SYFY se asi nikdy nezmění. Tohle je Helix zase a znova. Áčkové ambice pohřbili céčkoví scenáristé a béčkoví herci a nic na tom nezměnil ani údajný velkorysý rozpočet. Obraz je potemnělý, jak už to v brakových projektech bývá a místy slušné efekty špatný dojem moc nevylepšily. První epizoda nabídla přehlídku nevýrazných charakterů hozených do nezajímavého dobrodružství a ty další v tom pokračovaly. O napětí, nebo atmosféře se téměř nedá mluvit. Ať už proboha ta stále tápající televizní stanice konečně investuje i do někoho, kdo ty slibné náměty i kvalitně zpracuje.(11.1.2016)

• Lacike

Hodnotenie po troch epizodach + zbytok 1. serie som narychlo preklikal. Dufal som, ze konecne zase dostanem poriadnu klasicku space operu, ktore po skonceni BSG nejak vymreli. Namiesto toho som dostal noirovu detektivku vo vesmirnych kulisach s tempom tak pomalym, ze oproti tomu aj slimak pôsobi jak pretekar F1. Cize presne to, co mne absolutne nesedi. Vôbec ma nezaujali ani politicke pikle v pozadi, postavy boli tak nevyrazne, ze som si nezapamätal meno ziadnej z nich. Dokonca aj môj oblubenec Thomas Jane tu hra na pol plynu a zaujme len divnym ucesom. Pochvalit musim len 2 veci. Na TV pomery famozne triky, tie som si fakt vychutnaval a potom temnu atmosferu. Napriek tomu, ze to produkoval Sci-fi Channel, tak sa to nesnazi byt za kazdu cenu cool s otravnymi trapnymi hlaskami ako je u nich zvykom. Za to davam aspon 2 hviezdicky. Fanusikom Star Treku a spol. to asi prilis nesadne, ale komu sedi pomaly utahany Blade Runner, tak bude pravdepodobne nadseny aj z tohto serialu. 4/10.(12.3.2016)

• maddy

Dark Matter, Killjoys, Defiance ... všetky tie sci-fi seriály od Syfy sú na jedno kopyto. Stanica sa síce môže dušovať, že Expanse je ich najambicióznejší projekt, do ktorého vrazili najvyšší rozpočet, ale vo výsledku to nie je kto vie ako pozvať. Oproti iným ich seriálom má síce o niečo lepšie efekty (ale nijako výrazne skvelé), no Syfy by spravil lepšie keby aspoň raz investoval peniaze do lepších scenáristom a režisérov. Jasne, v hereckom obsadení má namiesto plejády treťotriednych hercov aspoň jedného Thomasa Janea, ale čo z toho keď pilotná epizóda je opäť len súborom nezaujímavých postáv, o ničom dialógoch a deja, ktorý je divákovi tak ukradnutý, že neviem čo by malo lákať na sledovanie ďalších epizód. Už po dvadsiatich minútach pilotu som bol z toho tak unavený a otrávený, že nemám v úmysle tu hľadať akékoľvek pozitíva a nebyť v hodnotení takto prísny. Posledná sci-fi novinka od Syfy, pri ktorej strácam čas.(9.12.2015)

A já se vždycky nechám tím Syfy znovu ukecat a zlákat. Jejich problém má už klasickou šablonu, která se neustále opakuje. Přijdou s dobrým a zajímavým nápadem, mají s ním áčkové ambice, obsadí béčkové herci a najmou céčkové scénáristy. Někdy mi to vadí míň (12 Monkeys, Killjoys) a někdy o poznání víc (Helix, Defiance). Expanse se svou první sérií zařadil někam zhruba doprostřed, ale s tím, že blíže je té druhé skupině. Co bylo dobře - neznám sice předlohu, ale samotný příběh, který je prezentován, mě dokázal nalákat. Spiknutí k odhalení může stát za to. Dalším velkým plusem je vizuál, obvykle totiž Syfy servíruje o poznání slabší triky a výlet po vesmíru ve vesmírných lodičkách plně vybavených nejrůznějšími technickými vymoženostmi mohl dopadnout ještě o poznání hůře. Co se tolik nepovedlo - Postavy jsou pro mě problém, nevadí mi neznámé osazenstvo, ale to, že postavy je pro mě těžké si oblíbit a fandit jim. Když tomu připočtu pomalost a rozvlečenost nepřehledného děje, tak ztrácíme další důležité body. Politika může být problém vždycky a tady jsem nepřišel na chuť vůbec lince ze Země. Nepřinesla nic zajímavého a pro děj důležitého a myslím, že bychom se bez ní obešli (minimálně v téhle sérii). Nakonec to nebylo úplně špatné a dívat se na to dalo, ale... je tady moc ale. Dá se říct, že děj série byl tak nějak uzavřen, ale je jisté, že to chce pokračování. Těžko však říct, jestli to pokračování chci vidět...(8.2.2016)

• Ben Nevis

Těch deset dílů jsem vydržela, ale tímto se s Expanzí loučím. Škoda dát nálepku scifi na obyčejnou detektivku, která řeší sociální poměry v ghettu a bojůvky mezi politiky. Nesmí chybět bojovníci za svobodu lomítko teroristická skupina. A do toho spiknutí mocných, kteří se neštítí obětovat kdejakou stanici. Vždyť takové vesmírné stavby stojí pakatel, že ano? Musím souhlasit s ostatními, že námět by byl fajn, kdyby ho nepohřbil scénář, casting a režie. Něco je špatně, když jsou vám osudy kladných hrdinů u prdele.(10.2.2016)