Uuups! Noe zdrhnul…

• Německo

Ooops! Die Arche ist weg...

• Irsko

Two by Two: God's Little Creatures

All Creatures Big and Small

Ooops! Noah is Gone...

Uuups! Archa je fuč...

• Austrálie

Animovaný

Německo / Belgie / Lucembursko / Irsko / USA, 2015, 86 min

Známy Biblický príbeh, ale z úplne iného hľadiska. Postavičky rýchlo zamilujete a tých necelých 90 minút si skoro nevšimnete. Z mojej strany priemerná spokojnosť. Osobné hodnotenie: 73% (***) (5.9.2016)

• kaylin

Začátek je ještě trochu zajímavý. Je zde Noemova archa, ale bez Noeho, který by se staral o to, kdo na archu bude, nebo ne. A tak se zvířátka postarají sama. Jsou zde i nějaké příšerky, což je fajn oživení, ale pak už to jen padá do klasických příběhových klišé a nic speciálního se zde neděje, sledujete jen klasickou kostru toho, jak se ti, co si nerozuměli, dostanou k sobě a zachrání, co se dá.(2.9.2015)

Pro děti na víkendové odpoledne ideální. Příběh je sice jednodušší a humor dost dětinskej, ale i já se bez problémů dokoukal. Kvalita zpracování je samozřejmě také jinde než u známějších animáků.(9.4.2016)

• Radiq

Sice roztomiloučky stvoření, ale jinak docela beze srandy. Prostě klasická pípovina pro dětičky, kterejm se to určitě líbit bude a to nemyslim nijak ironicky. Jsou tam zvířátka, hodně vody a dál už moc nevim. I když jsem to viděl asi před 14 dnama, zapamatoval jsem si jednu hlavní věc - že je mi úplně jedno, že si z toho nebudu pamatovat skoro nic. A to nemám alzheimera...(10.1.2017)

Klasický příběh trochu jinak a s trochu netradičními postavami, protože raťafáky a jiné členy příběhu jsem dosud neznal. Taky mi chvíli trvalo než jsem si zvyknul na jejich netradiční vzhled a pak ty jejich schopnosti (stavění, svícení, plynatost). Ale jinak se to nese v duchu příjemného dobrodružství s nesourodými postavičkami a pár zlouny, kteří jsou ale svou podstatou neškodní. Trochu si to hraje i s dialogy a má to v sobě morální podtext. Takže zde nemám problém, že animák pro děti, je opravdu pro děti. Animace není sice úplně špičková, ale postavičky nevypadají zle. Pro mě tohle byla prima oddechovka a dětem bych to bez problému pustil. Přestože je to taky do značné míry mystifikující, ale tady se to dá brát jako opravdová pohádkovost, takže bez problémů.(12.12.2016)