Loganův útěk

Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Sice už trochu zastaralý a chvílema poněkud naivní sci-fi, který mě ale dokázalo po celý 2 hodiny docela obstojně zabavit. Oko diváka potěší taky pohled na Jenny Agutter. Jenom by mě zajímalo, jak si s tim krystalem na dlani leštili bambus.(27.11.2008)

• anais

Loganův útěk v mých očích snižují hlavně příšerné dekorace, kterým se ani na okamžik nedaří navodit dojem chladné odcizené budoucnosti s přesným plánem na život pro každého jednotlivce. Ať už to je atrium se skulpturou ruky, které vypadá jako obchodní centrum, a nebo periferie města, která se tu smrskne v jednu středně velkou místnost ve studiu, takřka vždy jsem si připadal jako v televizní dekoraci. A to nemluvím o modelu města, který je tak hrubý a bez detailů, až je to k pláči. Přitom v období kolem Loganova úniku vzniklo hned několik filmů, které jasně dokazují tehdejší skvělé zvládnutí práce s modely.... Ale abych jen nehanil, Peter Ustinov je neparosto úžasný, a vlastně i příběh samotný je celkem sympatický (byť dnes v mnoha variantách zrecyklovaný - Ostrov). Nostalgická vzpomínka na sedmdesátá léta je tu podpořena několika zbytečnými pohledy na obnažená těla (byť zcéna z paláce rozkoše je tak bizardní až stojí za to) - a to je asi můj poslední a nejzásadnější argument proč to vidět:)(2.9.2010)

• HAL

Tak trochu jako některé z těch horších dílů první série Star Treku, ale natažené na dvě hodiny - brutálně zastaralé (ještě víc než klasické černobílé sf), příjemně sexistické (ty superkrátké sukýnky, ňuch), a s pár chytrými myšlenkami zahrabanými v roztahaných hromadách balastu. První polovina v totalitní antiutopii s nejednoznačným "obracením" jednoho z jejích skalních přívrženců má ještě dost co do sebe, ale s útěkem z ní do vnějšího světa (s fantasticky ztvárněnými kulisami zarostlého Washingtonu - největší klad filmu) se z filmu stává přímočará naivní agitka s několika brutálně cheesy momenty. 5/10(11.9.2013)

Fajnové post-apokalyptické béčko, ktoré má všetko, čo k nemu patrí vrátane skvelých kulís, vizuálnych efektov, scifi hudby, mysteriózneho námetu a množstva mladých žien bez podprseniek. Akurát na konci ostáva mnoho otáznikov, ktoré neboli zodpovedané. Remake si viem veľmi dobre predstaviť.(4.8.2012)

Když mi bylo 10, tak mě to bavilo mnohem víc, ale i dnes se jedná o velmi povedené sci-fi se slušným příběhem a ucházejícími efekty. Na pomezí 3 a 4, za vzpomínku z dětství a netradiční příběh dávám 4. Částečně mi to připomínalo Soylent Green. 70%(2.1.2010)

• - Lidé v tomto snímku se dožívají pouze třiceti let. Ironií osudu je, že Michaelu Yorkovi, který zde hraje "lovce" uprchlíků, bylo během natáčení filmu přes 30. (ClintEastwood)

• - Uspávač (Sandman) není postavou ze Spidermana, nemá nic společného se stejnojmenou skladbou skupiny Metallica, ba ani s postavami z Gaimanova komiksu. Je to pohádkový tvor, který rozprašuje na spící děti písek, aby jim přinesl dobrý spánek a pěkné sny. (slunicko2)

• - Film je velmi silně spjatý s komunitou hráčů hrajících larpy, tzv. hry naživo. Po uvedení toho filmu v kinech v roce 1976 se začaly konat první larpy založené na tomto snímku a dodnes jsou součástí amerických conů. (Ukko)