Talentovaný, ale zároveň arogantný právnik Byun (Sun-kyun Lee) vezme prípad veľmi podivnej vraždy, pri ktorej chýba telo obete. Obžalovaným je mladý vodič veľmi rešpektovaného podnikateľa Kim (Sung-duk Hong), ktorý bol už v minulosti väznený za ťažké ublíženie na zdraví, avšak súdu tvrdí, že je nevinný. O jeho nevine je presvedčený i jeho vplyvný zamestnávateľ, pán Moon (Hyeon-seong Jang), ktorý si najal šikovného Byuna práve preto, aby Kima oslobodil a očistil jeho meno. Keď už sa zdá, že Byun má všetky triumfy v rukáve a Kimova nevina je viac ako spečatená, dôjde na súde k nečakanému zvratu. (sochoking)

EvilPhoEniX

Tohle mi sedlo. Seon-gyoon Lee byť hraje namyšleného a nadřazeného advokáta, divák mu i fandí, poněvadž má výborný hlášky, je správně inteligentní, ze všeho se dokáže vycouvat, pač s podplacenými soudy, to jde snadno!! :) .Zazářil už v Hard Day, zde své herecké kvality pouze potvrzuje. Samotný děj točící se kolem případu vraždy, která je naštěstí ukázána solidně brutálním stylem, což potěší jakékoliv oči, ale chybí tělo i jakýkoliv důkaz, což způsobí hlavnímu hrdinovi komplikace. V průběhu se objeví i zajímavé zvraty, kde ten nejdůležitější je doslova šokující a v závěru se nečekaně přitvrdí a rázem ze soudního dramatu máme thriller jako víno. Velmi zábavný film. 80% ()

sniper18

Ako som si už dávnejšie všimol, tento typ filmu sa v juhokórejskej produkcii už dlhšie nedarí plnohodnotne spracovať. Schopných právnikov, ktorí sa vo svojej práci nezastavia pred ničím mám v hlavných úlohách vždy veľmi rád, pričom Lee Sun-Kyun je ten správny sympaťák, takže som mu nemal problém fandiť, ale inak jeho postava svoj potenciál moc nevyužíva, no to isté vlastne platí aj o zápletke. Tá je na prvý pohľad bez problémov, ale s výnimkou svižného tempa tu ani nemám moc čo chváliť, dej mi neprišiel zase tak moc zaujímavý a navyše tých zvratov je síce dosť, ale neprišli mi nijak zvlášť originálne alebo nápadité, takže to nakoniec aj tak celé prebiehalo a aj skončilo približne tak, ako sa aj dalo čakať. A síce som si už dávno zvykol na žánrové mixy, ale tentoraz sa skutočne nevyznám, čo tvorcovia zamýšľali. Pretože dej sám o sebe mi prišiel väčšinu času úplne vážny a hlavne v druhej polovici mohol kľudne nabrať aj taký temnejší tón, ale to prevedenie mi prišlo tak podivne odľahčené, ale pritom prakticky bez humoru, čo je asi tá najhoršia kombinácia. Takto som sa nielen vôbec nezasmial, ale zároveň ma to nedokázalo ani vtiahnuť a obávať sa o postavy, keďže napätie nemalo šancu fungovať. A po akčnej stránke tiež nie je moc o čo stáť, to je len pár zanedbateľných sekvencií. Obsadenie nie je zlé, okrem hlavného hrdinu mi vyhovoval aj jeho priateľ, postava prokurátorky, hlavný záporák alebo aj podozrivý, prakticky všetky dôležité postavy sú obsadené známymi tvárami, len kvôli tomu podivnému prevedeniu som si k nikomu nemohol vytvoriť plnohodnotný vzťah. A vizuál je úplne ideálny, tu nemám problém. Takže o sklamaní hovoriť nemôžem, keďže som niečo podobné aj čakal. Nebolo to zlé, celkom ma to bavilo a určite som sa nenudil, len to kvôli tomu prevedeniu nefunguje tak, ako by mohlo, čo je škoda. 58% ()

*CARNIFEX*

Filmová tvorba Južnej Kóree sa proste nedá "nemilovať". Ja neviem kde chodia na tieto nápady, ale to je proste úžasné. Originalita ich príbehov nemá konca kraja, pričom keď k tomu prirátam tú ľahkosť v podobe hereckého umenia v doprovode dostatočne prepracovaných dialógov, niet o čom. Snímok je dostatočne vtipný nie len z pohľadu komunikácie, ale i situačného humoru. Popravde, sám som prekvapený ako mi sadla táto odľahčená forma poňatia, keďže napriek pár vypätým scénam príliš veľkou dávkou atmosféry samotný snímok nedisponuje. No a čo sa týka zvratov? Predstavte si štvordielny seriál, pričom v závere každej epizódy vás niečo prekvapí. Skrátka, je ich naozaj dosť. Jedine čo mi vadí, je brzda v podobe logiky, kedy určité pasáže proste nemajú reálny podklad. Samotný snímok však odporučiť môžem. Pokiaľ si chcete pred spaním pozrieť niečo, čo vás trošku donúti premýšľať, "Advocate: Missing Body" je správnou voľbou. ()

Mkqp

Dobře se na to koukalo, zpracování bylo super, jenomže uvěřitelnost dějových proměn dost pokulhávala. Celkem mě to mrzí, protože dvě hodiny utekly jako voda, přičemž ani chvilku nenudily. Nicméně některé události byly absolutně nesmyslné, což mě fakt štve. ()

LangiJ

Hodně povedený filmík se skvělým Lee Seon-gyoonem. Arogantního právníka, který jde i přes mrtvoly, ztvárnil parádně. Je to sice drama/thriller, ale díky Leeovi se tam najde pár odlehčených úsměvných momentů. Někdy nemusel ani promluvit, stačilo, aby se zatvářil. Nejvíc mě bavily k obleku botasky a batůžek :) Děj je celkově pěkně promyšlený, dojde k pár zvratům a začne se to skládat k finálnímu rozuzlení. I když jsem tušila, jak to asi dopadne a že takový podrazák přeci jen nebude, tak jsem si to užila až do konce. Přeloženo. ()