RYTMUS sídliskový sen

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný
  • *CARNIFEX*

Mám rád niektoré skladby tejto prestriekanej "beloby" čo dala prednosť snu pred poberaním dávok. Išiel si tvrdo za svojím, všetka česť mu kam to dotiahol. Ale tento dokument je jedna veľká pretvárka, s množstvom preafektovaných prejavov. "Nedalo sa na to kukac"(18.1.2016)

Som mu dal zarobiť, nech si kúpi ešte hrubšiu reťázku. A popravde, nie je to až také hrozné. Treba to brať ako nahľadnutie do jeho menej známeho súkromia cez časozberný film, kde sa prelína detstvo, koncerty, úplné začiatky, frajerky a podobne. Pre mňa osobne to bol prínos v tom, že divák lepšie pochopí obsah niekoľkých jeho textov a začnú mu pripadať úplne inak. Vzťah s tatkom síce trochu pokulhával, ale je to jeho vec. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(5.9.2015)

• TheDon

Zalubil sa pomaranč do Darinky mandarinky a natočil si dokument sám o sobě, jakej je hroznej Báro Gangstro z Petržalky. Nedá se mu ale upřít, že nějaký to ojro navíc vydělal a ukazuje ve velkým stylu, že si to po piči užívá a že ty potápěčský brejle z dílny Lojzy Vytóna nekoupil na vietnamské tržnici.Nejsem žádnej skalní fanda, takže mě to minulo o světelný roky a uniká mi smysl celýho tohohle časosběrnýho cigánskýho Boyhoodu. Ta jediná hvězda, kterou jsem si dovolil tomu nadělit je za to, jak Charlie Babbitt udělal vtip. "Patrik mi napsal smsku, slušnou, byl v tom cit " .(Darinka) "Rád som sa s Tebou stretol, ty kurva špinavá ". 19% P.s.:Opravdu na to někdo šel do kina?(12.1.2016)

• Tomco

I napriek hodnoteniu neľutujem, že som si to pozrel. Fandím mu a nezávidím. Vypracoval sa sám.(1.3.2016)

Krásně mu nahráváte hodnocením na další obsah textů - závist, nic jiného. Perfektní dokument. Ne proto, že bych z P. V. aka Rytmuse měla mokré kalhotky, ale proto, jaká je to osobnost sama za sebe - vtipný, ctižádostivý, hrdý, inteligentní, emotivní i upřímný, a to i v roli, kterou v rámci svého povolání hraje, z čehož by si měl brát příklad každý, kdo se bez vášní poddává autoritě v podobě společnosti. Jasně, líné duše to bolí, že se cikán někam dopracoval, ale takových průbojných person s názorem by bylo třeba více i z řad českých občanů vůči politice. A to je to, co Česku chybí - vášeň a názor, nebýt jen otroky společenského, potažmo politického a sociálního systému. Veliké plus za to, že nešlo o hodinový koncert, ale o niterný životopis s vypjatými emocemi. Celá pointa střihu tohoto dokumentu je doslova poetická, celoživotní hledání se, zakompletování genealogického testu, jeho rozluštění, cesta "domů", dharmické odpuštění... Rytmus je takový slovenský filosof :-D(21.5.2016)