Pravidla moštárny

The Cider House Rules

Pravidlá muštárne

Drama / Romantický

USA, 1999, 120 min

Když natočil v roce 1977 Lasse Hallström film o skupině ABBA, užíval jsem si života a netušil jsem, co tenhle člověk, o "pár" let starší než já, natočí za dvaadvacet let. Tenhle krásně dojemný film nedostane jenom toho, kdo nemá srdce. V tomhle případě je těch sedm nominací na cenu akademie naprosto v pořádku. Já si jenom pamatuju na přímý přenos, kdy jsem si říkal "co to je hergot za film - Pravidla moštárny ?!" :) To jsem ještě netušil, že před oceněnou "Americkou krásou" to u mě vyhraje na celé čáře a zařadí se mezi mých top 5.(2.2.2003)

Přenádherný, dojímavý film o lásce, přátelství, lidskosti, jablkách, starém doktorovi, o klukovi, který měl srdce, ale hlavně o princích z Maine. Vlajková loď všech důvodů, pro které nemůžu chybět u žádného filmu Lasseho Hallströma.(30.4.2006)

Naprosto ultimatni dojak, jenze tenhle je tak uzasne natocenej, ze proti tomu clovek nemuze nic rict. Scenar sice neni nikterak komplikovanej, ale dava prostor jak humoru, tak dramatickejm a napinavejm scenam a ani na sekundu diky nemu film nenudi. Film je navic natocenej fakt svizne a zabavne, navic se skvelou hudbou a muze se oprit o paradni herce. Predevsim to je Michael Caine, ale i ostatni jsou paradni. Akorat Tobey ma celou dobu svuj klasickej ospalej noumovitej vyraz a i pri vaznejch scenach se usmiva jak trouba. No a co se tyce uvodu a zaveru v sirotcinci, tak deti jsou fajn, zadny otravny parchanti. Tenhle film mam proste rad, uz jsme ho videl nekolikrat a nemuzu na nem najit zadnou chybu.(18.4.2008)

Velmi pěkný film s úžasným Tobey Maguirem ( kdo jiný by tak dobře zahrál Homera ) , má rozhodně tu pravou atmosféru , vynikající herce , hudbu , kameru. Jediné , co mi chybí do těch pěti hvězdiček je to , že přece jen znám předlohu a vím , že ještě dost tomu příběhu chybí. Kniha je dokonalost sama , film je velmi hezký.(18.4.2005)

...(24.2.2009)