RYTMUS sídliskový sen

Miro Drobný

Miro Drobný

Paťo zajebal!(21.9.2015)

• verbal

Duc, duc, duc, duc … Tak pome na to, dopiči!: Raz, štyri, sedem, deväť – áááá - / Keď vychodniarská gazdzina raz pojebala cigoša, tak potratila niečo, čo hneď mala hodiť do koša / No dobrá každá sociálka, aby bol aj chlast aj chalka, tak ta pokurvená zygota rástla v riadneho kokota, oujé. / Obe triedy na základke robil peklo svojej matke, a všetci s nádejou dúfali, že raz aspoň bude kopať kanály (Keď gádžo dá...) / No tri sfetované sudičky chceli morgošské básničky, tak ta vypatlaná briketa začala grcať do geta: – Tak teraz akože refrén, dopiči, nie? Poď, Darinka, ty kurva prijebaná, a trtni mi tam dáke tie poondiate Zvončeky - Rytmus v piči, to je to čo máme spoločnééééé, cigánska dikcia, maďarské smažky nie sú náročnéééé. Čo je to rým? Na to ja jebem zvysoka! Veď za tie sračky aj tak mám Bently do roka.... Oujé / A meníme Rytmusa, tak pozor, tupí robotníci, všetci ruky hore a nech sa hlási ten, kto je rovnaký cicinbrus ako ja. Tak raz, dvanásť, tri, deväť - / Keď si vyprážaný hňup myslí, že je Ajs Kjub, prednáša ako retard a Kompton robí z Piešťan. / Potom si vlastný film aj zaplatí a v ňom si sprosto strieka do gatí a ty len zízaš, čo je to za hnusa, ta kopa cigánského nevkusa, oujé. / A tak ta mrdnutá dilina prepchala sa až do kina, lebo lepší než každá robota je robiť zo seba kokota. / Ale národ, čo platí takú hnidu, zaslúži plošnú genocídu, ou kurva jé!!! / Tak pocem znova, ty suka moja silikónová, jebneme to tam ešte raz. Bude to popiči! – Jebání / jebanie, krásně zní / krásne znie, táto recitácia ozaj skurvene. Odkundes som a nemám vôbec žiadny hlas, no jebem na to, nech vidia, aký som mamľas. / A všetci: Je to mrazivé memento, koľko tu žije dementov, čo také hnusné lopaty posadia rovno do vaty, ou kurva kurva jé! Aka fuka funda luka ... /(20.12.2015)

Musím sa priznať, že ja patrím do tej generácie, ktorá vyrastala na Kontrafakte. To jest, bola som ich hudbou ovplyvnená, dokonca by som povedala že sú pre mňa srdcovou záležitosťou. Avšak, očakávala som že sa z tohto filmu dozviem viac ohľadom jeho umeleckej tvorby, napríklad ako začiatky s Egom a Kontrafaktom, viac záberov z koncertov, cez vysvetlenie niektorých textov ako vznikali a pod. Hudba ako taká tu bola prezentovaná mám pocit iba okrajovo a dosť útržkovito, pričom niektoré významné songy boli úplne opomenuté, čo je veľká škoda pre mňa hodnotím zo strany fanúšika. Na to, že sa točilo 8 rokov si myslím že ako celok to pôsobí nesúrodo, jednoducho a občas aj komicky, keď sa Patrik snaží celý film zistiť či je teda ten cigán alebo nie je. Aj napriek pár chybičkám sa to dalo pozerať, no hlavne si myslím že kvôli tomu že Patrik je sympatická, bezprostredná a charizmatická osoba, ktorá jednoducho baví v dobrom slova zmysle.(29.8.2016)

• venison

Čekala jsem mnohé, ale takovouhle bídu tedy ne.. O Rytmusovi jsem neměla nikdy valné mínění, ale je vidět, že jsem ho vždycky spíše přeceňovala.. Respektuji to, jak se umí prodat, nikoliv jako hudebníka.. Chápu, že si jako populární osobnost střeží soukromí, ale naivně jsem předpokládala, že se tímto počinem chce alespoň trošku otevřít světu.. Něco jako jak se chlapec ze sídliště celebritou stal aneb slovenská verze amerického snu.. Nene, tady se celou dobu řeší, že si v rané dospělosti všiml, že je asi nejspíš Rom, postavil si na tom celou kariéru a teď by si to jen chtěl geneticky potvrdit.. No a když to zjistí, tak je šokovaný.. Samozřejmě, že následně pátrá po své biologické rodině z větve otce.. Když se dopátrá, tak musí ještě dál za svými kořeny až mezi nedotknutelné do Indie.. Měl to být děsně zajímavej doják s konečným rozhřešením, ale na mě to působilo děsně povrchově a bulvárně.. Dokument jsem přeskákala až na konec, který byl jedna velká komedie.. Čekala jsem, že si o něm udělám mnohem lepší obrázek, že překvapí (párkrát se mi to třeba v 13. komnatě stalo), ale že si o něm udělám mnohem horší závěr jsem bohužel netušila..(24.10.2016)

Prvé reakcie boli celkom dobré - začiatok slušný, hudba do toho pasovala i tie nadávky od Rytmusa :D Len ma akosi nebral ten príbeh, okolo ktorého sa to celé točilo. Je viac než jasné, že to Patrik vsadil celé na svoj "cigánsky život" a dospievanie, ale chýbali mi tam jeho terajšie výstupy, akcie, jeho machrovanie čo si kde kúpil a cestovanie po svete natočené na kamere. Škoda, ale ten príbeh obiehal stále len okolo jeho otca a rodiny. Takže len priemerný film(12.9.2015)