Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

Tommy987

Mám rád Lasse Hallströma, mám veľmi rád Cider House Rules, priam milujem Chocolat, Spaceyho považujem za jedného z najtalentovanejších hercov, Moore, Dench a Blanchett sú na tom podobne, ale tento film išiel maximálne mimo mňa. Musím objektívne uznať dobré herecké výkony a pekné vizuálne prevedenie, ale tá nekončiaca nuda, ktorú som prežíval počas necelých dvoch hodín trvania filmu mi jednoduchu nedovolí ísť nad 2*. Je mi to ľúto, ale toto je fádny priemer za 5/10. ()

danoo

Hallstrom točí filmy o medziľudských vsťahoch, v ktorých viac -menej vyhráva, no tento bol tak neosobný a neprirodzený, že som mu mal problém veriť. Neviem, nevadili mi ani inhibovaní kanadskí burani, ani J. Moore (tá čarodejnica) a Spaceyho mám rád, veď kto je úplne normálny. Zasa na druhej strane tam boli veľmi podarené zábery napr. sťahovanie domu, na ktoré sme si už u pána Režiséra zvykli. ()

ORIN

V podstatě standardní a ničím nepřekvapující Hallström. Tím ale nechci nijak snižovat kvalitu tohoto snímku. Svůj (vysoký) standard předvádějí i herečtí protagonisté, ať už se jedná o Kevina Spaceyho, Julianne Moore, Judi Dench nebo Cate Blanchett. "IBM, please." - "Get back to your work." - "IBM." ()

sskrblik

Quoyle provází životem smůla, zamiluje se do bláznivé ženy Petal se kterou má dítě. Ta je pěkna potvora a nevěrnice, takže jejich manželství rozhodně není šťastné, ikdyž Quoyle svou ženu bezmezně miluje. Petal z něj chce jen vyždímat peníze a dokonce prodá vlastní dceru na černém trhu s adopcí. Při autonehodě zahyne se svým milencem. Zdrcen událostmi se vydává Quoyle do země své tety, která ví, že na smutné srdce pomůže změna domovu. A skutečně. Mají zde barák u moře, Q získá práci jako novinář a seznámí se s Wavey, která má syna. Netrvá moc dlouho a najdou k sobě cestu. Film doprovází mrazivá atmosféra plná mystiky - to vše je podtrhlé krajinou kolem. Lidé na ostrově jsou vstřícní, ale jejich životní osudy jsou provázeny taktéž různými tragediemi. Film tak příjemně uteče, že se tomu až nechce věřit. Nejvíc se mi na něm líbí to, že mi příjde upřímný a tím si i získal srdce mé. ()

DaViD´82

Neopakovatelné obsazení, zkušený režisér a velmi dobrý scénář na motivy pozoruhodné knižní předlohy - to vše slibovalo nevšední a především navýsost kvalitní podívanou. Což se nakonec nekoná. Ostrovní zprávy jsou sice perfektně zahrané, dobře zrežírované i pěkně napsané... Jenže naplno fungují v úvodu a poté trestuhodně zapadnou do klasických kolejí podobných filmů. Jsou bezesporu nadstandartně kvalitním snímkem. Ovšem měly kvalitativní předpoklady podstatně vyšší než jaký je nakonec výsledek. Což je ohromná škoda. ()

• Quoyleova dcera Bunny byla ztvárněna trojčaty Alyssou, Kaitlyn a Lauren Gainerovými. (michael2684)
  • Scéna, ve které je Kevin Spacey ve vodě, byla natáčena v nádrži v Newfoundlandu (normálně se používá pro testování lodí). V nádrži je běžně studená voda z Atlatického oceánu, proto pro pohodlí Kevina Spacyho musela být napuštěna teplou vodou. (Xixao)
  • Autorka knihy, Annie Proulx, nechala příběh filmově zpracovat jen pod podmínkou, že natáčení proběhne na Newfoundlandu. (novoten)