Zločin v Polné (TV film)

Viktor Polesný

Václav Šašek

David Ployhar

Zdenek Merta

Jaroslav Plesl, Karel Heřmánek ml., Karel Roden, Gabriela Míčová, František Němec, Jan Kačer, Petr Štěpánek, Jiří Plachý ml., Ondřej Kavan, Jan Novotný, Luboš Veselý, Simona Kopecká, Johanna Tesařová, Rostislav Novák ml., Miroslav Etzler, Zdeněk Dušek, Dana Sedláková, Stanislav Zindulka, Vladimír Polívka, Petr Šmíd, Martin Myšička, Josef Carda, Vladimír Marek, Kamil Halbich, Mojmír Maděrič, Jiří Wohanka, Martin Mejzlík, Stanislav Lehký, Štěpán Benoni, Štěpán Tuček, Zdeněk Maryška, Jakub Koudela, Lukáš Marval, Miroslav Saic, Jaromír Meduna, Vilém Udatný, Jitka Sedláčková, Miloslav Mejzlík, Jiří Král, Jaromíra Mílová, Adriana Bajtková, Petr Bucháček, Martin Davídek, Monika A. Fingerová, Vlastimil Fridrich, Petr Gruša, Kryštof Grygar, Jakub Hajner, Miroslav Hruška, Václav Chalupa, Tomáš Jákl, Elisabeth Janků, Luděk Jiřík, Nikol Kouklová, Tomáš Kraucher, Aneta Krejčíková, František Kreuzmann ml., Martin Kubačák, Adéla Kačerová-Kubačáková, Milan Ligač, Petr Macháček, Jaroslava Mílová, Zdeněk Pecháček, Karel Pěnkava, Jiří Ployhar ml., Tomáš Pokorný, Jindřich Pulda, Miloš Rothbauer, Karel Skalský, Jiří Šimek, Sebastian Pošmourný, Lucie Roznětínská, Alena Štréblová, Jiří Čapka, Miroslav Babuský, Eliza Roth, David Bělohradský, Kateřina Březinová, Gabriela Dorantová, Jan Fiala, Josef Humpolec, Hynek Chmelař, Karel Jirák, Daniel Krečmar, Heda Pacnerová, David Punčochář, Richard Šírek, Jaroslav Vlach, František Segrado

„Nekupujte u Židů, cukr, kávu, mouku, voni nám zabili, modrovokou holku…“ V rovině vyšetřovací a soudní uměl Polesný strhnout pozornost líp než Matlock, v té poukazující na tupost a zastřenou mysl při davové sugesci zase vyděsil svou aktuálností. Nebýt vodění diváka za ručičku, zbytečných ataků na city (Jingles v krabičce) a zpronevěření se hlavní antidemagogické myšlence prostřednictvím docela jednostranného úhlu pohledu, šel bych na Kavčí hory smeknout buřinku. Plesl jakožto ochránce vyšších principů mravních výborný, stejně jako odpudivý bystrozraký stréc Etzler. Jo a mladý Heřmánek je český Casey Affleck..(8.2.2016)

ČT1 HD - 1. díl byl výborný. Celých 80 minut jsem pozoroval se 100% pozorností, vtáhlo mě to hned od začátku a pan Heřmánek mladší mě svým výkonem mile překvapil, doufám, že ještě dozraje a ukáže nám. Pan Plesl, o něm není třeba pochybovat, ten zahrál jako vždy skvěle. Prozatím hodnotím při zemi a pokud mě nějak zásadně nezklame pokračování, tak možná pro 5 hvězdiček nepůjdu daleko :) 80% (with J.) / (8.2.2016) ČT1 HD - 2. díl je na světě a opět spokojenost. Pan Polesný nám tu naservíroval skvělé drama ze soudního prostředí, kde dle mého skvěle hraje zejména pan Plesl, Roden a Heřmánek ml. Samotný závěr vše vypovídající a silně emotivní, Hilsnera mi bylo upřímně líto. Život měl fakt na ho**o. K naprosté spokojenosti a udělení konečných 5 hvězdiček mi přece jen ještě něco chybělo, ale je to tak zanedbatelné, že velmi silné 4 hvězdy toto drama rozhodně nemine. 84% (with J.)(1.2.2016)

Přemýšlivé televizní drama, které dokázalo z "poučení se minulostí" (zdravím Mirku Spáčilovou) vytřískat paralely se současností, že je to až nepříjemné. Václav Šašek vzpomenul na své nejlepší kusy a pro Karla Heřmánka je doufám Ordinace jen odrazovým můstkem, fakt má na víc. Téměř ideální dílo pro médium veřejné služby, takhle nějak si představuju, že by historie v ČT měla vypadat. 90%.(18.2.2016)

• kingik

Svět má na velkofilmy Baye, u nás straší Polesný. Pane Polesný, jenom taková drobnost - neměl jste náhodou režírovat Lídu Baarovou? Vaše ambice dělat ze standardního tv filmu kino-inscenaci je vskutku fascinující. A v jaké fázi Vám došlo, že točíte s neherci, pro vyhaslou Čt a ještě blbě?! Aha, odpovím si sám, Vám to nedošlo. Takže na tenhle film se nedalo vůbec dívat, víte to, že. Byl dokonale příšerný. Ve jménu všech amerických bijáků se angažoval Roden, s nímž má sebedebilnější film hereckou jistotu. Masarykovi byl podobný asi jako já Pamele Anderson. Stále ke mně promlouval Roden, nezapracoval nijak na intonaci a barvě hlasu, tudíž jeho kreace je nepovedená jako Křížův Hitler z opusu Liduna. Zbytek herců je odstrašující - Heřmánek junior by neměl, zdůrazňuji NEMĚL nikdy a nikde hrát. Jeho čestné místo je ve vitríně zvaná Ordinace, tam nikoho neobtěžuje. Plesl to je čurák, to víme všichni. Stále stejný ksicht. Další herci už vůbec nikoho nezajímají, tak co se o nich rozepisovat. Film je legračně nasnímaný. "Skvělé" bylo nasvícení. Asi svítili svíčkami. O stupínek výš bylo báječné barevné rozlišení. To nevím, kdo na to přišel. Zřejmě angažovali Osmáka Lafatu (Osmany Laffita) na barevnou korekci. "Tón v tónu", jinak nevím, jak to nazvat, byl tak hnusný pro oči, že jsem po půl hodině litoval, že nejsem pes, abych nerozeznal barvy. Ten barevný hnus se nedal vydržet dva díly. Tahle intelektuální fraška pro hloupé neználky, mně byla desetkrát odpornější než konkurenční VIP vraždy, které alespoň dokázaly přiznat svoji lacinost, kopírku i režijní neumětelství. Od Polesného nic takového nepřišlo. Ten blb je fakt přesvědčený, že natočil dobrý film. Kdyby jeho jediný režijní postup nebyl tak trapně a ohraně televizní. Celé to stálo tak dvě kila. Otřesná výprava, kostýmy, žalostná technická stránka. Polesný pro mě nikdy nebyl režisér. Ten prostě jen přišel diváka obtěžovat. Kdyby raději točil něco ze současnosti. Těch dobových slátanin mám plný šourek. Kurva, kdo pamatuje, že to tenkrát takhle bylo. Já ne! Takže mrdat celou hildamrdiátu, pardon, hilsneriádu. To zase byl, pičo, název. Když to neuvidíte, uděláte jen dobře. 0%(11.2.2016)

Nadprůměrná televizní produkce. Myslím si, že jde o velmi zdařilý televizní počin, který významně přispěl k historickým tématům naší filmové tvorby.(31.1.2016)