Se slovníkem v posteli

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose
  • Tommassi3

"Proč vždycky po tom odejdeš ??" - "Protože to se na slovník sluší a patří.." ;)(18.2.2015)

Hezký film, který se mi svým dobrodružně romantickým příběhem přesně strefil do nálady.(3.1.2008)

Nijak zvlášť vydařená, veskrze průměrná story o lektorce jazyka a zároveň konkubíně nesmělého britského úředníka, který na počátku minulého století přijíždí do britské kolonie. Pochopitelně nám z toho vzejde zakázaná láska, která si bude muset projít svými útrapami. Co vedle krásných exteriérů bezesporu láká, je teprve dvaadvacetiletá Jessica Alba ve své první výraznější roli; zvědavce zklamu, pro své hanbaté scény se nechala zaskočit dvojnicí. Škoda!!(4.1.2008)

Tento film je tak trochu o mojich snoch, preto inak ako 5 hviezdičiek nedám. Vždy som sníval stretnúť ženu svojich snov, najlepšie nejakú Slovanku, pretože ich považujem za najkrajšie, ale kľudne aj inú. Odísť do krásnej prírody, založiť si tam rodinu a nestarať sa o zbytočné materiálne hodnoty, ale žiť so svojou rodinou v skutočných hodnotách. Jessica Alba patrí k mojim najobľúbenejším herečkám, svojho času v mládežníckom veku moja platonická láska. Nádherná príroda, doslova divočina, teplé prostredie, možno trocha mi tam chýbalo azúrové more, či pekné zasnežené hory, ale aj tieto v trópoch sú krásne. Veľmi som nesúhlasil s tým, dať zabiť tých Holanďanov, skôr ich mal prehovoriť, aby ich zajali. Páčilo sa mi to vykreslenie nezmyselných tradícií, či už domorodcov alebo aj samotných Angličanov. Považujem to za jeden z najlepších romantických filmov v histórii, nech si už myslí kto chce, čo chce, ja tento film vždy rád pozerám, doslova ho milujem. Určite ste už zažili situácie, keď ste o niečom boli presvedčení, keď vás to chytilo za srdce a ani ste nevedeli prečo, či úplne to nebolo v súlade s tým, akí ste. Tu u mňa to nebolo systémom protiklady sa priťahujú, tu to bolo okúzlenie niečím, čo som hľadal, inde mi chýbalo a mohol som sa pritom rozplynúť šťastím. Tento film je doslova filmom môjho srdca a citov.(18.2.2012)

Zlúčenie-odlúčenie, zlúčenie-odlúčenie...normálna zápletka pre romantiku :) Ale tak, dalo sa na to bez akejkoľvek ujmy na zdraví pozerať. Napriek tomu, že Jessicu Albu veľmi nemusím, tu mi nejak neprekážal jej herecký prejav. 55%(6.8.2009)

• - Role Henryho Bullarda byla nabídnuta Michaelu Caineovi a Tomu Wilkinsonovi. Oba však odmítli. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kuchingu a v jeho okolí. Kuching je hlavní město Sarawaku, což je stát v Malajsii. (Terva)

• - Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)