Loganův útěk

Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Farbičkami nabitá spomienka na rozšafné 70te roky, ktorá aj dnes skvele baví. Základnou podmienkou na vychutnanie si tohoto už klasického sci-fi s výborným nápadom a vtedy bohatou výpravou je prijmúť ho s nadhľadom rovnako ako ten nadhľad ponúka divákovi. Anderson bol viac než len slušný remeselník a na výsledku je to vidieť, keď spektakulárnosť, vtip ale aj napátie vie dávkovať po únosných porciách dokonca aj v tak bizarných lokáciách a dekoráciach akými aj po takmer 40tich rokoch Loganov útek disponuje. Ústredná dvojica je veľmi sympatická, York charizmatický , Agutter pohľadná a Ustinov si tu vystrihol milého huhňavého starého pošuka.(18.2.2014)

Sice už trochu zastaralý a chvílema poněkud naivní sci-fi, který mě ale dokázalo po celý 2 hodiny docela obstojně zabavit. Oko diváka potěší taky pohled na Jenny Agutter. Jenom by mě zajímalo, jak si s tim krystalem na dlani leštili bambus.(27.11.2008)

• Tom Hardy

Sci-fi klasika, která brutálně rychle zestárla. A vlastně ani nevím, proč má status klasiky. Příběh zmatený a extrémně nedotažený (hlavně ledová pasáž je jedno velké WTF), postavy se celou dobu chovají neskutečně pitomě a vizuál v sobě nemá nic nadčasového ani nápaditého. Nemluvě o tom, kolik otázek nechá Loganův útěk nezodpovězených. Paradoxně se dojem o něco zlepší, když postavy opustí sci-fi město a skončí v "pouhém" zarostlém světě. I tam se ale ke slovu hlásí mimózní dialogy a podivné herectví. Zkrátka a dobře, Loganův útěk je ten druh sci-fi, která po čase přestane fungovat skoro ve všech ohledech. Ale remake bych rozhodně uvítal, s tím základem by se dalo dobře vyhrát.(28.12.2016)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

Zvrácená zábava, ale bavil jsem se fakt hodně. 3,5*(9.3.2011)

• - Sandmanem se rovněž zabýval Freud ve své eseji Das Unheimliche (1919). (slunicko2)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Williama F. Nolana a George C. Johnsona. (Hans.)

• - Podle E.T.A. Hoffmana (1816) vrhá písek do očí dětí, které nechtějí spát, aby jim poté oči vyloupl a odnesl jako krmení vlastním dětem, které čekají v hnízdě na Měsíci. Příběh se objevuje v baletech Coppélia (Delibes) nebo Hoffmanovy povídky (Offenbach). (slunicko2)