Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,959 // Otvárací Víkend v USA: $75,063,401 //(30.4.2016)

Animovaná detektivka pro odrostlejší děti, ale i mládež a dospěláky. Sotva mluvící potěr na to ale neberte, nic z toho nebude mít. Hvězdička dolů za nápadně vloženou politickou korektnost, konkrétně antirasismus. Docela mě to otrávilo, v týhle době, která je novolevicovým hnutím přímo nechutně prolezlá.(19.3.2016)

Môže animovaný film od Disneyho fungovať na báze buddy komédie a funkčnej kriminálky? Evidentne môže a viac než dobre. To je pre mňa asi najväčšie prekvapenie. Akurát mi nie je jasné pre akú vekovú kategóriu je Zootopia určená, pretože v tých vážnejších momentoch zachádza ďalej ako konkurencia. Mne však neostáva nič iné, iba uznanlivo pokývať hlavou.(26.5.2016)

Když jsem na začátku viděla ty sladké postavičky, trochu jsem se toho bála, ale pak jsem se dost bavila. Lenochodi jsou samozřejmě bezkonkurenční.(23.6.2016)

Propaganda!!§¨'§"(12.6.2016)

• - Titulní píseň k filmu nazpívala Shakira. V originále také namluvila postavu Gazely. (.baris.)

• - Spoiler: Na záznamníku u místostarostky Skopové si lze všimnout lístečku s číslem na berana Douga. (Iktus)

• - V české nadabované verzi jsou sice některá příjmení přeložena do češtiny (např. Judy Hopkavá nebo starostka Zora Skopová), jiným postavám ale byla ponechána jejich příjmení v původní podobě (např. Nick Wilde nebo Benjamin Clawhauser). (.baris.)