poster

Amy (festivalový název)

 • Velká Británie

  Amy

 • Slovensko

  Amy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Velká Británie, 2015, 128 min

Režie:

Asif Kapadia

Scénář:

Asif Kapadia

Hudba:

Antonio Pinto
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Ray či Walk the Line sú skvelo zfilmované a zahrané biografické celovečeráky o dramatických životoch hudobných legiend. Ale dokument Amy má pri rovnako odvážnej stopáži naviac nenahraditeľnú *autenticitu*, ktorá mu dodáva hmatatelnejšiu hĺbku. Rovnako ako portrétom hudobnej hviezdy, je tiež charakterovou štúdiou skromného ale živelného človeka, ktorý si dokáže udržať povahovú tvár čeliac zvodným nástrahám slávy, ale neobstojí v skúške zachovania si chladnej hlavy v citoch k nesprávnemu, rovnako živelnému ale sebadeštruktívnemu partnerovi. A nechá si ním zničiť život. Nielen emotívne, ale aj k zamysleniu.(6.8.2015)

 • neoBlast
  ***

  Od režiséra fenomenálního Senny bych očekával asi trochu více a bohužel Asif Kapadia ničím nepřekvapí, hraje na jistotu. Nových rozhovorů je pomálu, odvážných názorů ještě méně. Velká ocenění jsou mi záhadou a myslím si, že jsou uděleny spíše za "zásluhy" vysokoprofilovému snímku. Pokud opravdu toužíte vidět dokument o zemřelém hudebním talentu, tak nemá cenu přehlížet ten unikátní od HBO - Kurt Cobain: Montage of Heck. 60 %(22.3.2016)

 • Purrrfect
  ****

  Husi kuze z krute reality, ztracena duse, ktery nikdo nepomohl ale pouze na ni parazitovalo ;((24.8.2015)

 • Jericho666
  *****

  Skoro půl roku nevím, co sem napsat. Jako fanoušek od prvního alba Frank, je tento dokument pro mne silně emotivní záležitost. Dnes jsem jej v kině viděl podruhé a již to vím. Pro lidi, co ji milovali jako já, byla to pro ně PANÍ zpěvačka skvělá osobnost, to je hrozné psychické týrání. Pro ostatní je to snad dobrý dokument.(11.1.2016)

 • Kaka
  ***

  Velmi to připomíná dokument o Ayrtonu Sennovi ze dvou důvodů. Obě dvě persony o kterých se pojednává jsou stejně ikonické, s dechberoucím talentem a podobně opředeny různými mýty a legendami, jelikož přišli o život v poměrně mladém věku, kdy měli ještě kariérně i osobně hodně před sebou. Rovněž dokumentaristický styl tvůrců je v obou případech velmi podobný. Tedy jakási koláž filmových záběrů, které se střídají s ruční kamerou, zachycující s maximální autenticitou život slavné zpěvačky především v jejím soukromí formou "domácích nahrávek". Strhující zvuk koncertů a studiových nahrávek bohužel nepříjemně sráží na můj vkus dlouhá stopáž a spousta monologů osob, které tam jsou jakoby navíc. Senna měl mnohem větší tah na bránu.(29.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace