Loganův útěk

Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Když mi bylo 10, tak mě to bavilo mnohem víc, ale i dnes se jedná o velmi povedené sci-fi se slušným příběhem a ucházejícími efekty. Na pomezí 3 a 4, za vzpomínku z dětství a netradiční příběh dávám 4. Částečně mi to připomínalo Soylent Green. 70%(2.1.2010)

Sci-fi, ktoré sa stalo (resp. jeho predloha sa stala) inšpiráciou pre THX 1138, OSTROV či VYMEDZENÝ ČAS. Paradoxne filmy využívajúce motívy z Logana sú lepšie ako originál. Chápem, že v sedemdesiatych rokoch bola iná doba (resp. doba PLANÉTY OPÍC), ale tento film po polovici rapídne stratí tempo a už len z povinnosti dokríva do finále. Je otravné sledovať ako hrdinovia zdĺhavo zisťujú veci, ktoré sú divákovi už z princípu jasné. Prvá polka má však spád, pár dobrých nápadov i slušnú výpravu (na tú dobu). Potenciál pomerne veľký, už teraz som zvedavý na chystaný remake...(24.12.2012)

• gudaulin

Námět je nosný, ale zpracování bohužel pokulhává. Jde o naivní sci-fi s kulisami a postavami, které jako by utekly z filmů 50. let. Ten snímek zkrátka zastaral, přitom ve stejné době se natáčely bijáky, které se s klidným svědomím dají sledovat dosud. Mám pocit, že jde z hlediska současného hodnocení na CSFD o silně nadhodnocený snímek. Celkový dojem: 40 %.(6.5.2009)

Sice už trochu zastaralý a chvílema poněkud naivní sci-fi, který mě ale dokázalo po celý 2 hodiny docela obstojně zabavit. Oko diváka potěší taky pohled na Jenny Agutter. Jenom by mě zajímalo, jak si s tim krystalem na dlani leštili bambus.(27.11.2008)

Nevšední a INTELIGENTNÍ!!!! sci-fi, slušné herecké obsazení a s tím související výkony a průlom v technice (holografie).......... kdo, má zájem, mohu poskytnout v DivX(21.11.2004)

• - Uspávač (Sandman) není postavou ze Spidermana, nemá nic společného se stejnojmenou skladbou skupiny Metallica, ba ani s postavami z Gaimanova komiksu. Je to pohádkový tvor, který rozprašuje na spící děti písek, aby jim přinesl dobrý spánek a pěkné sny. (slunicko2)

• - Sandmanem se rovněž zabýval Freud ve své eseji Das Unheimliche (1919). (slunicko2)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Williama F. Nolana a George C. Johnsona. (Hans.)