poster

Amy (festivalový název)

 • Velká Británie

  Amy

 • Slovensko

  Amy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Velká Británie, 2015, 128 min

Režie:

Asif Kapadia

Scénář:

Asif Kapadia

Hudba:

Antonio Pinto
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Handle
  ****

  Přiznám se, že kariéru Amy Winehouse jsem vůbec nesledoval, věděl jsem o ní a znal pár písniček, ale to je vše. Musím však říct, že talent měla obrovský. Dokument je poutavý, velmi autenticky zpracovaný a jinaký - stejně jako zpěvačka. Každopádně zajímavý, ačkoli smutný příběh.(20.8.2015)

 • snaked
  ****

  Těžko hodnotit, ale nevidím důvod, proč nedat plný počet. Vlastně jo. Amyina bulimie byla zmíněna spíš okrajově. Přitom sehrála v jejím skonu dost důležitou roli. Článek tady: http://pitchfork.com/thepitch/861-we-need-to-talk-about-amy-winehouses-eating-disorder-and-its-role-in-her-death/ Doporučuju tenhle živák BBC - The Day She Came to Dingle: https://www.youtube.com/watch?v=9xVqkpDRDPY Nebo: audio podoba - všechny songy za sebou, vystříhané kecání: https://www.youtube.com/watch?v=DLkXhBFRAXs(8.8.2015)

 • campix
  ****

  Všichni dobře víme a známe, kdo to vlastně byla Amy Winehouse a jakým způsobem odešla. Tento nový dokument Asifa Kapadii se nám pokouší přiblížit cestu známé zpěvačky ke slávě a její trable, které vedly až k hořkému konci. Vyprávění z velké části obstarávají zpěvaččini nejbližší spolupracovníci a také rodina. Je tu opravdu velké množství výpovědí a materiálů ze zpěvaččina soukromí. Z hlediska použitých materiálů tedy velice aktuální a osobní záležitost. Smutný příběh s neslavným koncem, který se ovšem dal tak trochu čekat, a sama zpěvačka o tom věděla od samého začátku. Po dokumentární stránce, kvalitní záležitost.(25.2.2016)

 • mr.filo
  ***

  Velkým kladem je minimum nudných mluvících hlav - spíše je dokument stavěn na tom co Amy sama řekla - nazpívala - než na vzpomínkách druhých. Pokud tam jsou vzpomínky, tak se naopak sáhne po archivních záběrech dané osoby spolu s Amy. Příjemné je také, že zpívané text se vizuálně doplňují do záběrů, např. z koncertu.(11.11.2015)

 • castor
  ****

  K dokumentům se dá přistupovat různými způsoby. Ten od Asifa Kapadia je velmi sympatický. Nic neodflákne, nevolí jednoduché cesty, nehodí někoho před kameru, aby se rozvykládal, jak to měl ten a ten v životě těžké. Takže nejde jen o přehlídku blízkých, kteří křiví obličeje a vytahují kapesníky. I když někoho to může zklamat. Volí audionahrávky milenců, rodičů, producentů, sází na archivní záběry. Jde na to od základů, neuhýbá problémovým tématům, ukazuje drogové trable, blikající fotoaparáty paparazziů, vyzpívávání se z životních přešlapů. Tahle zpívající a skládající diva se hlavně nikdy neokoukala. Byla svá, byla jedinečná, nebyla figurkou studia. I tak její příklad varuje, že sápání se na hudební Olymp bez hroší kůže nelze. Dvě hodinky jsou dle mého trochu moc, ale tenhle nešťastný osud si je zaslouží.(16.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace