Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

Fakticky skvělá animovaná multi-kulti detektivka...pomineme-li tedy to, jak v Zootropolis asi vypadá potravní řetězec a že proklamované soužití predátorů a býložravců je propagandistický nesmysl, pánové od Walta Disneyho odvedli jinak překvapivě dokonalou práci...takhle povedených dětských detektivek není moc...(12.7.2016)

Animované filmy patří k mým méně oblíbeným a Zootopii jsem si pustil aníž bych o ní cokoliv věděl, pouze to, že se jedná o letošní téměř miliardový hit a je to vskutku úspěch i za mě. Film ani tak není pro nejmenší, jedná se o pestrou detektivku řízlou buddy humorem s plno referencemi na známější filmy, které menší děti zcela jistě nepochopí. Film má úžasné tempo, překrásnou animaci, doslova až dech vyrážející, veškeré detaily a zvířátka působí lahodně (Ústřední dvojice výborná- Králíček k sežrání, Liška správně vypočítavá a smart), aby toho nebylo málo, tak dávkované a časté zvraty jsou velmi neočekávané a inteligentní. Kdo by to jen řekl, že pod anime obalem se schovává tak vymazlený film, který zároveň řeší světové problémy jako šikanu či rasismus. Scéna s lenochody highlight filmu !! :) 100%(25.5.2016)

Animovaná detektivka pro odrostlejší děti, ale i mládež a dospěláky. Sotva mluvící potěr na to ale neberte, nic z toho nebude mít. Hvězdička dolů za nápadně vloženou politickou korektnost, konkrétně antirasismus. Docela mě to otrávilo, v týhle době, která je novolevicovým hnutím přímo nechutně prolezlá.(19.3.2016)

Pěkný animák, celá řada vtipných momentů i celkem povedený krimi příběh. K plnému hodnocení tomu ale něco málo schází. Narozdíl od předchozího viděného animáku "V hlavě" to přeci jenom nebyla taková pecka po všech stránkách. 75%(28.4.2016)

Docela vychytaný animák. Je to hodně chytré a ne úplně určené dětem. Naráží se tam na spoustu problémů, jako je například rasová segregace, boj o moc nebo plnění životních snů napříč očekávání okolí. Celé město a ten svět jsou skvěle udělané, ať už jednotlivé části nebo druhy zvířat. Mladá králičí policistka Judy se snaží prosadit u policie, i když jí všichni podceňují. Společně s lišákem Nickem vyřeší složitý případ a zachrání celé město. Opravdu se mi to líbilo. Jsou tam i narážky na různé další animované filmy od Disneyho. "Kdokoliv může být kýmkoliv." ;)(30.6.2016)