• Crocuta

Snímek zjevně natočený na motivy exnerovky Václava Erbena "Efektivně mrtvá žena". Postavy se liší, výchozí situace, vražedný motiv a prostředí tiskové agentury jsou totožné. Bez kapitána Exnera to ale nějak není ono.(6.8.2007)

• type_B

Knihu jsem dočtl poměrně nedávno, takže múžu říci, že se liší především atmosférou. (Odhlédne-li se od změny detektiva.) Zatímco kniha moc nehodnotí a odehrává se v podivném letním bezčasí, kde se věci vznáší v oparu socialistického života, ve filmu na diváka dopadá tíživá realita 70. let s plnou vahou.(30.1.2015)

• Enšpígl

Herci byli v pohodě, ale tempo kulhajícího šneka není pro filmovou kriminálku ta správná rychlost. Trvat to tak o deset minut dýl, vzal bych tu vraždu v rámci ukončení filmu zřejmě na sebe.(7.3.2011)

Film bol natočený na motívy románu Václava Erbena:Efektívne mŕtva žena.(neuznaná zaujímavosť-doplnená -čiastočne do loga filmu -vid předloha)(29.7.2013)

• dobytek

Nejlepší na týhle detektivce je oficiální text distributora. Autor těch textů by si to měl po sobě aspoň číst. V první větě napíše, že na ulici našli zavražděnou ženu, ale ve druhý větě už píše, že ji našli v kině. Jinak je to dost nudná detektivka, která nijak nevybočuje z Hanibalovy šedivý tvorby. Čas možná pracoval pro vraha, ale rozhodně nepracoval pro dobro filmu. Jak čas ubíhal, začínalo mě to víc a víc nudit.(9.3.2013)