• Big Bear
  **

  Sokolové byli rozprášeni, Skauti také... pro malé a odrůstající děti zbyla tedy jen ČSTV, Jiskra a Pionýr. Ten si kladl za cíl nejen vychovávat zdravé tělo budoucích pracujících, a ve zdravém těle i zdravého ducha, a hlavně aby ten duch byl i ideově uvědomělý. Soudě podle komentujících musím smutně konstatovat, že se řadě z nich tato éra slila ve vzpomínky na tábory a poklidná léta a prázdniny... Nic proti létům ani táborům. Vadí mi tam ta ideová pachuť a rudé šátky... Samozřejmě i já zavzpomínal při dívání se na tento film na dobu, kdy cyklisté měli jen ukrajiny, esky a favority tu více tu méně vytuněné... Stany vážily 20 kg, smrděly po pogumavaném impregnovaném plátnu a člověk měl co chvíli nějakou tu část těla opřenou o jednu z výstuhových tyčí.... Města ještě neznala cykloterorismus a cyklisté proti tomu měli na silnicích volněji. Vždyť v tom roce 1978 na to vysněné embéčko dosáhla jen každá třetí rodina.... Průhledy na slovenské hory byly asi jediné nad čím srdce mohlo při sledování v klidu zaplesat. Milovníci kvákajícíh kytar si přijdou na své... Film sám je o ničem a abych glosoval obsah, pokud tento film ihned zavrhnete, protože je o pionýrech, uděláte dobře. Dávám dva ventilky od duší. * *(30.9.2014)

 • zette
  ****

  Vyborny film pro mlade, kdyz opomeneme pionyrske satky, tak si myslim, ze ma co nabidnout i dnes (narozdil od jinych rodinnych filmu). Slusna zabava.(11.2.2013)

 • nash.
  *****

  Üsměvná totální pohodovka, ve které nechybí vůbec nic. Občas vtípek, nádherná krajina, letní pohoda ochucená navíc příjemně nostalgickými vzpomínkami na podobná putování, první lásky, klukoviny a kradené třešně a k dokonalosti to vše nakonec dovedou nevtíravé přesto nečekaně silné emoce (jednou z nejsilnějších je scéna, kdy starého učitele pozná jeho bývalý žák a projíždí s ním obcí, kde kdysi učil). A když už jsem u pana učitele, Jiří Pleskot tu vytváří jednu ze svých životních a opravdu nezapomenutelných rolí. Ten film dýchá sluncem, pohodou a, i když je to hrozné klišé, také pozitivní energií plynoucí, alespoň pro mě, mimo jiné třeba z proměny vztahu žáků a učitele během cesty (jsou dnes ještě takové děti? A takoví učitelé?) Překvapilo mě jak moc povedený je to film, jak dokonale Petřík s Hanibalem prokličkovali mezi všemi dobovými nástrahami a současně je tu otázka: Proč už dnes čeští filmaři nejsou s celou svou tvůrčí svobodou schopni natočit něco tak příjemného? Zkrátka tenhle film se mi při pátku stal naprosto dokonalým relaxem, který si zaslouží maximální ocenění.(8.9.2013)

 • Šimpy
  ***

  Chápu, že v 70. letech se to mládeži muselo líbit. Příběh kluků kamarádů, podbarvených letní atmosférou a zpěvěm Václava Neckáře už dnes nikoho neosloví, ale jako vzpomínka na dobu dávno minulou s jejím vykreslením funguje a řadím ji po bok filmů Třetí skoba pro kocoura či Kopretiny pro zámeckou paní.(4.11.2008)

 • troufalka
  ***

  Pohlednice za 30 halířů, pláněná Ačka, nepřekonatelné kolo favorit ... Nostalgie s tehdejšími dětskými hvězdami, doplněná o reálie z komunisického Československa a krásné Slovenské památky a přírodu.(2.3.2014)

 • - Začátek filmu byl natáčený na Kladně, zbytek filmu na Slovensku, konkrétně v Ružomberku, Bojniciach a Banskej Bystrici. Ve filmu se také objevily obce jako Horná Poruba, Zvolen a Zvolenský hrad, Kráľova Lehota, Trenčín, Šutovce, Liptovský Michal, Podbiel, Liptovská Ondrašová, Liptovská osada, Vlkolínec, Ludrová, Partizánska Ľupča, Demänovská dolina, Horná Lehota a Kováčová. Natáčelo se také na Berounce u lomu Alkabar. (Cucina_Rc)

 • - Námětem snímku je jediná realizovaná filmová povídka odborného učitele Josefa Tenglera. (Gwaihir)

 • - Filmový debut Radky Stupkové. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace