Se slovníkem v posteli

Simon Boswell

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +mimořádně krásná příroda, Jessica Alba -možná jen málo akční nebo vyhrocené/// Máme tu další romantický příběh o zakázané lásce. A opět z netradičního prostředí, tentokrát Indie 30tých let. Podoných filmů už jsem pár viděl a vždy je to u diváků víceméně sázka na jistotu. Prostředí je vždy nádherné, příběh až na pár odlišností stejný a tak už lze potom stavět jen na hercích. A pokud do filmu obsazdíte Jesicu Albu a do scénáře jí přidáte nějakou tu milostnou scénu, máte postaráno, bude se to líbit. Mě se navíc líbili i vedlejší charaktery. Mám na mysli toho kuchaře a indiána. Bylo to zajímavě propletené. A rovněž i úlitba Boba Hoskinse tomu dodala třetí rozměr. No nebojte nebudu prozrazovat, bylo to zajímavé, přesto to spělo k neodvratnému konci./// Celkem 74%///(26.12.2007)

• Gereth

Opravdu nechápu, kde tento film přišel k takovému nadhodnocení. Je to jedno velké klišé. Jessica alba je překrásná žena, ale to přeci neurčuje kvalitu filmu. Očekával jsem pomalu se rozvíjející vztah, ne že na to hupnou pár filmových minutek na to, co se seznámí. Když se film přehoupne do druhé poloviny, začínají se objevovat náznaky nějakého děje a říkal jsem si, že by Cecil a Neville mohli trochu zamíchat kartami. Nicméně nic takového se nestane. Přibývá jedna nudná minuta za druhou a film se pomaličku doloudá do předem jasného konce. Jen tak mimochodem, film jsem vybral, abych strávil romantický večer se slečnou a navodil příjemnou zamilovanou atmosféru. Usnula po prvních 40ti minutách filmu.(28.10.2008)

• heyda

Tak trapný, umělý a patetický scénář jsem už dlouho neslyšel. Slabinou filmu jsou i herecké výkony, ačkoli Jessica Alba je krásná a dobře se na ni dívá. Film je vlastně dobrý jen po vizuální stránce a nic jiného divákovi nenabízí. Ani příběh nestojí za zmínku. Takže sečteno podtrženo 2 hvězdičky a celkově zklamání.(5.1.2010)

• Tommassi3

"Proč vždycky po tom odejdeš ??" - "Protože to se na slovník sluší a patří.." ;)(18.2.2015)

Zlúčenie-odlúčenie, zlúčenie-odlúčenie...normálna zápletka pre romantiku :) Ale tak, dalo sa na to bez akejkoľvek ujmy na zdraví pozerať. Napriek tomu, že Jessicu Albu veľmi nemusím, tu mi nejak neprekážal jej herecký prejav. 55%(6.8.2009)