Uuups! Noe zdrhnul…

• Německo

Ooops! Die Arche ist weg...

• Irsko

Two by Two: God's Little Creatures

All Creatures Big and Small

Ooops! Noah is Gone...

Uuups! Archa je fuč...

• Austrálie

Animovaný

Německo / Belgie / Lucembursko / Irsko / USA, 2015, 86 min

Ale tak buďme trošku k našim lucembursko-německo-belgicky irským přátelům shovívavější. Bylo to pořád lepší než česko-kozí příběh, tak jim tu jednu hvězdičku navrch přihodím. Děcka to docela bavilo, ale na televizní obrazovce by to filmu slušelo víc.(21.8.2015)

S konečným hodnocením bych byl k našim neměckým sousedům shovívavější než pár zdejších uživatelů. Němci si nemůžou dovolit rozpočet Pixaru ani Dreamworks a přesto vytvořili až překvapivě slušnou (samozřejmě na poměry německého "béčkového" animáku) animaci se sympatickými hrdiny (Raťafáci jsou celkem boží), občasným slušným nápadem (2D plošinovka, 3D akce, tetris) a občas i solidním vtípkem (přesun přes kamenný most), kterého naštěstí dabing nezabíjí. Příběh malých stavitelských Raťafáků mě v kině (Olympie, 2 osoby v sálu => já a moje přítelkyně) bavil a ta hodinka a něco k tomu mi příjemně utekla. Nečekal jsem, že mi to uteče rychleji než infantilní Mimoňi a nafouklá bublina zvaná V hlavě. Nečekané to zjištění. V konečném součtu pro děti určitě hodně barevné a především zábavné, pro mě kupodivu taky. PS.: Jednoho Raťafáka bych si domů klidně vzal. 5/10(1.9.2015)

Známy Biblický príbeh, ale z úplne iného hľadiska. Postavičky rýchlo zamilujete a tých necelých 90 minút si skoro nevšimnete. Z mojej strany priemerná spokojnosť. Osobné hodnotenie: 73% (***) (5.9.2016)

• kaylin

Začátek je ještě trochu zajímavý. Je zde Noemova archa, ale bez Noeho, který by se staral o to, kdo na archu bude, nebo ne. A tak se zvířátka postarají sama. Jsou zde i nějaké příšerky, což je fajn oživení, ale pak už to jen padá do klasických příběhových klišé a nic speciálního se zde neděje, sledujete jen klasickou kostru toho, jak se ti, co si nerozuměli, dostanou k sobě a zachrání, co se dá.(2.9.2015)

• pepe_r

Skoro mi přijde nepatřičné tento film hodnotit v podstatě je asi nepatřičné ho promítat v kině, když ve vedlejším sále dávají V hlavě.(20.8.2015)