Pořádný sci-fi seriál tu nebyl dlouho a The Expanse má opravdu skvěle nakročeno. Pilotní díl skutečně nepatří k tomu nejlepšímu, ve 40 minutách představuje všechny postavy a vlastně celé prostředí, vztahy, politiku... působí tak rozkouskovaně a přeplácaně. Od druhého dílu už je ale směr seriálu jasnější a hlavní děj vyplouvá na povrch. Vizuál je na kabelovku velice velice slušný, některé záběry z vesmíru parádní (a "milovníci" lens flare si přijdou na své - tady jich je více než ve všech filmech J.J.Abramse dohromady). Postavy zajímavé, Holden je extrémní sympaťák, kterému nelze nefandit. Prozatím čtyři první díly na 4*. Rozhodně doporučuji pro fanoušky sci-fi a radím, vydržte ten první díl a pak se jen bavte...(27.12.2015)

• Lacike

Hodnotenie po troch epizodach + zbytok 1. serie som narychlo preklikal. Dufal som, ze konecne zase dostanem poriadnu klasicku space operu, ktore po skonceni BSG nejak vymreli. Namiesto toho som dostal noirovu detektivku vo vesmirnych kulisach s tempom tak pomalym, ze oproti tomu aj slimak pôsobi jak pretekar F1. Cize presne to, co mne absolutne nesedi. Vôbec ma nezaujali ani politicke pikle v pozadi, postavy boli tak nevyrazne, ze som si nezapamätal meno ziadnej z nich. Dokonca aj môj oblubenec Thomas Jane tu hra na pol plynu a zaujme len divnym ucesom. Pochvalit musim len 2 veci. Na TV pomery famozne triky, tie som si fakt vychutnaval a potom temnu atmosferu. Napriek tomu, ze to produkoval Sci-fi Channel, tak sa to nesnazi byt za kazdu cenu cool s otravnymi trapnymi hlaskami ako je u nich zvykom. Za to davam aspon 2 hviezdicky. Fanusikom Star Treku a spol. to asi prilis nesadne, ale komu sedi pomaly utahany Blade Runner, tak bude pravdepodobne nadseny aj z tohto serialu. 4/10.(12.3.2016)

Udělat kvalitní sci-fi seriál je nákladný a jen málokdy rentabilní počin. A to bez ohledu na to, že kritici jsou vlídní a diváci věrní. Diváků, kteří ocení seriály jako Battlestar Galactica, Caprica, Humans, nebo třeba i Firefly, těch je totiž málo. O to víc si vážím SyFy, že se pustila do The Expanse. Knižní předlohu neznám, ale nejspíš to bude slušné čtení, protože tady máme od všeho něco. Od politiky a intrikářství, po vesmírné bitvy, které rozhodně nevypadají zle. Takže solidní space opera. Spousta různých detailů pomáhá dotvořit atmosféru světů, obydlených skutečnými lidmi a ne jen loutkami. Věci působí používaně a opotřebovaně a lidé působí naštvaně, unaveně...prostě není to načančané sci-fi, kde všichni a všechno září novotou. Místo naivní představy, že kosmonauti nechodí na záchod a že je voda všude, kam lidská noha vstoupí, tady máme realisticky pojaté prostředí...to je osvěžující změna. Zajímavých postav máme víc a není problém si je zapamatovat a najít si k nim cestu. Detektivní zápletka je namixovaná s konfliktem mezi Zemí, Marsem a koloniemi, které chtějí svou nezávislost a současně sledujeme osudy posádky, která tento konflikt možná spustila a možná ho může zastavit a možná je to všechno trochu jinak... . Knihu si číst nebudu, mám v plánu vychutnat si seriál i se zvraty, které příjdou. Zatím po 6-ti dílech velká spokojenost. ***Po shlédnutí celé řady hodnocení nechávám a budu pokračovat ve sledování...vlastně jsem se už sháněl i po knize :o)(28.2.2016)

První sezona ukázala, že Expanse je ze současných scifi seriálů černým koněm. Špinavý a nemilostný svět budoucnosti, který kombinuje několik příběhů (vysoká politika a intriky s noir detektivkou a klasickou spaceoperou). Tady lidi umírají poměrně ve velkém, vesmírné lodě jsou ničeny a tajné technologie zneužívány pro sledování dlouhodobých cílů. Seriál se tak přibližuje civilnosti BSG, bere si trochu z retra Blade runneru a nebojí se občas vytáhnout prázdný vesmír jak z Firefly. Až na tu nepřítomnost naivity a zatím i romance. Na tohle jsme zvědav v další sezoně, zda načatý konspirační příběh bude pokračovat a nabalovat na sebe nejen kvalitní postavy, ale i smysluplné zápletky. Za mě očekávání překonána a i přes méně "epický" závěr sezony, 5* (aby si toho všimlo víc lidí:-)).(7.10.2016)

// Překvapivě svěží a rozmáchlé vesmírné béčko plné kvalitně napsaných postav, silného příběhu v pozadí (předloha je dle všeho výborná), ale zároveň taky nevyhnutelně průměrného CGI s minimálním počtem "wow" momentů a pekelně nezvládnutým koncem. Nejvíc tomu paradoxně škodí ta snaha být něco víc, než jen béčko... protože kdyby se na to tvůrci raději vykašlali a servírovali divákům víc akce, hodnotil bych nejspíš o dost výše. Takhle slušných 7/10 a doporučení pro všechny milovníky sci-fi. P.S. ignorujte fakt, že je to od SyFy. Na tomhle si fakt někdo dal záležet.(8.3.2016)

• - Autor knižní předlohy - James A Corey - je pseudonymem autorské dvojice Daniel Abraham a Ty Franck. Ty Franck byl odobním asistentem George R. R. Martina, autora předlohy "Hry o trůny". (jaaara)

• - Seriál byl natáčen v Pinewood Studios v Torontu. (jaaara)

• - Bojové helmy jednotek CPM na stanici Eros jsou ve skutečnosti jen motorkářské helmy, objevily se v poslední epizodě seriálu.
    (UncleMorty)