Zootropolis: Město zvířat

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

• kulyk

Promiňte, já jsem také za pokojné soužití všech se všemi, bez ohledu na rasu, náboženství, pohlaví nebo kulturní zvyky. Leckdy se cítím uvědomělejší, než celá óesen. Ale kvůli tomu nemusím dětem podsouvat propagandistické cancy. Nevím, jestli mi z dnešní doby již trošičku nemrdlo pod cimbuřím, ale ještě chvíli a začnu za vším vidět NWO machry stejně, jako Karel Croftová. Máte-li film v dosahu, pusťte si prosím ještě jednou onen ,,televizní proslov" v ,,reklamě na CNN" od gazely, laně, antilopy s patkou, či co to bylo za hovado, a pak mi napište, jestli jsem znechucen právem. ,,Nevíme, proč k těm útokům dochází. Ale označit dravce za viníky je nezodpovědné. Nesmíme dovolit, by nás strach rozdělil." Obšlehnutý projev Merkela mi přebil jak vydařeného lenochoda, tak vtipný návrat Kmotra IV - Coppulace hmyzožravých.(28.2.2017)

Solídna buddy detektívka plná dobrých nápadov a gagov. Miestami sa však pokúša o vážny, či dokonca temný tón a tam sa to teda nepríjemne zadrháva.(6.3.2016)

U Disney se blýská na lepší časy! Konečně tu máme originální celovečerní animovaný film ryze dysneyovské produkce, který staví na myšlence vlastního světa s vlastními pravidly, který (v tomto případě) paroduje svět lidí s notnou dávkou satiry. Pro děcka je to příjemná a osvěžující podívaná a dospělí si zde taky přijdou na své, hlavně díky občasným hláškám a odkazováním na kultovní filmy. PS: Ani bych se nedivil, kdyby do budoucna vznikl samostatný biják o lenochodech ze Zootropolis! Ovšem byl by to zřejmě nejpomalejší film v historii animovaného film! :-D ___ (Cinestar, Hradec Králové)(16.3.2016)

Když jsem na začátku viděla ty sladké postavičky, trochu jsem se toho bála, ale pak jsem se dost bavila. Lenochodi jsou samozřejmě bezkonkurenční.(23.6.2016)

Je neuveriteľné, že v tej hromade animákov posledných rokov dokážu tvorcovia prísť s niečim, čo pôsobí inak, dobre, sviežo, a hlavne, nápadito. Vďaka za to, a len tak ďalej - Disney potvrdilo, že z elity nikdy nevypadne, pretože vždy dokáže prekvapiť.(29.6.2016)

• - Pri animovaní bolo veľmi dôležité, aby všetko vo filme bolo proporčne správne, preto tvorcovia vzali do úvahy reálnu veľkosť zvierat. Vo filme na sebe stojí 97 myší, aby zodpovedali mierke žirafy. (figliar)

• - Aby tvorcovia filmu verne zachytili správanie sa zvierat, strávili 11 dní v Keni, kde navštívili rôzne zvieracie organizácie. (figliar)

• - Filmári používali aplikáciu iGroom. Je to animačná aplikácia, ktorá vytvára rôzne typy a textúry srsti. (figliar)