Dokumentární / Životopisný / Hudební

Antonio Pinto

James Gay-Rees

Chris King
  • Maynard.

Uuuuf, tak to mám za sebou. Po pravě sem neznal ani jednu písničku, která v dokumentu zazněla, což svědčí o tom, že prostě jazz nebo co to vlastně zpívala není vůbec můj šálek kávy. Dokument je to jen a jen ze skutečných záběrů, což je sice dobře, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do jejího života. Tahle holka mě přišla, že byla hodně moc ovlivnitelná svým okolím, hlavně teda svejma borcema (jeden lepší než druhej). Nechci říkat, že byla blbá jak pytel koledy, to rozhodně ne, ale že by měla kdoví jak pod čepicí, asi ne. Jasný, drogy a chlast k týhle branži odjakživa patřej, to bez pochyby. Ale anorexie, bulíie, to už pravý "rokový" hvězdy nemaj. Vzhledm k tomu, že se mě její hudba vůbec nelíbí a tenhle dokument mi přijde naprosto obyč, tak volím 2 hvězdičky. Škoda, že nezůstala jen na trávě, ještě tady mohla bejt...(26.11.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,977,425Tržby Celosvetovo $13,868,220Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne som túto speváčku ani nezachytil v dobre jej pôsobenia, takže som k nemal žiadny vzťah, jej piesne som počul prvý krát z tohto dokumentu, ktorý treba uznať má opäť čosi do seba /videl v kine: 60%/(11.8.2015)

Autentický, silný a moc, moc smutný dokument. Sebedestrukce úžasně talentované žáby v přímém přenosu. Doufám, že její písně a hlas se jen tak nezapomenou. Ráda ji poslouchám. Především v té jazzové poloze. Nevím, jak bych tohle jako máma unesla.(5.6.2016)

Na úvod musím poznamenať, že som nebol nejaký zaťatý fanúšik Amy Winehouse, ale ako speváčku som ju uznával a mnohé z jej pesničiek boli jednoducho geniálne. .... (a teraz k filmu) ... Natočiť dokument o zosnulej osobe bez pátosu je dnes veľká rarita. Autor sa ju nesnaží zbytočne vykresliť za svätú, ani vám nevnucuje nijak iný obraz o nej. Jej život podáva zhruba tak ako sa sám vyvíjal, ukazuje tie dobré aj zlé veci a je čisto na divákovi ako sa k samotnému dokumentu, no predovšetkým k Amy postaví. Veselé pasáže striedajú tie smutné ba až depresívne. Koniec filmu sa pre vnímajúceho človeka jednoducho zvládnuť nedá. Slzy jak hrom, no moji dvaja spolusediaci spustili ešte väčšmi. A preto som v úvode spomínal môj postoj k Amy, no film ma i tak neskutočne dojal. Práca profesionála sa pozná. Nechcem sa vyjadrovať percentuálne ale v terminológii csfd.cz by to bolo 5/5 a v terminológii imdb.com asi 9/10(25.9.2015)

Těžko hodnotit, ale nevidím důvod, proč nedat plný počet. Vlastně jo. Amyina bulimie byla zmíněna spíš okrajově. Přitom sehrála v jejím skonu dost důležitou roli. Článek tady: http://pitchfork.com/thepitch/861-we-need-to-talk-about-amy-winehouses-eating-disorder-and-its-role-in-her-death/ Doporučuju tenhle živák BBC - The Day She Came to Dingle: https://www.youtube.com/watch?v=9xVqkpDRDPY Nebo: audio podoba - všechny songy za sebou, vystříhané kecání: https://www.youtube.com/watch?v=DLkXhBFRAXs(8.8.2015)