Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Velká romantika. Krasavec, který nemá jedinou šanci zdrhnout před potrhlou a pitvořící se pečovatelkou. Ou jé, na to my ošklivky čekáme! Mrk, mrk, hlavo. Tenhle snímek není nijak překvapivý, ale to mu neubírá na kvalitě. Bavil mě, dojal mě (slzy jako svi*ě), a naštval mě. Víte, prostě mi přišlo, že ten týpek to snadno vzdal....(29.10.2016)

Snesitelná červená knihovna, kterou hodně zachraňuje povedený casting hlavní dvojice a jejich sympaticky civilní herectví. Dračí královna je s tmavými vlasy kouzelná...;)(27.12.2016)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $56,245,075Tržby Celosvetovo $204,445,075Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ sčasti tématický smutné, ale má to príjemnú hravú "romantickú" iskru, prirodzenú nenútenú odľahčenosť, vďaka roztomilej Emilie Clarke ale hlavne je to osviežujúce /80%/(17.9.2016)

Tohle mi velmi sedlo. "Feel good movie" s jasně daným poselstvím. Dva lidé, jeden miloval život a vždy se řídil heslem žít ho naplno, ale po jedné nehodě mu nezůstalo vůbec nic. Ona má naopak všechno, mládí, krásu, svobodu, ale neumí život žít. Jo jo, klišé jak hrom, ale film je perfektně vyvážený a dokáže diváka zasáhnout na tom správném místě. Nechybí výborný britský humor a přirozená dávka romantiky, v žádném případě se nejedná o prvoplánové ždímání slz. Ta pátá hvězda je za hlavní hrdinku, kterou divák musí milovat od první sekundy. Takto má zkrátka vypadat dobrý romantický film.(30.6.2016)

Kdyz jsem poprvé na plátně uviděl ochrnutého Claflina ihned jsem si vzpomněl na Nesmiřitelní. Po shlédnutí musím konstatovat, že tyto dva filmy nelze srovnávat. Me before you, se snaží útočit na city. Je to taková normální romanťárna, ale myslím ze hodnocení 82% je nadsazené, ale k pohodovému večeru ve dvou se tento film hodí. Za mě 70%(18.8.2016)

• - Film sa natáčal v malom mestečku Pembroke a na hrade Pembroke vo Walese. (executive)

• - Spoiler: V naprosté většině států světa je asistovaná sebevražda stejně jako eutanázie ilegální, dovoluje ji například Švýcarsko, Nizozemí, Německo nebo Belgie. V těchto zemích existují i specializované kliniky, které asistovanou sebevraždu zajišťují. (Illuminare)

• - Emilia Clarke (Louisa Clark) přesvědčila Matthewa Lewise (Patrick), aby si kvůli své roli depiloval nohy. (michy9073)