Film bol natočený na motívy románu Václava Erbena:Efektívne mŕtva žena.(neuznaná zaujímavosť-doplnená -čiastočne do loga filmu -vid předloha)(29.7.2013)

Paktování s cizinci a vůbec celý bolševický nádech této detektivky mi trochu vadil. Ale spád tahle detektivka má, i napětí. Takže hodnotím průměrně.(1.12.2013)

• type_B

Knihu jsem dočtl poměrně nedávno, takže múžu říci, že se liší především atmosférou. (Odhlédne-li se od změny detektiva.) Zatímco kniha moc nehodnotí a odehrává se v podivném letním bezčasí, kde se věci vznáší v oparu socialistického života, ve filmu na diváka dopadá tíživá realita 70. let s plnou vahou.(30.1.2015)

Skvělá kriminálka z let dávno minulých na motivy slavné knižní predlohy, i ta míra tehdejší prodejnosti mi nevadila... Hudba a prostředí dost slušně na nadprůměr.!(19.12.2006)

• Snorlax

Je mi líto, je to nudně zpracované. A Němec skutečně NENÍ a nemůže být Exner.(30.11.2013)