Headless je slasher spracovaný v starom "looku", ktorý zaujme najmä fanúšikov "old school" hororov. Snímka zobrazuje príbeh sadistického vraha, nosiaceho na tvári lebku, ktorý sa brutálnym spôsobom pohráva so svojimi obeťami ženského pohlavia až dovtedy, kým neukojí svoje zvrátené myšlienky. Neexistuje totiž iný spôsob, ako zastaviť neustále opakujúce sa muky i utrpenie, ktoré v detstve prežíval pri svojej narušenej matke so sestrou. (*CARNIFEX*)

pornogrind

Objasňovat proč a jak vznikl tenhle film nemá cenu, protože všechno pěkně popsal kolega George Stobbart. Stručně řečeno : Kdo viděl film FOUND ví. Kdo neviděl ať to zkoukne a pochopí. Každopádně se jedná o snímek plnej krve a gore, řezání hlav ( a následný Deep Throat s odřízlou hlavou ), pojídání očí, ...... Film je nízkorozpočtovej a tak podle toho vypadají i gore efekty. Ale jelikož má film vypadat jak old school(ový) fláky ze sedmdesátek ( a daří se mu to ), není to vůbec na škodu. Dnes už sice ty otrlejší nezaskočí, ale kdyby film opravdu vznikl v těch letech je zaručeně na listině Video Nasty. Pokud bych měl mezi sebou porovnat FOUND a HEADLESS. Vítězí u mě FOUND. Každej je úplně jinej a přesto spolu souvisí. Hodnocení mám tak na 3,5 hvězdy. Ale jelikož to nejde volím 4. Nenudil jsem se, ale FOUND je FOUND. ()

Marceloo

Chlap, ktorého v detstve jeho matka so sestrou týrali a zatvárali do klietky, má svojho imaginárneho kamaráta, ktorý ho dokáže ovládať a núti ho zabíjať mladé ženy. Chlap, ktorý na tvári nosí masku lebky, na nich praktizuje svoje zvrátené sexuálne chúťky a snaží sa tak vykompenzovať svoju traumu z detstva. - Ten, kto očakáva príbeh s nejakým zaujímavým dejom, môže byť velmi sklamaný. Film sa zameriava hlavne na gore a na zvrátené sexuálne akty. Príbeh, ktorý prebieha medzi tým nieje velmi zaujímavý. Gore a zvrátenosť sú na vysokej úrovni, ale nízky rozpočet a umelé rekvizity dosť kazia celkový dojem. Taktiež ma sklamalo to old school spracovanie, keďže staršie horory nemám v oblube. Myslím, že pre fanúšikov filmov typu Srpski Film alebo Flowers je to dostačujúce. ()

