Lesapán (studentský film)

Petr Koubek

Václav Tlapák

Daniel Patras
  • Morien

Plakala jsem. Zrzavá je nejlepší barva vlasů a svítící je nejlepší druh očí.(4.3.2016)

[51. MFF KV 2016](12.7.2016)

Studentský film. Tvůrce obdivuji za velkou technickou vyspělost v tomto snímku, která předčí i mnohé, čtyřnásobně delší hororové filmy, nejen z českých končin. Kreativní a zároveň velice prostoduchý příběh, který je propleten kvalitními výkony hlavních postav a rovněž hrůzou nahánějícího Lesapána, kterého štáb vyšperkoval k úplné dokonalosti. Celému štábu fandím v natočení celovečerního filmu na bázi tohoto velmi zdařilého krátkometrážního počinu.(19.10.2015)

Každý žánrový a navyše fantastický film z "lokálnych" luhů a hájů poteší a keď je takýto vydarený, ešte oveľa viac. Mala som z toho taký Faunov labyrint feeling a hneď som chcela ísť na výlet do tých krásnych lesov. (Lumiere - MFFK Febiofest, Pásmo súťažných filmov II - 20.3.2016)(17.4.2016)

Bylo to přesně tak dobrý, jak jsem od Pavla Soukupa čekal - naprosto profesionální po všech technických stránkách, zahambující veškerou současnou českou produkci. A určitě by si to jednou zasloužilo rozvést do většího formátu.(21.1.2016)

• - Tvůrci sháněli část peněz na natáčení přes crowdfunding. Úspěšná kampaň a podpora fanoušků vydělala filmu 130 % požadované částky. (Savel)

• - Scénář filmu je silně inspirovaný pohádkami Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci chtěli, aby příběh o hejkalovi působil jako ztracená erbenovská balada. Původ hejkala konzultovali s odborníky na evropský folklór, záhadology a sběrately legend. (Savel)

• - Film byl natočen za 10 dní a nocí v rozmezí dubna až července. Natáčelo se v severních a východních Čechách. Většina filmařů včetně herců pracovala na filmu zadarmo. (Savel)