RYTMUS sídliskový sen

Dokumentární / Hudební

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný

[6/10] Po dlhej dobe sa do kín dostáva opäť niečo slovenské, zo Slovenska, o Slovákovi - o Rytmusovi. Ja patrím medzi jeho fanúšikov, to že tento film vznikol ma celkom potešilo, aj ked´ to určite nieje niečo čoho by som sa nemohol dočkať tak preto som si nerobil ani žiadne ilúzie o tom aké to bude skvelé. Ako Rytmus povedal " neni som z toho v pi*i, ale som príjemné prekvapený". Tak by som to zhodnotil aj ja. Je to celkom dobrý dokument, dobre sa to pozerá, rozoberajú sa tu jeho vzťahy s rodinou, kariéria nieje prvoradá. Je tu pár zaujímavých situácií, celkovo sa to dobre pozeralo, aj ked ma to nejak extra nenadchlo. Po skončení filmu to totiž vo mne žiadnu emóciu nezanechalo, Rytmus tu ukázal aké mal vztahy a že to nemal lahké a nejedného hejtera alebo človeka ktorý ho príliš nesleduje presvedčil že nieje iba ten raper ktorý v každej piesni nadáva a hreší. Takže pre mna dobre pozerateľný slovenský dokument ktorý si niekedy ešte pozriem, ale na vyššie hodnotenie to nevidím.(27.8.2015)

• Pepinec

Rozumím tomu, že dokument teď o sobě může mít každej týpek, kterej nosí kapucu v pondělí proto, aby byl drsnej a v úterý protože je smutnej. Doba je holt taková. Čemu ale nerozumím je to, jak se něco takovýho může pro boha živýho dostat do kina? Myslel jsem, že zase až tak pošahaná ta doba není...(10.9.2015)

Verím tomu, že veľa odpadov tento film dostal z dôvodu, že rozpráva o osobnosti, ktorý má svojich fanúšikov, no rovnako aj veľa hejterov. Ja osobne nie som fanúšikom, no nechcel by som sa radiť ani do druhej kategórie. Takže, keď si vytiahnem z filmu fakt, že rozpráva o Rytmusovi, ako sa naň dokážem pozerať. V mojich očiach, ide o priemerný počin. Nemám stále pocit, že je to dokument, ktorý by nutne musel existovať a súčasne mi niektoré scénky dávali najavo, že pozornosť mala smerovať inde než k tomu, o čom sa hovorí. Najmä keď máme niekoľkosekundový záber na Patrikové nové hodinky. Takisto mi nesedí systém, kde Patrik dokument pozerá s nami, občas to zastaví a niečo k tomu povie. Absolútne to nie je nutné. Radšej by som asi bol, keby to bolo urobené ako dokument a nie ako dokument v dokumente. A to ako hľadal svoje korene v Indii... to mi skutočne nesedí. Ale keď si to vezmem ako celok, tak sa to snaží podať príbeh o jeho živote mimo kariéry. Čo je fajn. Dozvieme sa niečo o jeho rodine, jeho vzťahoch a je to podľa mňa v pohode. Okey, nie je to nič, čo by som si v živote chcel pozrieť znovu, ale na moje očakávania, mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Celkovo hodnotím film ako ľahký podpriemer. Tohto roku som videl oveľa zaujímavejší dokument o oveľa zaujímavejšie osobnosti s názvom Amy, ktorý vyšiel dokonca v presne tom istom mesiaci ako toto dielo. Z toho dokumentu som sa ale dozvedel niečo tak ako o živote, rovnako aj o jej kariére. A niečo také tomuto chýba. S odretými ušami tomu dávam 3* ale to len z dôvodu, že film ma prekvapil, že bol lepší, než som si myslel, že bude. Fanúšikovia to budú milovať, hejteri nenávidieť, ja sa zaradím niekde do stredu. Nebolo to podľa mňa hrozné, no nebolo to podľa mňa ani výrazne zaujímavé. Hodnotenie: C(18.12.2015)

Pro fanoušky Rytmuse povinnost a pro ostatní minimálně zajímavý pohled na známého interpreta. Výběr skladeb v pořádku, dokument je pojatý velmi zajímavě (sledujeme ho "poprvé" spolu s hlavním protagonistou) a nenudí. Osobně mi trochu vadil snad jen závěrečný patos. 3,5* // Abych unikl podezření - viděno na novinářské projekci ve středu 19.8.2015 v multikině Cinestar, sál č.1 ;) //(20.8.2015)

Krásně mu nahráváte hodnocením na další obsah textů - závist, nic jiného. Perfektní dokument. Ne proto, že bych z P. V. aka Rytmuse měla mokré kalhotky, ale proto, jaká je to osobnost sama za sebe - vtipný, ctižádostivý, hrdý, inteligentní, emotivní i upřímný, a to i v roli, kterou v rámci svého povolání hraje, z čehož by si měl brát příklad každý, kdo se bez vášní poddává autoritě v podobě společnosti. Jasně, líné duše to bolí, že se cikán někam dopracoval, ale takových průbojných person s názorem by bylo třeba více i z řad českých občanů vůči politice. A to je to, co Česku chybí - vášeň a názor, nebýt jen otroky společenského, potažmo politického a sociálního systému. Veliké plus za to, že nešlo o hodinový koncert, ale o niterný životopis s vypjatými emocemi. Celá pointa střihu tohoto dokumentu je doslova poetická, celoživotní hledání se, zakompletování genealogického testu, jeho rozluštění, cesta "domů", dharmické odpuštění... Rytmus je takový slovenský filosof :-D(21.5.2016)

• - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)

• - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)