Ostrovní zprávy

Pobrežné správy

Ostrovné správy

Drama / Romantický

USA, 2001, 107 min

Další dobrá adaptace o Lasse Hallstroma s výborným obsazením (hlavně KevSpa). Přesto ve srovnání s Čokoládou a Pravidly moštárny trochu slabší.(26.6.2003)

Dobré. I když komorní dramata z Hallstromovy dilny me uz zacinaji trochu nudit. Ale prinejmensim kvuli hercum tenhle snimek stoji za videni.(4.10.2003)

rozpocet $38 million trzby celosvetovo $24,690,441(8.11.2006)

Nebyl by to špatný film, nebýt té nevěrohodné proměny hlavního hrdiny, který na začátku působí téměř jako duševně nemocný, k smrti miluje ženu, která s ním zachází jako s kusem hadru a stejně se chová i k dceři a najednou se změní v oduševnělého člověka s novinářským talentem. Asi to v předloze tak nebylo, ale film tak na mě působil.(20.9.2005)

4* za herce, atmosféru a námět. Kevin Spacey sice opět hraje to, co vždycky, tzn. podivína, ale ono mu to docela svědčí. Judi Dench hrát umí a potvrzuje to i zde. Nezklamou ani ostatní herci a chvílemi i mrazivější atmosféra utváří výsledný dojem.(29.9.2014)