Loganův útěk

Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Sedmdesátkový sci-fi, to je pojem, ať už to vnímáte jako doporučení, nebo odrazení. Tahle dekáda z filmu totálně čiší, ať už se týče těsně obtaženého oblečení (na které se ovšem docela dobře kouká), počítačů, a vůbec vzhledu prostor. Logan není špatný film, akorát je moc dlouhý a trochu nesourodý. Zatímco část v metropoli je zábavná a odsýpá, část venku je dost nic moc. Zastaralé triky bych filmu nevyčítal, byť jen o pár let novější Vetřelec funguje ve většině scén doteď... Spíš trochu moc ukecanost a roztahanost. Michael York a Jenny Agutter jsou roozhodně plusem.(31.3.2015)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $25,000,000Tržby Celosvetovo $-(14.11.2009)

Fantasticke a silne nedocenene oldschool sci-fi. Uz jen skvely soundtrack Jerryho Goldsmithe plny syntezatoroveho pipani by byl za bura. Futuristicka barevna hippie kultura v interieru, post-apokalypticky Washington ala Fallout 3 v exterieru, k tomu sympaticke hlavni postavy. Scenar je mozna trosku jednodussi, ale ja jsem se bavil vyborne. Pocitove je v tom trosku mix THX a Planety opic. Pro me velmi prijemne prekvapeni. Obavam se jak moc sprasi planovany remake, Ryan Gosling? Eeegh. 9/10(26.11.2012)

• pepo

Vôbec mi to nesadlo a strašne to zostarlo. A verím tomu, že ten film musel byť blbý a nudný už vo svojej dobe. Výborný námet, parádna výprava a slušná Goldsmithova hudba sú to jediné čo stojí za pozornosť. A navyše Michael York bol veľký neherec. Zaujalo ma tam hlavne to ako otrocky túto látku okopírovali tvorcovia výborného Bayovho Ostrova. 5/10(23.2.2016)

Sice už trochu zastaralý a chvílema poněkud naivní sci-fi, který mě ale dokázalo po celý 2 hodiny docela obstojně zabavit. Oko diváka potěší taky pohled na Jenny Agutter. Jenom by mě zajímalo, jak si s tim krystalem na dlani leštili bambus.(27.11.2008)

• - V ústech robota „Mráze“ je možné zahlédnout během jeho dialogů zuby. (Pavlínka9)

• - Sandmanem se rovněž zabýval Freud ve své eseji Das Unheimliche (1919). (slunicko2)

• - Scéna v ledové jeskyni se natáčela uprostřed léta v Los Angeles. Lidé zmrzlí v ledu nebyly figuríny, ale kompars nastříkaný bílou barvou. Všichni museli stát nehybně několik minut. (Pavlínka9)