Italská komedie se odehrává v osmnáctém století v italské metropoli Římě. Mladík Meo (Paolo Ferrari) pochází z chudých poměrů, rodiče třou bídu a on ani jeho sourozenci nemají žádnou budoucnost. Rodiče za štědré odškodné pošlou Mea do sboru kastrátů – le voci bianche. Mladík se za cenu úplatku vyhne povinné kastraci kvůli hlasové dispozici. Oblíbení pěvci mezi římskou smetánkou mají přístup do vyšší společnosti. Meo se zamiluje do bohaté ženy, kterou zná ještě z dřívějška jako milovanou mladou dívku. Jejich láska se neobejde bez následků, což je problém, který trápí nejen Mea, ale i o mnoho let staršího mstivého manžela. (curil)

curil

Kostýmní italská komedie natočená v době   vrcholu podobných italských filmů. Příběh   má málo obvyklý námět o životě kastrátů,   tolik oblíbených v osmnáctém století v   Itálii a Francii. Z pozdějších filmů mě už   napadá pouze film Farinelli z roku 1994, což ale   byl více film životopisný a vážný.   Komediálních gagů ve filmu příliš není,   spíš se jedná o kostýmní taškařici s   převleky, což už nese námět. Špičkové   obsazení složené ze známých italských,   francouzských a i anglické herečky, je dalším   tahákem povedené komedie. ()