"Jestli Vamberovi funguje ten itinerář jako nám, tak jsou na druhým konci světa !!" ;)(4.3.2014)

• Socraates

Základem všeho je mít vždycky čistý štít a pěkně narovnanej pionýrskej šátek!(4.3.2014)

To Slovensko je pekné a plné dobrých ľudí. Už roky tam chcem ísť na dovolenku a furt neviem, kde to je. Je dobré, že za ČSSR sa systematicky točili "rodinné" filmy, tento žáner dnes v ČR a SR vymiera. Problém je v tom, že z 10 takýchto kúskov by sa dnes dal pustiť v TV jeden, maximálne 2 a aj to iba pre (n)ostalgických rodičov, nie pre amerikanizované deti.(14.7.2016)

Milá vzpomínka. Také jsme se třídou několikrát takhle putovali a do dnes jsou historky z těchto výletů podávány k dobru na třídních srazech. Měli jsme i stejného učitele a jak se pak pěkně vybarvil, když nemusel stát před tabulí a přednášet novou látku. Ovlivňuje mě nostalgie. To nepopírám.(21.3.2014)

• Big Bear

Sokolové byli rozprášeni, Skauti také... pro malé a odrůstající děti zbyla tedy jen ČSTV, Jiskra a Pionýr. Ten si kladl za cíl nejen vychovávat zdravé tělo budoucích pracujících, a ve zdravém těle i zdravého ducha, a hlavně aby ten duch byl i ideově uvědomělý. Soudě podle komentujících musím smutně konstatovat, že se řadě z nich tato éra slila ve vzpomínky na tábory a poklidná léta a prázdniny... Nic proti létům ani táborům. Vadí mi tam ta ideová pachuť a rudé šátky... Samozřejmě i já zavzpomínal při dívání se na tento film na dobu, kdy cyklisté měli jen ukrajiny, esky a favority tu více tu méně vytuněné... Stany vážily 20 kg, smrděly po pogumavaném impregnovaném plátnu a člověk měl co chvíli nějakou tu část těla opřenou o jednu z výstuhových tyčí.... Města ještě neznala cykloterorismus a cyklisté proti tomu měli na silnicích volněji. Vždyť v tom roce 1978 na to vysněné embéčko dosáhla jen každá třetí rodina.... Průhledy na slovenské hory byly asi jediné nad čím srdce mohlo při sledování v klidu zaplesat. Milovníci kvákajícíh kytar si přijdou na své... Film sám je o ničem a abych glosoval obsah, pokud tento film ihned zavrhnete, protože je o pionýrech, uděláte dobře. Dávám dva ventilky od duší. * *(30.9.2014)