poster

Se slovníkem v posteli

 • USA

  Sleeping Dictionary, The

 • Slovensko

  Slovník do postele

Drama / Romantický

USA, 2003, 107 min

Režie:

Guy Jenkin

Scénář:

Guy Jenkin

Kamera:

Martin Fuhrer

Hudba:

Simon Boswell

Střih:

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $12miliónov/70%/(9.4.2007)

 • Superpero
  *****

  Skvělý film který mě opravdu hodně překvapil. Nejen krásnou přírodou (až moc) a dobrou atmosférou ale i velice dobrými hereckým výkony. Pro mě neznámý Hugh Dancy to zahrál fakt dobře, Bob Hoskins taky a Jessica Alba? To sem se nestačil divit (teď už nikdo nemůže říct že neumí hrát). Tenhle film možná na plné hodnocení není ale já jsem se nechal strhnout a když jsem měl bejt nasranej tak jsem byl a když mě měla pohltit romantická atmosféra...stalo se atd. Prostě berte to jako že film dostal 4* a ta pátá je za Jessicu od které bych hned začal brát lekce tak často že by se ze mě za chvíli stal hotovej lingvista.(9.8.2005)

 • Brandon
  ***

  I přes hloupoučký scénář, který je jak vystřižený z růžové knihovny, nelze popřít docela originální námět. Kdyby byla hitparáda názvů filmů, tak Se slovníkem v posteli by se určitě umístil v top5. No není slovník jako slovník, s tímhle se slovíčka pamatují určitě mnohem lépe. Přestože mě to kalifornské poupě Jessica Alba moc jako domorodá kráska z Bornea nenadchla, tak jsem se alespoň naučil pár nových výrazů jazyka Ibanů......ještě doplním užitečné spojení, které ve filmu nezaznělo: "Aku rinduka nuan. Aram meh kitai ngirup." :-)(15.1.2008)

 • Mononoke.
  **

  Z počátku plytké, nijaké, postrádající atmosféru, od 2/3 už bylo cítit nějaké napětí a gradace příběhu, ovšem sladký konec všechno zase pohřbil. Musím říct, že tyhle idealizované filmy (ala Pocahontas) o domorodcích z Ameriky, Asie etc. v panenské přírodě, pokojně žijící v míru a velké lásky mezi místní a kolonizátorem mě začínají pěkně lézt krkem. Při představě, že by Selimu (Jessica Alba) hrál někdo jiný ( na ní se totiž aspoň dá koukat) byla by to pro mě naprostá divácká katastrofa.(28.9.2008)

 • 5150
  ****

  Hezký film, který se mi svým dobrodružně romantickým příběhem přesně strefil do nálady.(3.1.2008)

 • - Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)

 • - Role Henryho Bullarda byla nabídnuta Michaelu Caineovi a Tomu Wilkinsonovi. Oba však odmítli. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Kuchingu a v jeho okolí. Kuching je hlavní město Sarawaku, což je stát v Malajsii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace