Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dO_od
  ****

  // Překvapivě svěží a rozmáchlé vesmírné béčko plné kvalitně napsaných postav, silného příběhu v pozadí (předloha je dle všeho výborná), ale zároveň taky nevyhnutelně průměrného CGI s minimálním počtem "wow" momentů a pekelně nezvládnutým koncem. Nejvíc tomu paradoxně škodí ta snaha být něco víc, než jen béčko... protože kdyby se na to tvůrci raději vykašlali a servírovali divákům víc akce, hodnotil bych nejspíš o dost výše. Takhle slušných 7/10 a doporučení pro všechny milovníky sci-fi. P.S. ignorujte fakt, že je to od SyFy. Na tomhle si fakt někdo dal záležet.(8.3.2016)

 • JohnCZ
  **

  --- PRVNÍ SÉRIE --- Syfy konečně šla do sebe a představila divákům realisticky se tvářící sci-fi, opírající se o promyšlené universum budoucnosti a s na seriálové poměry luxusním CGI. Jenže! Pořád je to Syfy a i zde přetrvávají tradiční problémy. Veškerou snahu o nastolení konkurence pro legendární Battlestar Galacticu (které mimochodem The Expanse nesahá ani po kotníky) zabíjí slabý a neuvěřitelně utahaný scénář, který v závěru série sice něco málo vytáhne, ale ke spokojenosti jsem měl opravdu daleko. Dalším problémem je chaoticky vedené vyprávění - počínaje tragickým představením hlavních postav (po celou dobu je divák vůbec nezná, jejich představitelé jsou nevýrazní a až do konce jsem si nezapamatoval jejich jména), konče divně vyprávěnou dějovou linkou, kde jsem se ztrácel v množství jmen, názvů stanic a frakcí, které nejsou nijak výrazněji představeny. Občas je prostě potřeba některé informace několikrát zopakovat, aby si je divák utřídil - obzvláště v tak promakaném universu jako to z The Expanse. Je to o to víc potřeba, protože Syfy klasicky najala herce céčkové kategorie, kteří jsou absolutně necharismatičtí a nevýrazní a jejich osud mě absolutně nezajímal (s výjimkou postavy Shohreh Aghdashloo, která je přesným opakem výše jmenovaného). Je to škoda, protože Syfy se evidentně snažila seriál vymanit ze škatulky céčkových vod, ale z mého pohledu se to moc nepovedlo. Když už se i já nudím u space opery, je někde něco špatně. Hodnocení série: 2/5(14.7.2016)

 • Helo
  *****

  Po první sérii jsem nadšenej! Konečně snad náhrada za Battlestar Galacticu, ačkoli je to samozřejmě v mnohých ohledech odlišnej seriál. Příběh se valí kupředu a hlavně neustále nutí člověka zajímat se o to, co bude dál, za smradu parádní a uvěřitelný atmosféry světa budoucího (vážně jedno z těch realističtějších vesmírných scifi). K duhu The Expanse taky hodně přidává důraz na detail, co se týče fyziky ve vesmíru. Já jsem si přímo liboval v záběrech na přibližovací a brzdící manévry lodí nebo vznášející se krev ve stavu beztíže tekoucí z těla s ustřelenou hlavou (surovosti se tady taky díky bohům nebránili a v mnohých ohledech je to dost hnusnej a nepříjemnej seriál). Vizuálně pak jde asi o nejlepší space-operu od dob BSG a SGU.(6.2.2016)

 • lucifrid
  *****

  Expanse si mě získal hned prvním trailerem. Na něco takového jsem čekala od konce Stargate a doufala v pořádné vesmírné sci-fi. A toho se mi dostalo. Většina postav je velice zajímavých a hlavně ne černobílých, některé si oblíbíte takřka ihned. Reálnost, ať už ohledně gravitace či cestovaní vesmírem, dělá spolu s vizuální stránkou z Expanse opravdu netradiční sci-fi. A to v tom kladném slova smyslu, protože tohle se jen tak nevidí, a na Syfy už vůbec ne. Příběhové linie jsou napínavé a první řada má hodně slušně nakročeno z tohoto seriálu udělat kultovku (scéna v Modrém sokolu je pro mě kultovní už teď a epizoda s Donnagerem mě zvedla ze židle). Doufejme, že další řady – snad to Syfy nezakončí po té druhé, materiálu je dost – toto jen potvrdí.(3.7.2016)

 • Illy
  ****

  Od BSG mě žádný space opera seriál tak nebavil. Když přihodím, že knihu jsem četl.....je to veliká poklona. Chci další serii.(5.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace