Se slovníkem v posteli

Simon Boswell

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose

No jo, talent na jazyky, to je základ. Představte si, že se zrovna chystáte kolonizovat domorodkyni ze Sarawaku a při svlékání si s (tištěným) slovníkem v ruce potřebujete udělat tak trochu alibi. Jenže než dáte dohromady lehce eufemistickou větu: „Zakar saya tidak betul-betul gergasi.“ (Můj penis není zrovna gigantický), už je v místnosti, v rukou třímajíce zvětšovací skla, pinzety a divadelní kukátka, celé ženské osazenstvo vesnice... Novokainová romance za padesát, která sice svým směřováním nikterak neuškodí, ale zároveň má mizivou šanci vrýt se hlouběji do paměti. Navíc, krom Hoskinse herecky nepříliš přesvědčivá, neb Dancyho nesmělost působí hrozně strojeně a J.Alba se utápí v postojích patřících na přehlídková mola. Nicméně nepopírám, že pokud bych se někdy stal jejím postelovým slovníkem, první lekce by byla věnována vysvětlení významových rozdílů u slovíček language a tongue..(13.3.2014)

I přes hloupoučký scénář, který je jak vystřižený z růžové knihovny, nelze popřít docela originální námět. Kdyby byla hitparáda názvů filmů, tak Se slovníkem v posteli by se určitě umístil v top5. No není slovník jako slovník, s tímhle se slovíčka pamatují určitě mnohem lépe. Přestože mě to kalifornské poupě Jessica Alba moc jako domorodá kráska z Bornea nenadchla, tak jsem se alespoň naučil pár nových výrazů jazyka Ibanů......ještě doplním užitečné spojení, které ve filmu nezaznělo: "Aku rinduka nuan. Aram meh kitai ngirup." :-)(15.1.2008)

Jessica je na tom filmu nejlepší, nemusí ani hrát, stačí na ní koukat:-)(26.12.2008)

Rozpočet $12miliónov/70%/(9.4.2007)

Kdyby slovníky vypadaly jako Jessica Alba, byl by ze mě do rána multilingvista. Nechápu, proč se takhle jazyky neučí ve škole - kdo by potom řešil školný?(6.2.2013)