Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Epistemolog
  ***

  Nejštvanější film antisovětského cyklu Byl jsem komunista pro FBI (1951), už měli režisér Douglas a VVarner Bros. za sebou. Zde vše vysvětlí titulky, ikdyž až zpětně. Název křičí červeně, ač film samotný je černobílý. Červená barva značí mravence i komunisty, jež hmyz symbolizuje svým smyslem pro organizaci a bojechtivostí. Genialita Them! spočívá ve využití přírodních exteriérů (pouště Nového Mexika, kanály v Los Angeles). Tak jako Den, kdy se zastavila země (1951) a Útočníci z Marsu (1953) i Them! je plný protimluvů. Mimochodem zabedněný agent FBI Arness, který se proslavil rolí monstra v Věc z jiného světa (1951) dává antikomunistickému a antiintelektuálnímu snímku další rozměr. Film se měl původně natáčet ve 3D. Některé 3D efekty zůstaly ponechány, např:. detaily mravenců, které působily efektně.(9.3.2014)

 • Slasher
  ***

  Jedno z nejznámějších, nejvýznamnějších a nejáčkovějších padesátkových sci-fi, jehož monstry jsou gigantičtí, nukleárními testy zmutovaní mravenci. Film začíná celkem hezky kdesi v poušti Nového Mexika, kde dojde k podivným událostem a posléze je objeveno obří mraveniště, jehož obsah se tak úplně nepodaří vyhubit. Efekty už dnes prostě moc nezafungují; hmyzáci jsou sice velcí a šerední, ale také zoufale neohrabaní a zpomalení. Ale to by se ještě dalo s klidem přejít, narozdíl od nudy. Většinu filmu totiž probíhá nepříliš záživné policejní vyšetřování a pátrání po uprchlých mravencích, prostě žádná velká akce. Každopádně, je třeba si uvědomit čím byl asi tento snímek v období svého uvedení. Diváci, vytřepaní z tehdy aktuální hrozby ničivé nukleární apokalypsy, navíc zde vůbec poprvé představení přerostlým vražedným hmyzákům na plátně, měli docela dobrou příležitost sedět po celou dobu stopáže jak zařezaní - ten strach tam prostě byl. Ale bohužel, dnes už není. [projekce v Americkém centru, 27.4.'10](27.4.2010)

 • LION-MR.T
  ****

  Tenhle film se nestydím doporučit,protože jako od jiných filmů svého žánru a datu výroby disponuje s dobře napsaným scénářem. Film měl vysoký rozpočet,tak je tu hodně velké herecké obsazenstvo,hodně vojáků,armádní techniky,loutky mravenců jssou pěkné. Corman takové štěstí něměl a film natočil tak za tejden s minemem,ale stejně si mi vždycky jeho docela líbily. Scéna v katakombách,přestřelky,výbuchy,to vše je natočeno dobrým řemeslníkem. Kdyby tohle vznikalo v 80.letech nebo aspoň jeho reimak,byla by to pořádná efektivní krvavá pecka s dobrýmimi maskamy a efekty. Ale tenhle film je skvělý sám o sobě.(28.3.2009)

 • Paldini
  ****

  Varování před nukleárními zkouškami nejen v opuštěných pouštích, protože ony pouště nemusí být až zas tak opuštěné, a pak může po 11 letech od zkoušek dojít k mutacím přeživších organismů v tomto případě mravenců. Po zmizení prvních několika lidí v poušti, dochází k velice rychlému vypátrání zdroje oněch zmizení a k velice rychlému zničení prvního mraveniště. Ale, naneštěstí se podařilo dvěma královnám těchto smrtících monster uletět a je jen otázka krátkého času, kde založí nová hnízda a L.A. je se svými říčními kanály k tomu účelu více než vhodné.(28.12.2005)

 • Lima
  ****

  Plakátové.info: HRŮZNÁ HORDA PLAZÍCÍCH SE A VŠE DRTÍCÍCH OBRŮ, ŠKRÁBAJÍCÍCH SE Z KILOMETRY HLUBOKÝCH KATAKOMB NITRA ZEMĚ!!!____Téměř dokonalý monster-movie. Jasně, dějově ničím nepřekvapí – žánrové figurky podle klasické šablony, kde nesmí chybět roztržitý vědec, sličná přechytralá bioložka a sympaťácký FBI vyšetřovatel, radioaktivitou zmutovaní obří mravenci, kecy o biblické zkáze apod. Ale ta forma, ta je dokonalá. Oku lahodící vysokorozpočťák, ničím neošizený, s působivými pouštními reáliemi, kde se nesetkáte s nablblými zadními projekcemi s živými mravenci, ale s krásnými animatrickými modely v nadživotní velikosti. Samozřejmě, že bráno dnešním okem, je nutno nahlížet na mravenčí modely s nadhledem, ale zkuste si přečíst pár ohlasů na IMDB, kde se lidé svěřují, jak je to tehdy vyděsilo a např. scéna, kdy mravenec vyplivne žebra zabitého policisty, byla pro pamětníky noční můrou. Jinak děj má příjemný spád, už brzo po začátku se s mravenci setkáme, obzvláště pěkné scény jsou ty s bazukou a plamenometem a při „grilování“ hnízda plného mravenčích zárodků si nelze nevybavit Sigourney Weaver v Cameronových ´Vetřelcích´. Škoda, že v poslední třetině se „ubere na plynu“ a film se překlopí až do jakési detektivky s mnoha výslechy, kdy se pátrá, kam mohly mravenčí matky z pouště zmizet. Závěrečná řežba ale vše vynahradí a ani proti-atomová agitka v závěru nesmí chybět.___PS: Na zahraničních e-shopech lze sehnat DVD s českou podporou.(6.5.2008)

 • - Them! se měl původně natáčet trojrozměrně. Některé 3D prvky byly ponechány, například velké detaily mravenců, které působily tak efektně, že prošly i konečným sestřihem. (Epistemolog)

 • - Ve filmu byly použity skutečné, americkou armádou zapůjčené plamenomety z 2. světové války. (Vlk17)

 • - Kvůli výškovému rozdílu byl herec James Whitmore přinucen nosit vycpané boty, aby se výškově vyrovnal svému kolegovi Jamesi Arnessovi. (Vlk17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace