Pravidla moštárny

The Cider House Rules

Pravidlá muštárne

Drama / Romantický

USA, 1999, 120 min

Krásný způsob jak říct, že život žádná pravidla nerespektuje. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, ScreamJay, PALINO(12.3.2005)

Velmi příjemný romantický film, který pohladí po duši. Tobey Maguire a Charlize Theron je dvojka k pohledání. Film mi trochu připomíná Pýchu a předsudek, dýchl na mě stejnou atmosférou, Pravidla moštárny ve mě však zanechaly o něco více. Prostředí jablečného sadu je nádherné, takový jednou mít... Příběh byl zajímavý jak v sirotčinci, tak i v sadu. Každé prostředí mělo svého hrdinu (Caine, Maguire) a oběma představitelům to hrálo jako po másle. Jde o jeden z filmů, který by si zastánci romantiky (a nejen ti) neměli nechat ujít.(10.3.2007)

Prakticky o ničem, ale i přesto naprosto nádherný snímek.Hallstrom prostě umí.(7.6.2002)

|| Scenár: John Irving / Predloha: John Irving - The Cider House Rules | Hudba: Rachel Portman | Distribúcia: Miramax Films | Štúdio: FilmColony | Rozpočet: 24 miliónov $ | Tržby: 88,545,092 $ | Ocenenia: Oscars - 2 výhry: VR Michael Caine, Scenár. 5 nominácií: Najlepší film, Réžia, Výprava, Strih, Hudba A. Golden Globes - 2 nominácie: VR Michael Caine, Scenár. Spolu - 9 výhier a 28 nominácií || Dojemný, silný príbeh obyčajných ľudí, podporený výbornou knižnou predlohou a skvelými hereckými výkonmi, v réžii severana. Čo viac si priať? 90% | FullHD, THX, EN DTS |(14.3.2015)

Krásný citlivý a lidský příběh o jednom sirotčinci. Osudech lidí a dětí, lásce, pravidlech a jejich porušování. Výborně natočený a zahraný (skvělí Tobey, výborný Caine a dokonce i hrající Charůoze Theron). Pomalá a klidná režie. Celkově opravdu hezký zážitek se slzou nakonci.(13.9.2004)