Lovný revír (festivalový název)

The Hunting Ground

Dokumentární

USA, 2015, 103 min

Kirby Dick

Chvalitebné, že někdo měl koule na to, aby natočil film o dívkách, jež se staly sexuálními terči erudovaných a uvědomělých studentů na těch nejprestižnějších soukromých školách v USA. Stanovisko rektorátů těchto univerzit k těmto skutečnostem je šokující stejně jako jméno islandského premiéra v Panama Papers. 70%(7.4.2016)

75-80% ... Forma trochu nudnejšieho rangu, no obsah šokujúco-deprimujúci. Viac ako 16% z celkového počtu vysokoškoláčok v USA zažije počas svojho štúdia znásilnenie, či iné napadnutie sexuálneho charakteru. Menej ako 8% chalanov študujúcich na výške je zodpovedných za viac ako 90% percent sexuálneho násilia, teda páchateľ s pocitom beztrestnosti zväčša svoje činy zopakuje. Až v 90% prípadoch to vedenie školy zametie pod koberec kvôli reputácii školy, dotáciám či nebodaj kvôli tomu, že je násilník dôležitou súčasťou univerzitného športového tímu. Je mi zle z týchto a ďalších iných čísel uvedených v dokumente.(20.2.2016)

Téma mrazivé, čísla ještě víc. Tento dokument by se ovšem dal jednoduše nahradit 10-ti minutovým videem na YouTube. Ale, to by nemohla vzniknout písnička Till It Happens To You od Lady Gaga, za kterou je snímek Hunting Ground nominovaný na Oscara. Ze všech nominovaných je tahle nejvíc "likeable", ale nekoresponduje s filmem tak, jako Simple Song #3. Takže uvidíme, která z nich toho plešouna dostane ;-)(28.2.2016)

Na tenhle problém se musí upozornit, o tom žádná. A je dobré, že byl pojmenován těmi správnými jmény. Stejně tak je dobře, že se akcentuje příčina, která je jednoduše v tom, že Amerika je tak kapitalistická, že je pro ni mnohem lepší zakrývat znásilnění, než je řešit. Finančně je to efektivnější. Tady je krásně vidět, že v tomhle světě nejde o jednotlivce, a dokonce ani o skupiny, ale jde jen o ty, kteří vám vydělají peníze. A to se znásilněné holce nepodaří. Ach jo, zase na mě padá depka z tohohle světa... Ne, vlastně ne ze světa, ten je krásný, ale z lidí.(15.11.2015)

Na JSNS jsem si už zvykl, že ve většině dokumentů vítězí obsah nad formou. Ale v tomhle byl nepoměr tak rozdílný, že jsem na chvíli usnul.(14.3.2016)