Od BSG mě žádný space opera seriál tak nebavil. Když přihodím, že knihu jsem četl.....je to veliká poklona. Chci další serii.(5.2.2016)

SYFY se asi nikdy nezmění. Tohle je Helix zase a znova. Áčkové ambice pohřbili céčkoví scenáristé a béčkoví herci a nic na tom nezměnil ani údajný velkorysý rozpočet. Obraz je potemnělý, jak už to v brakových projektech bývá a místy slušné efekty špatný dojem moc nevylepšily. První epizoda nabídla přehlídku nevýrazných charakterů hozených do nezajímavého dobrodružství a ty další v tom pokračovaly. O napětí, nebo atmosféře se téměř nedá mluvit. Ať už proboha ta stále tápající televizní stanice konečně investuje i do někoho, kdo ty slibné náměty i kvalitně zpracuje.(11.1.2016)

Je tu nová stylová oddehovka od stanice Syfy. Děj se odehrává 200 v budoucnosti, kdy už lidstvo osídlují Sluneční soustavu. Mezi Zemí a Marsem panují napjaté vztahy a schyluje se k válce. Mezi nimi leží vesmírná stanice Ceres, na které žije spoustu lidí ve špatných podmínkách. Život ve vesmíru si vybírá svou daň. Pozornost je věnována i Zemi. Další dějová linka se zaměřuje posádku nákladní loď Canterbury, která zásobuje Ceres ledem. Po zachycení nouzového signálu se vydají na jeho průzkum. Spoiler: Věci se ale zkomplikují a loď je zničena. Část posádky pokračuje dál do neznáma. Poté se dostávají na marťanskou lodi jménem Donnager. Ta je také zničena a oni pokračují dál. Po dalším komplikacích se dostanou na asteroid Eros, kde také děj končí. Vše se točí kolem jednoho velkého spiknutí. Končí to trochu otevřeně, tak jsem zvědavý na pokračování. :) Tváří se to jako vesmírná detektivka. "Vypusťte led jako štít!"(4.12.2015)

• Ben Nevis

Těch deset dílů jsem vydržela, ale tímto se s Expanzí loučím. Škoda dát nálepku scifi na obyčejnou detektivku, která řeší sociální poměry v ghettu a bojůvky mezi politiky. Nesmí chybět bojovníci za svobodu lomítko teroristická skupina. A do toho spiknutí mocných, kteří se neštítí obětovat kdejakou stanici. Vždyť takové vesmírné stavby stojí pakatel, že ano? Musím souhlasit s ostatními, že námět by byl fajn, kdyby ho nepohřbil scénář, casting a režie. Něco je špatně, když jsou vám osudy kladných hrdinů u prdele.(10.2.2016)

Stanice SyFy konečně různými srajdami vydělala dostatek peněz na natočení další sci-fi pecky. Parádní výprava, zábavný mysteriózní příběh a postavy, které možná působí v prvním díle lacině, ale v dalších se s nimi zžijete, ani nebudete vědět jak. 8/10 Hlavně ať to zvládnou dotočit do konce. Příběh knih se zdá být velmi zajímavý.(17.2.2016)