maddy

Je mi veľmi ťažké hodnotiť tento film. Pred nejakými tromi rokmi ma dosť znechutil lacný horor Found. Ani nie tak svojou brutálnosťou, ale tým ako bol celý film v jadre skazený. Vo Found sa premietal akýsi starý fiktívny film o maskovanou zabijakovi, z ktorého po vzore napríklad Machete, vznikol film skutočný, Headless. Horor brutálny, drsný, perverzný, zvrátený a taký ktorý skutočne akoby vypadol z video-trashov zo 70. rokov. Či už strihom, snímaním, obrazom, farbami, hereckými výkonmi alebo schválnou over-the-top brutalitou. Je to taký zámerný brak, ktorému sa však darí vystihnúť tú retro-atmosféru sedemdesiatkových podpultových video filmov. V podstate v ňom o nič extra nejde, brutálny vrah porciuje ženy na tisíc spôsobov, ale nie je to úplne prázdne, napríklad také pohľady do minulosti pomáhajú nahliadnuť do zvrátenej psychiky. Primárne však ide o brutalitu, skazenosť a zlo, ktorým je presiaknutá každá scéna a postava filmu. Toto je film skutočne o tom ako sa pojedajú očné buľvy (aj s peknou bielou šťavičkou tečúcou po ústach) a šukajú odťaté ženské hlavy (aj s príjemným čvachtavým zvukom). Aj keď mám horory mám rád, tak nie som úplným fanúšikom týchto nechutným zvráteností, ani ich nijako nevyhľadávam. No v rámci toho, čím sa tento film pokúša byť a to odkazom na brakové, brutálne video-trashové filmy z minulého storočia (aj keď v tej brutálnosti zachádza ešte oveľa ďalej ako boli možnosti vtedajších filmov) sa mu darí predviesť niečo podobné viac menej dobre. Akurát sa je potrebné pripraviť na to, že toto je zlý, nechutný, násilný, ťažko stráviteľný film, ktorý svojim spôsobom nie je nijako výrazne zábavný a pri ktorom svojou zvrátenosťou bledne aj Ľudská Stonožka. Pre ne-hororových fanúšikov nestráviteľná záležitosť, kde hodnotenie bude skutočne závisieť od toho kto má koľko napozerané zo 70./80. brakovej tvorby. Ja tiež váham aký počet hviezdičiek vlastne niečomu podobnému udeliť a najlepšie by možno bolo ponechať Headless bez hodnotenia. Chápem totiž, že pokiaľ sa k tomu dostane nesprávny divák tak to hodí rovno do odpadu a týždeň nevyjde z kostola, no chápem aj tú skupinu hororářov, ktorí niečo podobné pravidelne vyhľadávajú a napália tomu nadpriemerné hodnotenie. Ani jedna strana však nemá šancu tú druhú nikdy pochopiť. Ja volím strednú cestu, ale po celý film to vo mne oscilovalo, tak že v určitých scénach by som to najradšej poslal nekompromisne do odpadu a v iných momentoch by som dal možno aj štvorku (a nie, nemusím kvôli tomu zákonnite spať doma v klietke) CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

George Stobbart

Pred časom bola v nezávisláckej pecke "Found" použitá drsná scénka zo sedemdesiatkového hororu "Headless", ktorý reálne (doposiaľ) neexistoval a bola to taká perlička tvorcov, ktorá fanúšikov zaujala natoľko, že ich cez Kickstarter zafinancovali, aby film nakoniec vznikol. Pod krídla si ho vzal chlapík, ktorý pracoval na efektoch a maskách pri spomínanom "Found" a vytvoril k nemu teda spriaznený, i keď pojatím úplne iný horor. "Headless" je drsný a perverzný explo-slasher, ktorý naozaj akoby vypadol odniekiaľ zo 70´s videonasties a tam kde jeho predchodca hral na psychológiu, atmosféru a postavy, pričom brutalita hrala skôr druhé husle, je to v tomto prípade naopak. 70tková atmosféra aj retro-look sú vydarené, postavy a predovšetkým hlavný killer nie sú žiadne prázdne postavičky, no primárne ide hlavne o špinavosť, brutálne vraždy a šokujúce momenty. Ale v konečnom dôsledku sa mi to až tak šokujúce aj tak nezdalo (hoci pôsobivé a chytľavé určite) a "Found" mám radšej. ()

darkrobyk

Asi nejlepší je upoutávka na film Wolf-Baby. U Found jsem psal, že jde o neexistující film, tentokrát se z imaginární kolonky přesunul do reálné. Předpokládám, že gumové atrapy s kečupem a mlékem jen tak někoho neznechutí. Celý snímek je postaven na tom, jak zabiják (poznamenaný v dětství, jak objevné...) s maskou chytá ženy, které následně různě porcuje. Fetiš číslo jedna jsou hlavy a oči obětí. Nekrofilie, sadismus, pissing, kanibalismus, incest (s hlavou vlastní matky)...takhle vyjmenované to vypadá děsivě, opak je ovšem pravdou - snaha dovést násilí za hranici většinou znamená zesměšnění. Ano, tohle není horror, ale parodie, kde nejhezčí jsou snové sekvence. Tenhle film není ani hnusný, ani strašidelný. Jako hudební doprovod by byl asi vhodnější doom metal, čímž by se z toho stal o hvězdičku lepší videoklip (a vystřihnul bych scény, kde se pindá). Mizerné 3*... ()

• Původně se jednalo o krátký film ve filmu pocházející ze snímku Found (2012), později se však rozhodlo o natočení celého filmu. (Corpsegrinder)