The Expanse (TV seriál)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2015 - 2017, 12 h 6 min (Minutáž: 10x60 min)

Asi nejpříjemnější překvapení roku 2015. Kvalitních scifi seriálů je vždy málo a od syfy toho člověk moc nečekal. O to více jsem byl překvapen nejen samotným dějem, ale hlavně vizuální stránkou. Některé postavy mi sice nesedí, ale role detektiva se povedla, určitě budu sledovat další řadu. Pokud někdo hodnotí seriál po pár minutách a dává odpad jen proto, že to je od syfy, tak je nejen hloupý, ale přichází o více než průměrný scifi seriál, kterých se za rok moc neurodí.(12.4.2016)

Horší BSG... Ale na druhou stranu nástupce se bude hledat těžko a tady je vidět alespoň správný směr, i když to po stránce scénáře dostává na zadel... na to, že je to SyFy ovšem nečekané překvapení. Nezatracoval bych další sérii.(22.11.2016)

Po delší době jedna z dobře koukatelných scifáren.(7.10.2016)

Stanice SyFy konečně různými srajdami vydělala dostatek peněz na natočení další sci-fi pecky. Parádní výprava, zábavný mysteriózní příběh a postavy, které možná působí v prvním díle lacině, ale v dalších se s nimi sžijete, ani nebudete vědět jak. 8/10 Hlavně ať to zvládnou dotočit do konce. Příběh knih se zdá být velmi zajímavý.(17.2.2016)

Tak mám za sebou první díl, který právě vyskočil do světa. Je těžké hodnotit celkovou kvalitu seriálu, nicméně po tom pilotním dílu je jasné, že to nuda rozhodně nebude. Jenom doufám, že se to nezvrtne v další nekonečný příběh bez konce. Prozatím tedy za 4 uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.(27.11.2015)

• - Seriál obsahuje sexuální scény ve stavu beztíže, které koordinoval profesionální choreograf. (jaaara)

• - Bojové helmy jednotek CPM na stanici Eros jsou ve skutečnosti jen motorkářské helmy, objevily se v poslední epizodě seriálu.
    (UncleMorty)

• - Autor knižní předlohy - James A Corey - je pseudonymem autorské dvojice Daniel Abraham a Ty Franck. Ty Franck byl odobním asistentem George R. R. Martina, autora předlohy "Hry o trůny". (jaaara)