poster

Loganův útěk

 • USA

  Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  ****

  Sice už trochu zastaralý a chvílema poněkud naivní sci-fi, který mě ale dokázalo po celý 2 hodiny docela obstojně zabavit. Oko diváka potěší taky pohled na Jenny Agutter. Jenom by mě zajímalo, jak si s tim krystalem na dlani leštili bambus.(27.11.2008)

 • anais
  **

  Loganův útěk v mých očích snižují hlavně příšerné dekorace, kterým se ani na okamžik nedaří navodit dojem chladné odcizené budoucnosti s přesným plánem na život pro každého jednotlivce. Ať už to je atrium se skulpturou ruky, které vypadá jako obchodní centrum, a nebo periferie města, která se tu smrskne v jednu středně velkou místnost ve studiu, takřka vždy jsem si připadal jako v televizní dekoraci. A to nemluvím o modelu města, který je tak hrubý a bez detailů, až je to k pláči. Přitom v období kolem Loganova úniku vzniklo hned několik filmů, které jasně dokazují tehdejší skvělé zvládnutí práce s modely.... Ale abych jen nehanil, Peter Ustinov je neparosto úžasný, a vlastně i příběh samotný je celkem sympatický (byť dnes v mnoha variantách zrecyklovaný - Ostrov). Nostalgická vzpomínka na sedmdesátá léta je tu podpořena několika zbytečnými pohledy na obnažená těla (byť zcéna z paláce rozkoše je tak bizardní až stojí za to) - a to je asi můj poslední a nejzásadnější argument proč to vidět:)(2.9.2010)

 • HAL
  **

  Tak trochu jako některé z těch horších dílů první série Star Treku, ale natažené na dvě hodiny - brutálně zastaralé (ještě víc než klasické černobílé sf), příjemně sexistické (ty superkrátké sukýnky, ňuch), a s pár chytrými myšlenkami zahrabanými v roztahaných hromadách balastu. První polovina v totalitní antiutopii s nejednoznačným "obracením" jednoho z jejích skalních přívrženců má ještě dost co do sebe, ale s útěkem z ní do vnějšího světa (s fantasticky ztvárněnými kulisami zarostlého Washingtonu - největší klad filmu) se z filmu stává přímočará naivní agitka s několika brutálně cheesy momenty. 5/10(11.9.2013)

 • JohnnyD
  ****

  Fajnové post-apokalyptické béčko, ktoré má všetko, čo k nemu patrí vrátane skvelých kulís, vizuálnych efektov, scifi hudby, mysteriózneho námetu a množstva mladých žien bez podprseniek. Akurát na konci ostáva mnoho otáznikov, ktoré neboli zodpovedané. Remake si viem veľmi dobre predstaviť.(4.8.2012)

 • jonyyy
  ****

  Když mi bylo 10, tak mě to bavilo mnohem víc, ale i dnes se jedná o velmi povedené sci-fi se slušným příběhem a ucházejícími efekty. Na pomezí 3 a 4, za vzpomínku z dětství a netradiční příběh dávám 4. Částečně mi to připomínalo Soylent Green. 70%(2.1.2010)

 • - Lidé v tomto snímku se dožívají pouze třiceti let. Ironií osudu je, že Michaelu Yorkovi, který zde hraje "lovce" uprchlíků, bylo během natáčení filmu přes 30. (ClintEastwood)

 • - Uspávač (Sandman) není postavou ze Spidermana, nemá nic společného se stejnojmenou skladbou skupiny Metallica, ba ani s postavami z Gaimanova komiksu. Je to pohádkový tvor, který rozprašuje na spící děti písek, aby jim přinesl dobrý spánek a pěkné sny. (slunicko2)

 • - Film je velmi silně spjatý s komunitou hráčů hrajících larpy, tzv. hry naživo. Po uvedení toho filmu v kinech v roce 1976 se začaly konat první larpy založené na tomto snímku a dodnes jsou součástí amerických conů. (Ukko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace