Se slovníkem v posteli

Simon Boswell

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose

Nepřeslazená romantika s nádhernými exteriéry, okouzlující Jessicou Albou a jakžtakž přijatelným dějem s motivem vzájemného střetu kultur a tradic, který zákonitě a bez větších dějových odboček směřuje k očekávanému happyendu. A závěr? Že s Jessicou bych chodil klidně i na hodiny jaderné fyziky...(30.12.2007)

Love story připomínající trochu Nový svět s Farrellem, ale přišlo mi to daleko lepší, takový poutavější a musim říct, že ač nejsem zrovna zastánce dlouhých filmů, vlastně je nemam ani moc rád, tak přesto tohle by si v mých očích zasloužilo daleko větší stopáž, jelikož takhle mi to přišlo zbytečně uspěchaný, a každá silnější scéna useknutá a nedokončená a pak to nepůsobí tak silně, jak by mohlo a na co by tenhle film určitě měl, potřebovalo by to takovej plynulejší průběh. Nicméně tenhle neduh zachraňuje výborná a tady fakt moc krásná Jessica Alba a do svý role dobře sedící Hugh Dancy(31.7.2008)

• Gereth

Opravdu nechápu, kde tento film přišel k takovému nadhodnocení. Je to jedno velké klišé. Jessica alba je překrásná žena, ale to přeci neurčuje kvalitu filmu. Očekával jsem pomalu se rozvíjející vztah, ne že na to hupnou pár filmových minutek na to, co se seznámí. Když se film přehoupne do druhé poloviny, začínají se objevovat náznaky nějakého děje a říkal jsem si, že by Cecil a Neville mohli trochu zamíchat kartami. Nicméně nic takového se nestane. Přibývá jedna nudná minuta za druhou a film se pomaličku doloudá do předem jasného konce. Jen tak mimochodem, film jsem vybral, abych strávil romantický večer se slečnou a navodil příjemnou zamilovanou atmosféru. Usnula po prvních 40ti minutách filmu.(28.10.2008)

• kajas

Hodně slaboučká romantika s nesympatickými herci. Nahá Jessica mi ke štěstí opravdu nestačí ;).(18.2.2015)

Se slovníkem v posteli není příliš originální a ani nijak objevná romance. Přesto film nenudí a naopak diváka upoutá nádhernými lokacemi, podmanivou hudbou a dobře vykreslenými a zahranými postavami. 7/10(8.10.2012)

• - Role Henryho Bullarda byla nabídnuta Michaelu Caineovi a Tomu Wilkinsonovi. Oba však odmítli. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kuchingu a v jeho okolí. Kuching je hlavní město Sarawaku, což je stát v Malajsii. (Terva)

• - Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)