Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Díky skvělýmu hereckýmu obsazení mi došlo teprve až když jsem byl na cestě z kina, že to byla píčovina.(10.7.2016)

Zdánlivě obyčejný, jednoduchý film o lásce a "překážce", která stojí mezi nimi, ale takhle to přitom vůbec není! Tenhle dojem může film dělat jen na první pohled a byla by obrovská chyba házet ho do jednoho pytle s jinými srdceryvnými filmy o tom, jak jeden z páru trpí smrtelnou nemocí. Ne, tohle je něco naprosto odlišného a mnohem více ryzího. Je to velmi silný, čistý, nenucený, milý (až vkusně roztomilý a úsměvný) film o životě a o nesobecké lásce. Jeho síla tkví právě v tom, že se nám nesnaží hrát falešně na city a dokáže dojmout úplně přirozeně a bez jakékoli nucené podbízivosti. Krásný film. A Sam Claflin hrál úžasně (za mě se rozhodně dostal ze škatulky "Finnick" z Hunger Games). S jednodenním odstupem, kdy mi stále vězí tento film v hlavě, nemůžu s hodnocením jinak. ~(4,5)~(6.8.2016)

Tohle mi velmi sedlo. "Feel good movie" s jasně daným poselstvím. Dva lidé, jeden miloval život a vždy se řídil heslem žít ho naplno, ale po jedné nehodě mu nezůstalo vůbec nic. Ona má naopak všechno, mládí, krásu, svobodu, ale neumí život žít. Jo jo, klišé jak hrom, ale film je perfektně vyvážený a dokáže diváka zasáhnout na tom správném místě. Nechybí výborný britský humor a přirozená dávka romantiky, v žádném případě se nejedná o prvoplánové ždímání slz. Ta pátá hvězda je za hlavní hrdinku, kterou divák musí milovat od první sekundy. Takto má zkrátka vypadat dobrý romantický film.(30.6.2016)

• Katullka

82% csfd.cz. vyblít, sežrat to, vysrat, sežrat to, vyblít, sežrat to, vysrat, sežrat to... -//-(19.8.2016)

Nic nehraje tak dobře jako obočí Emilky Klárk, které má neskutečný potenciál pro žánr komedií. Příběh do žánru "zamilovala se do postiženého" nepřináší nic nového a vybavím si pár výrazně dojemnějších filmů, kdy krutý osud nepotká někoho pro koho peníze nejsou problém. Co ale film vynáší nad šedivý průměr je krásné prostředí Walesu a herci v čele se super neodolatelným trdlem Emilkou za bouře zrozenou. Jedna z top romancí roku.(31.7.2016)