Pravidla moštárny

Pravidlá muštárne

The Cider House Rules

Drama / Romantický

USA, 1999, 120 min

Velmi působivý film, který se vyznačuje zajímavou atmosférou- prostředí do kterého je film umístěn, kamerou, barvou záběrů. Je to velmi příjemná podívaná, musíte vidět...(27.2.2006)

// Distribútor: Miramax // Počet premietajúcich kín v USA: 1,738 // Otvárací Víkend v USA: $3,077,420 //(30.5.2014)

|| Scenár: John Irving / Predloha: John Irving - The Cider House Rules | Hudba: Rachel Portman | Distribúcia: Miramax Films | Štúdio: FilmColony | Rozpočet: 24 miliónov $ | Tržby: 88,545,092 $ | Ocenenia: Oscars - 2 výhry: VR Michael Caine, Scenár. 5 nominácií: Najlepší film, Réžia, Výprava, Strih, Hudba A. Golden Globes - 2 nominácie: VR Michael Caine, Scenár. Spolu - 9 výhier a 28 nominácií || Dojemný, silný príbeh obyčajných ľudí, podporený výbornou knižnou predlohou a skvelými hereckými výkonmi, v réžii severana. Čo viac si priať? 90% | FullHD, THX, EN DTS |(14.3.2015)

Když natočil v roce 1977 Lasse Hallström film o skupině ABBA, užíval jsem si života a netušil jsem, co tenhle člověk, o "pár" let starší než já, natočí za dvaadvacet let. Tenhle krásně dojemný film nedostane jenom toho, kdo nemá srdce. V tomhle případě je těch sedm nominací na cenu akademie naprosto v pořádku. Já si jenom pamatuju na přímý přenos, kdy jsem si říkal "co to je hergot za film - Pravidla moštárny ?!" :) To jsem ještě netušil, že před oceněnou "Americkou krásou" to u mě vyhraje na celé čáře a zařadí se mezi mých top 5.(2.2.2003)

Narozdíl od knížky je to uhlazenější, takové pěkně sledovatelné a pochopitelné pro každého. Má to ale božskou Charlize a ještě lepšího Cainea, i Maguire se za sebe nemusí stydět a co je velice potěšující - není tam jediný otravný dětský herec, všichni hrají skvěle. Navíc je to skutečně dojemné, přiznávám, že jsem se taky nechala pěkně dojmout a taky to ve mě probudilo neutuchající touhu odjet jako Homer do neznámá a živit se sběrem jablek.(12.8.2010)

• - Malé cameo má ve filmu autor románové předlohy John Irving (přednosta stanice) a jeho syn Colin Irving (major Winslow, který doručuje novinky o Wallym). (Specs)

• - Původně byla režie nabídnuta Janu Svěrákovi, ten ale odmítl. Poté co film viděl zalitoval, že tuto nabídku nepřijal. (Specs)

• - Režírovat měl původně Phillip Borsos, ale zemřel předtím, než se sehnaly potřebné finance. (Specs)