1. séria - 70% Expanse má ohromný potenciál, ktorý sa skrýva v prepracovanom svete, no v prvej sérii ho nevie zužitkovať. Postavy sú nepríliš zaujímavé, herci priemerní až podpriemerní (hlavne Steven Strait alias James Holden) a tempo k uzúfaniu pomalé. Ten príbeh sám o sebe je pritom zaujímavý, a posledné asi dva diely odhalia o niečo viac zo zápletky, no je to stále málo. Naťahovanie deju tiež ničomu nepomáha, celý obsah tejto série by sa v pohode dal zmestiť do 5 dielov - čo je pri 10 dielnej sérii neodpustiteľné.(14.7.2016)

Po první sérii jsem nadšenej! Konečně snad náhrada za Battlestar Galacticu, ačkoli je to samozřejmě v mnohých ohledech odlišnej seriál. Příběh se valí kupředu a hlavně neustále nutí člověka zajímat se o to, co bude dál, za smradu parádní a uvěřitelný atmosféry světa budoucího (vážně jedno z těch realističtějších vesmírných scifi). K duhu The Expanse taky hodně přidává důraz na detail, co se týče fyziky ve vesmíru. Já jsem si přímo liboval v záběrech na přibližovací a brzdící manévry lodí nebo vznášející se krev ve stavu beztíže tekoucí z těla s ustřelenou hlavou (surovosti se tady taky díky bohům nebránili a v mnohých ohledech je to dost hnusnej a nepříjemnej seriál). Vizuálně pak jde asi o nejlepší space-operu od dob BSG a SGU.(6.2.2016)

První sezona ukázala, že Expanse je ze současných scifi seriálů černým koněm. Špinavý a nemilostný svět budoucnosti, který kombinuje několik příběhů (vysoká politika a intriky s noir detektivkou a klasickou spaceoperou). Tady lidi umírají poměrně ve velkém, vesmírné lodě jsou ničeny a tajné technologie zneužívány pro sledování dlouhodobých cílů. Seriál se tak přibližuje civilnosti BSG, bere si trochu z retra Blade runneru a nebojí se občas vytáhnout prázdný vesmír jak z Firefly. Až na tu nepřítomnost naivity a zatím i romance. Na tohle jsme zvědav v další sezoně, zda načatý konspirační příběh bude pokračovat a nabalovat na sebe nejen kvalitní postavy, ale i smysluplné zápletky. Za mě očekávání překonána a i přes méně "epický" závěr sezony, 5* (aby si toho všimlo víc lidí:-)).(7.10.2016)

• Ben Nevis

Těch deset dílů jsem vydržela, ale tímto se s Expanzí loučím. Škoda dát nálepku scifi na obyčejnou detektivku, která řeší sociální poměry v ghettu a bojůvky mezi politiky. Nesmí chybět bojovníci za svobodu lomítko teroristická skupina. A do toho spiknutí mocných, kteří se neštítí obětovat kdejakou stanici. Vždyť takové vesmírné stavby stojí pakatel, že ano? Musím souhlasit s ostatními, že námět by byl fajn, kdyby ho nepohřbil scénář, casting a režie. Něco je špatně, když jsou vám osudy kladných hrdinů u prdele.(10.2.2016)

Stanice SyFy konečně různými srajdami vydělala dostatek peněz na natočení další sci-fi pecky. Parádní výprava, zábavný mysteriózní příběh a postavy, které možná působí v prvním díle lacině, ale v dalších se s nimi sžijete, ani nebudete vědět jak. 8/10 Hlavně ať to zvládnou dotočit do konce. Příběh knih se zdá být velmi zajímavý.(17.2.2016)