Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

Já zkrátka roztomilým animovaným zvířátkům neodolám - když k tomu ještě mají kolem sebe zajímavý příběh, tak je vyhráno. Tématem filmu jsou předsudky a jejich překonávání. Judy je malý, rozkošný králíček, který si usmyslel, že si splní svůj sen stát se policistkou. Nick je "prohnaná" liška, predátor, který ale pod cool zevnějškem skrývá měkké srdce. A tihle dva tvoří skvělou dvojku, která se chvílemi vtipně dohaduje, ale přesto spolu fungují skvěle. Díky Ginnifer Goodwin a Jasonu Batemanovi za perfektní namluvení těhle postaviček. Animace je překrásná, moderní a zároveň tradiční - a týká se to jak zvířat, tak prostředí. Žasla jsem nad vizuálem tundry, pralesa i mini čtvrti hlodavců. A rozplývala se nad krtčím mafiósem, teplým levhartem nebo huňatou ovečkou v brejličkách. Po delší době u animáku musím ocenit i scénář: je nabitý dějem, cítíte s postavami a opravdu s nimi prožijete jejich příběh. Zootropolis slavilo oprávněný úspěch a těším se na případné pokračování. Možnosti jsou tu obrovské.(10.6.2016)

Parafráze na Americký sen a na Ameriku jako takovou, multikulturalismus a splněný snů. Pohádka/film o takové té americké odhodlanosti s ponaučeními pro děti na každém rohu a o týmu (tým, tým, tým) - parťáctví až za hrob. Ale každý detail byl pěkným zrcadlem naší společnost. PS: lenochodi mě fakt zničili (pobavili).(28.5.2016)

Solídna buddy detektívka plná dobrých nápadov a gagov. Miestami sa však pokúša o vážny, či dokonca temný tón a tam sa to teda nepríjemne zadrháva.(6.3.2016)

Už dlouho si přeju, aby někdo zfilmoval božský komiks Bryana Talbota Grandville, a Zootropolis je mé představě, jak by to asi mělo vypadat, na zaječí chlup blízko. Je to úžasně nápaditý animák z promyšleného prostředí, s příběhem málem jako z komediální kriminálky pro dospělé (48 hodin, Poslední skaut, Půlnoční běh...), se sympatickými postavami a s nejlepší parodií Kmotra, jakou jsem kdy viděl. Pochválit musím také český dabing s neoposlouchanými a přesně padnoucími hlasy.(11.5.2016)

Môže animovaný film od Disneyho fungovať na báze buddy komédie a funkčnej kriminálky? Evidentne môže a viac než dobre. To je pre mňa asi najväčšie prekvapenie. Akurát mi nie je jasné pre akú vekovú kategóriu je Zootopia určená, pretože v tých vážnejších momentoch zachádza ďalej ako konkurencia. Mne však neostáva nič iné, iba uznanlivo pokývať hlavou.(26.5.2016)

• - Judy má na svém telefonu logo, které má nepřímo připomínat společnost Apple. Vtip je v tom, že namísto jablka, tam má nakouslou mrkev. (Draconic)

• - Postavička Žirafy má na sebe 9,2 miliónov pramienkov vlasov. (figliar)

• - Aby stromy vyzerali reálne, majú na sebe približne 30 000 listov. (figliar)