poster

Pravidla moštárny

 • USA

  The Cider House Rules

 • Slovensko

  Pravidlá muštárne

 • Velká Británie

  The Cider House Rules

Drama / Romantický

USA, 1999, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Jinde ve světě odcházejí mladí muži z domova za vidinou nadějné budoucnosti. Tady v St.Clouds je těžké i vystoupit z vlaku, neboť tomu kroku musí předcházet závažnější rozhodnutí. Přijmout či opustit dítě…. Sirotčinec – žádné hororové psycho, ale místo, kde mohou být dětské duše, vyhlížející s nadějí návštěvníky i šťastné. JAKÝ JE SVĚT TAM VENKU? L.Hallström dokáže vykouzlit takovou atmosféru, že loučení se sirotky vám připadá jako největší tragédie. Dále je to film o jablkách, moštu, potratech a pravidlech, která možná nic neznamenají, ale jsou. Přesto vše je SIROTČINEC svými loučeními a návraty tím nejsilnějším zážitkem z filmu. Na to ostatní se taky dobře dívá, ale emoce, ty jsou tam, kde chodí spát PRINCI MAINŠTÍ, KRÁLOVÉ NOVÉ ANGLIE. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(21.5.2009)

 • Superpero
  ****

  Krásný film kterej vás tak hezky zahřeje na srdci.(5.3.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Snad jediná opravdu zdařilá filmová adaptace některého z Irvingových děl. Scénárista (mimochodem sám autor knihy) knihu s citem převedl a tak ani brutální okleštění oproti předloze nevadí, jelikož je zachována atmoféra. Hallström má celý snímek pevně v rukách a navíc zde všichni velmi dobře hrají. Skvělý a velmi příjemný film.(6.2.2007)

 • pan Hnědý
  ***

  Rok 1999 byl filmařsky velmi silný, a jelikož jsem zhlédl téměř všechny díla, pro mě je Zelená míle číslo jedna a asi to tak zůstane. Pravidla moštárny je ale velmi krásný film s dokonalým scénářem, vynikající hudbou a s velkou citlivostí natočený příběh, na který nezapomenu. Tobey Maguire měl velmi důvěřivé a zamilované oči do krásné Charlize Theron a Michael Caine a jeho výkon? To se musí vidět! Viděl jsem jak v originálu, tak v dabingu a musím přiznat, že dabing se mi velmi líbil. Citlivý, poetický film, který má srdce.(25.1.2012)

 • Lima
  *****

  Na konci jsem skutečně brečel. Tohle musí dostat každýho. Krásný, dojemný příběh, citlivě natočený. Jak to ten Lasse Hallstrom proboha dělá, že každý jeho film je opravdovou filmovou událostí? A herci? Strašně moc se mi líbí úsporné herectví Tobeyho Maguireho, Michael Caine byl výborný (ale nemůžu si pomoct, na Oscara to nebylo) a Charlize Theron už dávno není jenom ta modelka, která hraje, ale opravdu dobrá herečka a navíc nesmírně půvabná. A tak na závěr, přátelé, poděkujme osudu, že se to nedostalo do pařátků Jana Svěráka. Ten by tam zase narval "smutné oči Barči", nebo něco podobného a filmový divák by přišel zase o jeden hluboký zážitek.(20.9.2003)

 • - Malé cameo má ve filmu autor románové předlohy John Irving (přednosta stanice) a jeho syn Colin Irving (major Winslow, který doručuje novinky o Wallym). (Specs)

 • - Původně byla režie nabídnuta Janu Svěrákovi, ten ale odmítl. Poté co film viděl zalitoval, že tuto nabídku nepřijal. (Specs)

 • - Režírovat měl původně Phillip Borsos, ale zemřel předtím, než se sehnaly potřebné finance. (Specs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace