Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,959 // Otvárací Víkend v USA: $75,063,401 //(30.4.2016)

Solídna buddy detektívka plná dobrých nápadov a gagov. Miestami sa však pokúša o vážny, či dokonca temný tón a tam sa to teda nepríjemne zadrháva.(6.3.2016)

Úžasná hlavní dvojka, které se nedá nefandit, podmanivý animovaný svět, který stojí za prozkoumání, a super animace. K dokonalýmu zážitku mi chyběl jenom poutavější detektivní příběh. (8/10)(24.12.2016)

Tesil jsem se a nebyl jsem zklamanej, spis naopak, to se mi zas tak casto nestava. Bal jsem se, aby veskery fory nebyly provareny uz v ukazce s lenochodama, coz se ale potvrdilo jen castecne. Tech masakralnich foru by se dalo sice spocitat na prstech rukou, ale vubec to nevadi, protoze se film muze oprit o super zapletku, ktera je sice v zanru krimi celkem provarena, ale v ramci animaku se to zas tak casto nevidi. Navic tu jsou super postavy, hlavni dvojka nema chybu a i kdyz dojde i na nejaky to moralizovani a infantilni forek, spis jde o animak pro dospely, takze za me naprosta spokojenost. Navic super animace, takze si vazne nemam na co stezovat a pro me jeden z nej animaku roku.(14.7.2016)

Jako jo, je to jeden z nejkvalitnějších animáků za poslední roky, ale já prostě preferuju vyhraněnější přístup k tomuto žánru. Cesta středem mi nevyhovuje. Takže například, když zůstanu v roce 2016, mi více vyhovoval jeden extrém pro děcka a druhý extrém pro dospělé. Příběhový kompromis taky dobrý, animace perfektní, ale je to jen chvalitebně. 75%(6.1.2017)

• - V ulicích města je možné spatřit plakát filmu Velká šestka (2014), kde Hiro a Baymax podlétají most. (Draconic)

• - So stopážou 108 minút ide po snímke Fantasia (1940) o druhý najdlhší film spoločnosti Walt Disney Animation Studios. (Da_reba)

• - Pri animovaní bolo veľmi dôležité, aby všetko vo filme bolo proporčne správne, preto tvorcovia vzali do úvahy reálnu veľkosť zvierat. Vo filme na sebe stojí 97 myší, aby zodpovedali mierke žirafy. (figliar)