• Tommassi3

"No, tak si to nechte, když jste takovej tajnej !!" ;)(23.7.2016)

• WANDRWALL

Pracuje-li policie pomalu a špatně, vrah může být v klidu. Socialistický vyšetřovatel ale jen dělal a dělal, dokud vraha nenašel, čím se liší od dnešního kapitalistického vyšetřovatele, který se nejdříve ptá co za to. Socialistický vyšetřovatel nejdříve odvedl práci a pak si šel až pro výplatu.(4.8.2010)

• Hennes

Vražda Věry Šimandlové mladé ženy, kterou naleznou s rozbitou hlavou v zákulisí kina. Slibný začátek, očekával jsem žárlivost, uchyláka, omyl, ale nakonec se z toho vyklube vydírání a hlavním námětem zločinu se mimo tuto vraždu stává "únik mozků" na západ. Po té, co přišel Luděk Munzar co by soudruh redaktor "vyklopit" svůj názor, bylo vše úplně jasné. Jak to, ale dopadlo soudruhu poručíkovi v rodinném životě jsme se už nedozvěděli. Odhalení vraha a protisocialistického živla mělo přednost.(2.9.2011)

Skvělá kriminálka z let dávno minulých na motivy slavné knižní predlohy, i ta míra tehdejší prodejnosti mi nevadila... Hudba a prostředí dost slušně na nadprůměr.!(19.12.2006)

Příběh by mohl být podle skutečné události a celý film má atmosféru podobnou sešitovým detektivním příběhům (jmenovalo se to, myslím, Nejzajímavější detektivní případy, nebo tak nějak), které u nás vycházely v 70. letech. Tempo je sice pomalejší, ale hvězdné herecké obsazení z toho podívanou udělá.(20.6.2007)