Uuups! Noe zdrhnul…

• Ooops! Noah is Gone...

• Německo

Ooops! Die Arche ist weg...

(Německo)
  • slovenský

Uuups! Archa je fuč...

Animovaný

Německo / Belgie / Lucembursko / Irsko, 2015, 86 min

Toby Genkel
  • Hepy13

Animaků s mluvícími zvířaty hutně přibývá, a už to přestává mít speciální kouzlo. Pomalu na ně začínám být alergický. Smíchat Noeho a zvířátka v animovaného filmu není špatný nápad, v první řadě by ale musel být postaven na hodně originálním příběhu, který by udělal z filmu zapamatovatelný snímek. Tak jak se to povedlo nejednou Pixaru nebo Dreamworksu. Bohužel ale...(28.5.2016)

• makuk1

Rovnou říkam ten film si jednu hvězdičku zaslouží uplně blbý neni. Ten odpad je kinařům, kteří nasazují TV film do kina. O dopoledním víkendu je takových televize plná a dle dětí i lepších.(22.8.2015)

S konečným hodnocením bych byl k našim neměckým sousedům shovívavější než pár zdejších uživatelů. Němci si nemůžou dovolit rozpočet Pixaru ani Dreamworks a přesto vytvořili až překvapivě slušnou (samozřejmě na poměry německého "béčkového" animáku) animaci se sympatickými hrdiny (Raťafáci jsou celkem boží), občasným slušným nápadem (2D plošinovka, 3D akce, tetris) a občas i solidním vtípkem (přesun přes kamenný most), kterého naštěstí dabing nezabíjí. Příběh malých stavitelských Raťafáků mě v kině (Olympie, 2 osoby v sálu => já a moje přítelkyně) bavil a ta hodinka a něco k tomu mi příjemně utekla. Nečekal jsem, že mi to uteče rychleji než infantilní Mimoňi a nafouklá bublina zvaná V hlavě. Nečekané to zjištění. V konečném součtu pro děti určitě hodně barevné a především zábavné, pro mě kupodivu taky. PS.: Jednoho Raťafáka bych si domů klidně vzal. 5/10(1.9.2015)

Ale tak buďme trošku k našim lucembursko-německo-belgicky irským přátelům shovívavější. Bylo to pořád lepší než česko-kozí příběh, tak jim tu jednu hvězdičku navrch přihodím. Děcka to docela bavilo, ale na televizní obrazovce by to filmu slušelo víc.(21.8.2015)

• elimS

40% - komentář 20ti slovy: Jednodušší pohádka určená spíše pro ty "menší", s "poučením" na konci, že každý někam patří. Obstojná animace a pár usměvných scének.(12.4.2016)