Uuups! Noe zdrhnul…

• Německo

Ooops! Die Arche ist weg...

• Irsko

• Austrálie

Animovaný

Německo / Belgie / Lucembursko / Irsko / USA, 2015, 86 min

• kaylin

Začátek je ještě trochu zajímavý. Je zde Noemova archa, ale bez Noeho, který by se staral o to, kdo na archu bude, nebo ne. A tak se zvířátka postarají sama. Jsou zde i nějaké příšerky, což je fajn oživení, ale pak už to jen padá do klasických příběhových klišé a nic speciálního se zde neděje, sledujete jen klasickou kostru toho, jak se ti, co si nerozuměli, dostanou k sobě a zachrání, co se dá.(2.9.2015)

S konečným hodnocením bych byl k našim neměckým sousedům shovívavější než pár zdejších uživatelů. Němci si nemůžou dovolit rozpočet Pixaru ani Dreamworks a přesto vytvořili až překvapivě slušnou (samozřejmě na poměry německého "béčkového" animáku) animaci se sympatickými hrdiny (Raťafáci jsou celkem boží), občasným slušným nápadem (2D plošinovka, 3D akce, tetris) a občas i solidním vtípkem (přesun přes kamenný most), kterého naštěstí dabing nezabíjí. Příběh malých stavitelských Raťafáků mě v kině (Olympie, 2 osoby v sálu => já a moje přítelkyně) bavil a ta hodinka a něco k tomu mi příjemně utekla. Nečekal jsem, že mi to uteče rychleji než infantilní Mimoňi a nafouklá bublina zvaná V hlavě. Nečekané to zjištění. V konečném součtu pro děti určitě hodně barevné a především zábavné, pro mě kupodivu taky. PS.: Jednoho Raťafáka bych si domů klidně vzal. 5/10(1.9.2015)

• titix

Tohle je dětem za trest. V krátkosti další německý animovaný film, bohužel tenhle neměl scénář, ale je to barevné !!!! a hodně.(20.8.2015)

• makuk1

Rovnou říkam ten film si jednu hvězdičku zaslouží uplně blbý neni. Ten odpad je kinařům, kteří nasazují TV film do kina. O dopoledním víkendu je takových televize plná a dle dětí i lepších.(22.8.2015)

Klasický příběh trochu jinak a s trochu netradičními postavami, protože raťafáky a jiné členy příběhu jsem dosud neznal. Taky mi chvíli trvalo než jsem si zvyknul na jejich netradiční vzhled a pak ty jejich schopnosti (stavění, svícení, plynatost). Ale jinak se to nese v duchu příjemného dobrodružství s nesourodými postavičkami a pár zlouny, kteří jsou ale svou podstatou neškodní. Trochu si to hraje i s dialogy a má to v sobě morální podtext. Takže zde nemám problém, že animák pro děti, je opravdu pro děti. Animace není sice úplně špičková, ale postavičky nevypadají zle. Pro mě tohle byla prima oddechovka a dětem bych to bez problému pustil. Přestože je to taky do značné míry mystifikující, ale tady se to dá brát jako opravdová pohádkovost, takže bez problémů.(12.12.2016)