• Enšpígl
  **

  Herci byli v pohodě, ale tempo kulhajícího šneka není pro filmovou kriminálku ta správná rychlost. Trvat to tak o deset minut dýl, vzal bych tu vraždu v rámci ukončení filmu zřejmě na sebe.(7.3.2011)

 • LiVentura
  ****

  Skvělá kriminálka z let dávno minulých na motivy slavné knižní predlohy, i ta míra tehdejší prodejnosti mi nevadila... Hudba a prostředí dost slušně na nadprůměr.!(19.12.2006)

 • Radek99
  **

  Čas pracuje proti tomuhle filmu...tendenční a dosti ideologicky motivované detektivce z hluchého bezčasí normalizačních 70. let. Hraje tu sice skvadra hereckých es, ale to se dá vysvětlit tím, že jiná práce na Barrandově v té době nebyla...anebo možná hvězdy hrát v takovýhle detektivkách musely, aby pak mohly hrát i jinde... Asi nejhodnotnějším prvkem je pak bonmot pronesený v dobrém rozmaru kapitánem Marhou, který vypovídá se znalostí kontextu o dané době a práci socialistické Veřejné bezpečnosti nejvíce: ,,Dobré jitro, je tu vnitro!"(2.9.2011)

 • Hennes
  **

  Vražda Věry Šimandlové mladé ženy, kterou naleznou s rozbitou hlavou v zákulisí kina. Slibný začátek, očekával jsem žárlivost, uchyláka, omyl, ale nakonec se z toho vyklube vydírání a hlavním námětem zločinu se mimo tuto vraždu stává "únik mozků" na západ. Po té, co přišel Luděk Munzar co by soudruh redaktor "vyklopit" svůj názor, bylo vše úplně jasné. Jak to, ale dopadlo soudruhu poručíkovi v rodinném životě jsme se už nedozvěděli. Odhalení vraha a protisocialistického živla mělo přednost.(2.9.2011)

 • WANDRWALL
  **

  Pracuje-li policie pomalu a špatně, vrah může být v klidu. Socialistický vyšetřovatel ale jen dělal a dělal, dokud vraha nenašel, čím se liší od dnešního kapitalistického vyšetřovatele, který se nejdříve ptá co za to. Socialistický vyšetřovatel nejdříve odvedl práci a pak si šel až pro výplatu.(4.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace