Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

Solídna buddy detektívka plná dobrých nápadov a gagov. Miestami sa však pokúša o vážny, či dokonca temný tón a tam sa to teda nepríjemne zadrháva.(6.3.2016)

Madagaskar potkává Pixarovky. Asi ideální konstalace pro pohádku pro děti, které ještě nemají věk na to, aby je oficiálně vpustili na facebook. Zajímavé je že přístupem k rasismu a předsudkům je to ideologický antagonismus k nedávnému, podobně dětskému, Angry Birds. 7/10(20.7.2016)

Povedená, zábavná a příjemná animovaná podívaná :-) Když pominu fakt, že jde o multikulturní šrouby do hlavy, které nepřímo ukazují na dnešní malý problémek. Taková moderní bajka na aktuální dění :-) Ale je to roztomilé, má to příběh a dobře se na to kouká :-)(18.6.2016)

Moje dětské já dneska mělo krásný den! A to díky úžasnému městu Zootropolis, které je plné roztomilých zvířat různých velikostí a povah. Tolik mě těší, že někdo dokáže vymyslet něco tak kouzelného a vyhrát si s každým sebemenším detailem. Zkrátka je to neskutečně povzbudivý film s optimistickým soundtrackem, při kterém se vám chce tančit a řvát "Já to dokáááážu!", i když ani nebudete vědět co. Takže pokud potřebujete dobít baterky a nebo aspoň na pár minut zase ochutnat to dětský nadšení, jděte do kina. 5* A co takhle natočit celý film o lenochodech? :)(3.7.2016)

Výborná detektivka se sociálním přesahem, nádherně reflektující předsudky, šikanu a zároveň mediální manipulace. Co na tom, že hlavní hrdinové jsou Liška a zaječice. Bajky se vrací v novém formátu. Prvotřídní akce, vtipné slovní duely, povedené gagy, které pobaví jak děti i dospělé. Uznávám že temnější, na pohádku hodně vážné, scény děcka zaraženě promlčely, ale je dobře že jim něco ukáže i neduhy globalizace. Nádherný svět, klasická hudba a je to jenom mnou nebo jste si taky všimli několika malých poct Poslednímu skautovi?(25.3.2016)

• - Aby hlavní hrdinka měla správné grimasy, sledovali animátoři během filmu králíky, což je ve výsledku znát na takových detailech jako pohyb uší či čumáčku. (Stoka)

• - Titulní píseň k filmu nazpívala Shakira. V originále také namluvila postavu Gazely. (.baris.)

• - Judy má na svém telefonu logo, které má nepřímo připomínat společnost Apple. Vtip je v tom, že namísto jablka, tam má nakouslou mrkev. (Draconic)