poster

Ostrovní zprávy

 • USA

  The Shipping News

 • Slovensko

  Pobrežné správy

 • Slovensko

  Ostrovné správy

Drama / Romantický

USA, 2001, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ****

  Sympatický introvertný film o hľadaní samého seba, odohrávajúci sa v absolútne dokonale drsnom a zároveň prenádhernom prostredí. Kevin Spacey excelentne zahral rolu mierne pripomínajúcu jeho Lestera Burnhama z Americkej Krásy. Hallstrom zvládol psychológiu postáv bez štipky sentimentality a gýču a vytvoril úžasne melancholickú atmosféru, ktorú dokresľuje nádherná štýlová kamera...(2.11.2007)

 • Houdini
  ****

  Zlatý Medvěd - výběr(23.1.2006)

 • Matty
  ****

  S citem pojaté melodrama, které nikam nespěchá, přesto za celé dvě hodiny ani na okamžik nenudí. Jeho hlavní předností je zástup výborných herců, kteří dokáží pouze očima vyjádřit ohromnou škálu emocí. Film sice vypráví na poměrně velkém prostoru nepoměrně menší drama, ale díky své podmanivé atmosféře a zkušené Hallströmově režii, má stále co nabízet. Hallström umně pracuje s jednoduchými symboly (život mimoděk ubíhající jako před očima tištěné noviny) i s dramatickou zkratkou. Dobře ví, co emocí chtivý divák vyžaduje a taky mu to servíruje. Jenom ne přímo na stříbrném podnose a v množství nesrovnatelně menším než v Pravidlech mošťárny. Myslím, že lépe knihu Annie Proulx (Zkrocená hora) zadaptovat nešlo. 75% Zajímavé komentáře: tron, Phillo(8.3.2008)

 • Radyo
  ****

  Lasse Hallström je režisér jako stvořený právě pro takovéto snímky a Ostrovními zprávami to jen bezezbytku potvrzuje. Jeho vedení je bezchybné a precizní, herci jsou typově přesní a přesvědčiví, kamera vizuálně působivá, hudební složka ne příliš výrazná, ale zároveň tak nějak sladěná se vším ostatním. Podívaná je to každopádně zajímavá a 4 hvězdičky si snímek určitě zaslouží.(26.6.2003)

 • movie
  ****

  Především po obrazové stránce doslova nádherný snímek!(25.9.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace