Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

Cival

Dobré. I když komorní dramata z Hallstromovy dilny me uz zacinaji trochu nudit. Ale prinejmensim kvuli hercum tenhle snimek stoji za videni. ()

Galadriel

Herecké výkony jsou bez debat, ale bohužel nejsou tím jediným, co dělá film zajímavým. A zde mi bohužel připadal scénář strašně nezajímavý a styl vyprávění mě moc neupoutal, spíš docela nudil. ()

Gemini

Co jiného čekat od Kevina Spaceyho než výkon, který vás strhne? Po Lesteru Burnhamovi je tu další měkkosrdcatý životní ztroskotanec, se kterým všichni vydrbávají a jeho životní proměna, ke které ho dovede neskutečně odporná Cate Blanchett a v podstatě dobrácká víla sudička Judi Dench, trápená vlastní minulostí. To vše v drsně krásné krajině Nově Nalezené Země, podbarvené neskutečně chytlavou hudbou Christophera Younga. Další zvláštně romantická osmdesátka od Lasse Hallströma. ()

Matty

S citem pojaté melodrama, které nikam nespěchá, přesto za celé dvě hodiny ani na okamžik nenudí. Jeho hlavní předností je zástup výborných herců, kteří dokáží pouze očima vyjádřit ohromnou škálu emocí. Film sice vypráví na poměrně velkém prostoru nepoměrně menší drama, ale díky své podmanivé atmosféře a zkušené Hallströmově režii, má stále co nabízet. Hallström umně pracuje s jednoduchými symboly (život mimoděk ubíhající jako před očima tištěné noviny) i s dramatickou zkratkou. Dobře ví, co emocí chtivý divák vyžaduje a taky mu to servíruje. Jenom ne přímo na stříbrném podnose a v množství nesrovnatelně menším než v Pravidlech mošťárny. Myslím, že lépe knihu Annie Proulx (Zkrocená hora) zadaptovat nešlo. 75% Zajímavé komentáře: tron, Phillo ()

Enšpígl

Docela zklamíčko. Příběh na mě nepůsobil přiliš emotivně a zjevná snaha o depresivnější atmosféru se zcela minula účinkem. Za oknem zuřilo ještě horší počasí než ve filmu, takže po téhle stránce taky hovno k hovnu. Ovšem ten film si nezaslouží zase samou kritiku, třeba herecké výkony jsou jedna báseň. Ke jménu Kevin Spacey už by mohlo být předtištěno slovo "vynikající ", no a věřím tomu, že kdyby se námět lépe zpracoval, byl by to mazec jak svině. Jo a ještě něco--- Cate Blanchett --- kdo by to do ní řek....růžový tanga, to sou věci, to sou věci. Nic nechám toho, nebo mě zdejší vážné tváře vynesou v zubech. Ještě slovíčko na usmířenou s fanoušky tohoto filmu. Ostrovní zprávy jsou milionkrát lepší než ty naše televizní od 18:55, 19:15 i 19:30 máme sice troje, ale na zprávy od Kevina Spaceyho nemaj ani jedny !! ()

Radyo

Lasse Hallström je režisér jako stvořený právě pro takovéto snímky a Ostrovními zprávami to jen bezezbytku potvrzuje. Jeho vedení je bezchybné a precizní, herci jsou typově přesní a přesvědčiví, kamera vizuálně působivá, hudební složka ne příliš výrazná, ale zároveň tak nějak sladěná se vším ostatním. Podívaná je to každopádně zajímavá a 4 hvězdičky si snímek určitě zaslouží. ()

Malarkey

Kevin Spacey tu hraje brutálního chudáka plus atmosféra filmu je šíleně ponurá a depresivní. Celé to ale v uceleném prostředí Newfoundlandu působí tak neuvěřitelně magicky, že i když se ve filmu nic moc nedělo, užíval jsem si záběry na krajinu, která mě vysloveně učarovala. ()

Anthony

Film se zvláštní atmosférou - výborná hudba a kamera, ale film stojí především hercích (Spacey patří k nejlepším hercům vůbec) ()

DaViD´82

Neopakovatelné obsazení, zkušený režisér a velmi dobrý scénář na motivy pozoruhodné knižní předlohy - to vše slibovalo nevšední a především navýsost kvalitní podívanou. Což se nakonec nekoná. Ostrovní zprávy jsou sice perfektně zahrané, dobře zrežírované i pěkně napsané... Jenže naplno fungují v úvodu a poté trestuhodně zapadnou do klasických kolejí podobných filmů. Jsou bezesporu nadstandartně kvalitním snímkem. Ovšem měly kvalitativní předpoklady podstatně vyšší než jaký je nakonec výsledek. Což je ohromná škoda. ()

tron

„Ak dokáže utopenec ožiť, potom sa zranený človek dokáže uzdraviť.“ Jéminenky! Čo si o tom myslia fanúšikovia Pulitzerom ocenenej knižky E. Annie Proulxovej, to už sa musíte spýtať ich... ja som román nečítal, ale mám pocit, že si myslia to, čo o filme MANDOLÍNA KAPITÁNA CORELLIHO, teda ďalšej filmovej adaptácie románu príliš komplikovaného aj pre šesťhodinovú filmovú adaptáciu. Ladenie otravného až nesympatického filmu je príliš do rozprávky, jednu rozpačitú scénu (sex) strieda druhá, celé to vzbudzuje výrazne „nedokončený" dojem (producenti Weinsteinovci sú povestní tým, že režisérom často vezmú film a totálne ho prestrihajú), herci sú slabí (aj Glenn a Denchová), pekná výprava nezachráni všetko... a vôbec, režisér Hallström má svoje najlepšie časy (ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA, ČOKOLÁDA) dávno za sebou. Čo už. Patetické a zjednodušujúce. ()

monolog

V tomhle filmu jde především o naději. Naději nás všech, kdo jsme příliš sami, příliš obyčejní, příliš nudní, příliš nesmělí, příliš zařazení do své malé levné škatulky, příliš naivní romantici, příliš velcí zastaralí dinosauři. O naději na to, že se ze svých škatulek vymaníme, nebo se ty škatulky začnou líbit náhle i jiným lidem. Tenhle film je poetičtější víc, než by se na první pohled zdálo. A nemám na mysli zrovna jen styl vyprávění nebo prostředí natáčení, ale spíš lidi, kteří tu jsou popisovaní. Připadalo mi to jako americká obdoba našich starých vesnických komedií, kde se každý s každým zná a s každým je z některé strany příbuzný. Zároveň ale mají takovej ten zvláštní přístup k životu, určitým způsobem velice praktický, ale zároveň zvláštně lyrický. Příběh je pomalý, s občasnou humornou nebo dramatickou vsuvkou, ale není ostatně takový i celý lidský život? A herecky nemám co vytknout. Možná dokonce přijdu na chuť i Julianne Moore, která se mi tu ve snad druhým filmu vůbec opravdu líbila. ()

Jossie

Nebyl by to špatný film, nebýt té nevěrohodné proměny hlavního hrdiny, který na začátku působí téměř jako duševně nemocný, k smrti miluje ženu, která s ním zachází jako s kusem hadru a stejně se chová i k dceři a najednou se změní v oduševnělého člověka s novinářským talentem. Asi to v předloze tak nebylo, ale film tak na mě působil. ()

dobytek

Ze začátku se to tvářilo jako černá komedie, pak to přešlo v nějaký romantický drama a na konci z toho vylezla jakási podivná fantasmagorie. Bavily mě některý ty vedlejší postavičky a hlavní herecká dvojice Kevin Spacey a Julianne Moore je docela sympatická, ale to je tak asi všechno. ()

ORIN

V podstatě standardní a ničím nepřekvapující Hallström. Tím ale nechci nijak snižovat kvalitu tohoto snímku. Svůj (vysoký) standard předvádějí i herečtí protagonisté, ať už se jedná o Kevina Spaceyho, Julianne Moore, Judi Dench nebo Cate Blanchett. "IBM, please." - "Get back to your work." - "IBM." ()