poster

Loganův útěk

 • USA

  Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Nápadem zajímavá ale zpracováním průměrná sci-fi s Michaelem Yorkem v hlavní roli. Mít film větší tempo jednalo by se o mnohem lepší film. Kdo viděl Bayův "Ostrov" zde uvidí, kde byla režisérova inspirace.(14.7.2012)

 • klerik
  ***

  Sci-fi, ktoré sa stalo (resp. jeho predloha sa stala) inšpiráciou pre THX 1138, OSTROV či VYMEDZENÝ ČAS. Paradoxne filmy využívajúce motívy z Logana sú lepšie ako originál. Chápem, že v sedemdesiatych rokoch bola iná doba (resp. doba PLANÉTY OPÍC), ale tento film po polovici rapídne stratí tempo a už len z povinnosti dokríva do finále. Je otravné sledovať ako hrdinovia zdĺhavo zisťujú veci, ktoré sú divákovi už z princípu jasné. Prvá polka má však spád, pár dobrých nápadov i slušnú výpravu (na tú dobu). Potenciál pomerne veľký, už teraz som zvedavý na chystaný remake...(24.12.2012)

 • JohnnyD
  ****

  Fajnové post-apokalyptické béčko, ktoré má všetko, čo k nemu patrí vrátane skvelých kulís, vizuálnych efektov, scifi hudby, mysteriózneho námetu a množstva mladých žien bez podprseniek. Akurát na konci ostáva mnoho otáznikov, ktoré neboli zodpovedané. Remake si viem veľmi dobre predstaviť.(4.8.2012)

 • Ivoshek
  ***

  Sedmdesátkový sci-fi, to je pojem, ať už to vnímáte jako doporučení, nebo odrazení. Tahle dekáda z filmu totálně čiší, ať už se týče těsně obtaženého oblečení (na které se ovšem docela dobře kouká), počítačů, a vůbec vzhledu prostor. Logan není špatný film, akorát je moc dlouhý a trochu nesourodý. Zatímco část v metropoli je zábavná a odsýpá, část venku je dost nic moc. Zastaralé triky bych filmu nevyčítal, byť jen o pár let novější Vetřelec funguje ve většině scén doteď... Spíš trochu moc ukecanost a roztahanost. Michael York a Jenny Agutter jsou roozhodně plusem.(31.3.2015)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

 • - Při prvním setkání Logana (Michael York) a Jessicy (Jenny Agutter) v jeho bytě, upíjí Logan (Michael York) ze své skleničky červený nápoj, avšak ten mu postupně spíše přibývá, než ubývá. (Pavlínka9)

 • - Lidé v tomto snímku se dožívají pouze třiceti let. Ironií osudu je, že Michaelu Yorkovi, který zde hraje "lovce" uprchlíků, bylo během natáčení filmu přes 30. (ClintEastwood)

 • - Film je velmi silně spjatý s komunitou hráčů hrajících larpy, tzv. hry naživo. Po uvedení toho filmu v kinech v roce 1976 se začaly konat první larpy založené na tomto snímku a dodnes jsou součástí amerických conů. (Ukko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace