Když propukne léto.... V dětství jsem té partě hříšníků, kteří (pro)následují své kamarády, záviděl, co všechno zažili. Vtipný prázdninový příběh, navíc okořeněný sportem. Co na tom, že byl natočen k 30. výročí založení Pionýrské organizace SSM, pohledy na slovenskou krajinu a klukoviny jednoduše ten "budovatelskopionýrský" podtext lehce potlačí.(8.7.2008)

Tři až čtyři hvězdičky. Pro někoho možná ptákovina, ale mně se to docela líbilo. Prázdninový příběh táborového výletu na Slovensko. Ke SVK mám vřelý vztah, vyrůstal jsem tam, při některých záběrech jsem dokonce některá místa poznával, proto tak vysoké hodnocení. Jsem sentimentální.(25.8.2004)

Pohlednice za 30 halířů, pláněná Ačka, nepřekonatelné kolo favorit ... Nostalgie s tehdejšími dětskými hvězdami, doplněná o reálie z komunisického Československa a krásné Slovenské památky a přírodu.(2.3.2014)

Üsměvná totální pohodovka, ve které nechybí vůbec nic. Občas vtípek, nádherná krajina, letní pohoda ochucená navíc příjemně nostalgickými vzpomínkami na podobná putování, první lásky, klukoviny a kradené třešně a k dokonalosti to vše nakonec dovedou nevtíravé přesto nečekaně silné emoce (jednou z nejsilnějších je scéna, kdy starého učitele pozná jeho bývalý žák a projíždí s ním obcí, kde kdysi učil). A když už jsem u pana učitele, Jiří Pleskot tu vytváří jednu ze svých životních a opravdu nezapomenutelných rolí. Ten film dýchá sluncem, pohodou a, i když je to hrozné klišé, také pozitivní energií plynoucí, alespoň pro mě, mimo jiné třeba z proměny vztahu žáků a učitele během cesty (jsou dnes ještě takové děti? A takoví učitelé?) Překvapilo mě jak moc povedený je to film, jak dokonale Petřík s Hanibalem prokličkovali mezi všemi dobovými nástrahami a současně je tu otázka: Proč už dnes čeští filmaři nejsou s celou svou tvůrčí svobodou schopni natočit něco tak příjemného? Zkrátka tenhle film se mi při pátku stal naprosto dokonalým relaxem, který si zaslouží maximální ocenění.(8.9.2013)

Příjemný rodinný film na nedělní odpoledne. Nostalgicky se dá zavzpomínat na léta minulá. 100%(8.9.2013)