poster

Amy

 • Velká Británie

  Amy

 • Slovensko

  Amy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Velká Británie, 2015, 128 min

Režie:

Asif Kapadia

Scénář:

Asif Kapadia

Hudba:

Antonio Pinto

Producenti:

James Gay-Rees

Střih:

Chris King
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • campix
  ****

  Všichni dobře víme a známe, kdo to vlastně byla Amy Winehouse a jakým způsobem odešla. Tento nový dokument Asifa Kapadii se nám pokouší přiblížit cestu známé zpěvačky ke slávě a její trable, které vedly až k hořkému konci. Vyprávění z velké části obstarávají zpěvaččini nejbližší spolupracovníci a také rodina. Je tu opravdu velké množství výpovědí a materiálů ze zpěvaččina soukromí. Z hlediska použitých materiálů tedy velice aktuální a osobní záležitost. Smutný příběh s neslavným koncem, který se ovšem dal tak trochu čekat, a sama zpěvačka o tom věděla od samého začátku. Po dokumentární stránce, kvalitní záležitost.(25.2.2016)

 • dr.horrible
  *****

  Back to Black(19.11.2015)

 • Fr
  ***

  „NEBYLO KAM JÍT, KDE SE SCHOVAT, ALE POTŘEBOVALA TOMU UNIKNOUT. TAK ZAČALA PÍT...“ /// Úvodní 3/4hodina je hlavně fanouškovská, takže pro mě votrava. Neznám muziku Amy Winehouse., nezajímala mě jako člověk a kdyby žila … Nežije. Chtěl jsem vědět proč. Zjišťuju, že tahle holka se zajímavým hlasem, bulímička, anorektička, alkoholička a feťačka, má některý písničky zajímavý. Je jich tady požehnaně. Stejně jako rozhovorů – nebo spíš hlasů k vobrázkům. Takže – snad to nebudeš brát jako spoiler (?), prostě to nezvládla. Co? No úspěch. Vo tom je závěrečná ¾ hoďka. To mě baví, protože tohle je život! Tohle je šoubyznys! Neveselej, ale pravdivej. Kdybys tak holka zůstala u jazzu... Život tě totiž naučí, jak ho žít, jen když ho žiješ dostatečně dlouho! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem superstar a nejlepší kámoši jsou chlast, koks a herák. 2.) Byl jsem na ní v Bělehradě. 3.) Thx za titule „chlebasadlem“ a „jives“.(14.2.2016)

 • Handle
  ****

  Přiznám se, že kariéru Amy Winehouse jsem vůbec nesledoval, věděl jsem o ní a znal pár písniček, ale to je vše. Musím však říct, že talent měla obrovský. Dokument je poutavý, velmi autenticky zpracovaný a jinaký - stejně jako zpěvačka. Každopádně zajímavý, ačkoli smutný příběh.(20.8.2015)

 • Jhershaw
  ****

  Podle traileru jsem čekal mnohem větší doják. Tohle bylo spíš skládání střípků jejího života s důrazem na to, jak těžce Amy zvládala slávu, a jí život -nejspíše- zničili dva jí nejblizší muži. Na konci, když se rozjedou titulky, zůstane člověk oněmělý a ani nemá chu´t tleskat.(17.8.2015)

 • - Rodina Amy Winehouse dala filmařům přístup k jejím osobním záběrům, jejích přátel a její rodiny. Také souhlasili s rozhovory s rodinnými příslušníky a dalšími lidmi v Amyně okolí. Její otec však nakonec nebyl spokojen s tím, jak byla Amy ve filmu vyobrazena a nechal se slyšet, že se tvůrci dokumentu soustředili hlavně na negativní aspekty jejího života. (hansel97)

 • - Více než polovinu filmu tvoří záběry pořízené paaparazzi. (Terva)

 • - Amy Winehouse zemřela v červenci 2011 ve věku 27 na otravu alkoholem. Amy se tak stala součástí Klubu 27, někdy též Forever 27 Club (Klub navždy 27), jak fanoušci označují skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech. (Digi_cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace