Ostrovní zprávy

Pobrežné správy

Ostrovné správy

Drama / Romantický

USA, 2001, 107 min

Kevin Spacey tu hraje brutálního chudáka plus atmosféra filmu je šíleně ponurá a depresivní. Celé to ale v uceleném prostředí Newfoundlandu působí tak neuvěřitelně magicky, že i když se ve filmu nic moc nedělo, užíval jsem si záběry na krajinu, která mě vysloveně učarovala.(1.11.2016)

Kouzelné a působivé, způsobem na který musím přijít na druhé shlédnutí...(4.8.2007)

Lasse Hallström je režisér jako stvořený právě pro takovéto snímky a Ostrovními zprávami to jen bezezbytku potvrzuje. Jeho vedení je bezchybné a precizní, herci jsou typově přesní a přesvědčiví, kamera vizuálně působivá, hudební složka ne příliš výrazná, ale zároveň tak nějak sladěná se vším ostatním. Podívaná je to každopádně zajímavá a 4 hvězdičky si snímek určitě zaslouží.(26.6.2003)

Sympatický introvertný film o hľadaní samého seba, odohrávajúci sa v absolútne dokonale drsnom a zároveň prenádhernom prostredí. Kevin Spacey excelentne zahral rolu mierne pripomínajúcu jeho Lestera Burnhama z Americkej Krásy. Hallstrom zvládol psychológiu postáv bez štipky sentimentality a gýču a vytvoril úžasne melancholickú atmosféru, ktorú dokresľuje nádherná štýlová kamera...(2.11.2007)

Scénář: Robert Nelson Jacobs .. Dobré (takových 70%), ale režisér už zvládl udělat daleko lepší počiny. Doufám, že nemá to nejlepší za sebou..(13.9.2004)

• - Quoyleova dcera Bunny byla ztvárněna trojčaty Alyssou, Kaitlyn a Lauren Gainerovými. (michael2684)

• - Gordon Pinsent, který ztvárnil postavu Billyho, se na Newfoundlandu narodil. Diky tomu pomáhal velkému množství herců s přízvukem, včetně Kevina Spaceyho (Quoyle) a Judi Dench (Agnis). (novoten)

• - Na obsazení hlavní postavy Quoyla byl zvažován John Travolta. Nakonec ji ztvárnil Kevin Spacey. (novoten)