, Jakub Hajner, Miroslav Hruška, Václav Chalupa, Tomáš Jákl, Elisabeth Janků, Luděk Jiřík, Nikol Kouklová, Tomáš Kraucher, Aneta Krejčíková, František Kreuzmann ml., Martin Kubačák, Adéla Kačerová-Kubačáková, Milan Ligač, Petr Macháček, Jaroslava Mílová, Zdeněk Pecháček, Karel Pěnkava, Jiří Ployhar ml., Tomáš Pokorný, Jindřich Pulda, Miloš Rothbauer, Karel Skalský, Jiří Šimek, Sebastian Pošmourný, Lucie Roznětínská, Alena Štréblová, Jiří Čapka, Miroslav Babuský, Eliza Roth, David Bělohradský, Kateřina Březinová, Gabriela Dorantová, Jan Fiala, Josef Humpolec, Hynek Chmelař, Karel Jirák, Daniel Krečmar, Heda Pacnerová, David Punčochář, Richard Šírek, Jaroslav Vlach, František Segrado, Alois Antal

Poctivá práce s odbornou literaturou.(31.1.2016)

Nad současnou obvyklou úroveň vysoko čnící televizní film. Skvěle herecky zvládnuté role, pečlivé reálie, stálý rytmus a udržované napětí. Co mi malinko sledování komplikovalo, byla znalost reálného příběhu, kterého se scénář pokorně drží, takže jsem byl ochuzen o překvapení. Scény sledující samotný případ Hilsnera, zejména pak soudní, jsou o poznání zajímavější, než soukromá rovina, která zůstává trochu šedivá a v pozadí.(12.2.2016)

Na český televizní snímek opravdu dobré! První část je o dost lepší, zejména výbornému soudnímu řízení a skvělému výkonu Jaroslava Plesla. Druhá část už neměla takové grády, ale přítomnost Masaryka v podání Karla Rodena a velmi dobré zakončení celého případu ještě celý televizní snímek udrželo na 4 hvězdách.(31.1.2016)

Skutečně velice zdařilá rekonstrukce jednoho dávného případu, jenž dodnes vzbuzuje celou řadu otázek a také nejedno zamyšlení. Duch doby je vystižen opravdu výborně, diletantství při celém vyšetřování, manipulování veřejností a fraškovitost soudních procesů jsou ukázány v plné nahotě. Přesto však pointou vlastně není zjištění, kdo je či není vrahem, ale spíše to, že z podhoubí strachu, tmářství a nenávisti nemůže povstat spravedlnost, což je odkaz pro dnešní dobu více než poučný.(8.2.2016)

V souvislosti se současným děním v ČR až krutě současné...problém je, že dnes tu máme místo Masaryka...ehm, víme koho..(7.2.2016)