Lesapán (studentský film)

Pavel Soukup

Petr Koubek

Václav Tlapák

Daniel Patras

Studentský film. Tvůrce obdivuji za velkou technickou vyspělost v tomto snímku, která předčí i mnohé, čtyřnásobně delší hororové filmy, nejen z českých končin. Kreativní a zároveň velice prostoduchý příběh, který je propleten kvalitními výkony hlavních postav a rovněž hrůzou nahánějícího Lesapána, kterého štáb vyšperkoval k úplné dokonalosti. Celému štábu fandím v natočení celovečerního filmu na bázi tohoto velmi zdařilého krátkometrážního počinu.(19.10.2015)

Soukup je naděje Česka co se hororu(a i filmu jako takového, protože češi jediné co točí jsou romatnické komedie)tímhle filmem to opět dokazuje, jedné se o parádní a hlavně atmosférický film a to co se tu předvádí s kamerou je neuvěřitelné, záběry jsou nádherné. Herci poměrně překvapily. Maska byla co jsem čekal, byla naprosto dokonalá(i když mi přišla až moc jako Faun podle kterého se inspirovaly). Film je parádní sice se najde zaškobrtnutí ale to nemění nic na tom že je to nejlepší Český film od dob Třídy smrti.(17.3.2017)

Vůbec se nedivím, že tvůrci příběh věnovali Karlovi Jaromíru Erbenovi. Balada jak vyšitá. A ještě k tomu skvěle natočená. A co takhle stejně kvalitní celovečerní film? Vím, že je to troufalý dotaz, ale věřím, že zaujmout by dokázal…:-)(19.7.2016)

[51. MFF KV 2016](12.7.2016)

Nápaditá fantasy rozprávka, obohatená o decentné hororo prvky, ideálna na sledovanie pre začínajúcich, najmenších fanúšikov žánru. Mne osobne sa tá celková myšlienka so záverečnou pointou páčila. Čakal som to omnoho horšie ...(19.3.2017)

• - Role myslivce Karla (Marek Pospíchal) byla nabídnuta také Janu Hájkovi, Romanu Zachovi, Martinu Fingerovi a Vladimíru Javorskému. (Savel)

• - Tvůrci konzultovali scénář s profesionálními myslivci, aby se ve filmu nedopustili žádné chyby v myslivecké profesi, například že myslivci nosí pušku vždy na levém rameni s hlavní namířenou k nebi. Navíc scenárista a kameraman filmu jsou z mysliveckých rodin. (Savel)

• - Tvůrci sháněli část peněz na natáčení přes crowdfunding. Úspěšná kampaň a podpora fanoušků vydělala filmu 130 % požadované částky. (Savel)