Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

Drama / Romantický

Scénografie:

Andrew McAlpine

Kostýmy:

Jill Taylor

No, já jsem spokojená. Jako čtenář knížky jsem samozřejmě čekala zklamání, ale nekonalo se. Nebo alespoň nijak zvlášť. Celý film, speciálně hlavní hrdinka, na mě působili lehce afektovaně a kýčovitě, ale pravda je, že je to částečně příběhem a částečně tou Anglií. Grimasy Emilie Clarke jsou teda šílené, ale asi jde o zvyk. Od Mother of Dragon jsem tyhle obličejové výrazy prostě nečekala. Ale knížce ten film dostál. Jediné co chybělo bylo vykreslení minulosti a flashbacky Louise, ale jsem za to ráda. Ty pasáže mě nebavily ani v knize a pro příběh to zas tak podstatné není. Nádherný soundtrack, krásně předaný humor a opravdu šikovně využitý prostor postav. 4* a ráda si tento snímek někdy připomenu.(2.7.2016)

Než jsem tě poznala je film, který je v mnohých ohledech jiný než ostatní romantická dramata, a přitom využívá prvků, které se vyskytly již v jiných, jemu podobných filmech. Člověk tam cítil nádech Nedotknutelných skrze tu kvadruplegii, nicméně francouzský předchůdce hrál více na humornou notu, zatímco zde šlo spíše o rozvíjení vztahu mezi diametrálně odlišnými hrdiny a o vyrovnávání se s krutým osudem. Herecké obsazení bylo nadmíru sympatické, i když jsem si občas říkal, jestli to to vlnící se obočí Emilie Clarke myslí vážně, nicméně se mi na závěr filmu dostalo uspokojivého vysvětlení. Potěšilo mě obsazení Matthewa Lewise, který se dokázal vymanit z role Nevilla z HP. Zkrátka mile natočený snímek, který se odehrává v nádherném prostředí Anglie a nabízí pěkný příběh, který je možná na jednu stranu již okoukaný, nicméně i tak se člověk na to rád podívá a nechá se unést tím lehce naivním a roztomile podaným scénářem.(11.7.2016)

• Derek

nie je to az tak ofenzivne otravne ako som cakal, ale je to stale dost presladene. emilia clarke je vsak zlata...(3.7.2016)

Nepřipravila jsem si kapesníky, hloupost. Takhle jsem brečela snad naposledy u One day. Já k tomu nemám ani co napsat, to je tak kouzelný film, kdy se stále usmíváte a smějete se vtipům, ale zároveň brečíte nad krutostí osudu a skutečností trápení. I když jsem věděla, jak to skončí, stále jsem si přála opak. Tak šílené klišé a omílaný scénář, které najdete skoro každé romanťárně, si vás tu stejně získá. A to díky úžasné, zábavné a přehnaně infantilní Emilii, a Samovi, který je prostě má láska. No a taky ten soundtrack. Tak vhodně vybrané písničky z vás vymáčknou ještě víc slz, než by bylo v normě.(13.7.2016)

Na Emilku Clarke a Sama Claflina se pěkně kouká a na první pohled je tohle fajn romanťárna s ubrečeným koncem a povznášejícím poselstvím, že i z britské nanicovaté maloměšťačky se může stát díky lásce francouzsky šprechtící dáma potulující se sama Paříží. Pak si ale uvědomím, jak málo sexuálního napětí ve filmu je - padnou snad jenom tři cudné polibky jako v pohádce. A téma eutanázie tu nebylo pojato úplně povedeně - protiargument tu vlastně padne jen v jedné scéně od vedlejší postavy. Hlavně je tu tohle téma jenom kvůli vytřískání melodramatu a slziček, což funguje, ale představuju si, jak se na film dívá někdo na vozíčku a říká si: "To je teda super, že mi tu tenhle film říká, že život v paralýze je na h*vno - a ani výstavní prsa Emilky Clarkové na tom nic nezmění. Dík." *spoiler* Já osobně bych radši viděla konec (ne happy end), kde se oba hlavní hrdinové musí vypořádat s životem, kdy jeden z nich je paralyzovaný.(21.7.2016)