• Socraates

Základem všeho je mít vždycky čistý štít a pěkně narovnanej pionýrskej šátek!(4.3.2014)

• Master19

Nepřesvědčivé a nesourodé herecké představení, zejména v dětských rolích. Chybí tu charismatický představitel, který by diváka donutil k nějakému vztahu, ať kladnému, či zápornému (prostě nějaký Cabadaj). Také scénář mi přijde hodně rozpačitý a pointa nudná a předvídatelná. Není divu, že moc lidí k sentimentu nevybízí...(29.1.2007)

Üsměvná totální pohodovka, ve které nechybí vůbec nic. Občas vtípek, nádherná krajina, letní pohoda ochucená navíc příjemně nostalgickými vzpomínkami na podobná putování, první lásky, klukoviny a kradené třešně a k dokonalosti to vše nakonec dovedou nevtíravé přesto nečekaně silné emoce (jednou z nejsilnějších je scéna, kdy starého učitele pozná jeho bývalý žák a projíždí s ním obcí, kde kdysi učil). A když už jsem u pana učitele, Jiří Pleskot tu vytváří jednu ze svých životních a opravdu nezapomenutelných rolí. Ten film dýchá sluncem, pohodou a, i když je to hrozné klišé, také pozitivní energií plynoucí, alespoň pro mě, mimo jiné třeba z proměny vztahu žáků a učitele během cesty (jsou dnes ještě takové děti? A takoví učitelé?) Překvapilo mě jak moc povedený je to film, jak dokonale Petřík s Hanibalem prokličkovali mezi všemi dobovými nástrahami a současně je tu otázka: Proč už dnes čeští filmaři nejsou s celou svou tvůrčí svobodou schopni natočit něco tak příjemného? Zkrátka tenhle film se mi při pátku stal naprosto dokonalým relaxem, který si zaslouží maximální ocenění.(8.9.2013)

• dobytek

Tenhle film si pamatuju z dětství a měl jsem ho tenkrát docela rád. Sice jsem si už moc nepamatoval, o čem to bylo, ale vim, že tehdy mi třeba Magda Reifová připadala jako dospělá ženská. A teď na to čumim a řikám si "ty vole, dyť je to dítě". Většina lidí tady píše, že je to nostalgie. Pro mě tak trochu taky, takže dám 2 hvězdičky. Jinak bych dal asi odpad, protože je to strašná píčovina. A hlavně mi neuvěřitelně lez na nervy ten zrzavej kokot, co pořád ztrácel nějaký věci. Toho bych tim pionýrskym šátkem asi musel uškrtit. P.S. Docela prdel je sledovat ve filmu O. Vetchýho. Vyskytuje se skoro v každym druhym záběru, ale dělá jenom křoví, takže za celej film snad řekne jednu větu.(1.5.2011)

To Slovensko je pekné a plné dobrých ľudí. Už roky tam chcem ísť na dovolenku a furt neviem, kde to je. Je dobré, že za ČSSR sa systematicky točili "rodinné" filmy, tento žáner dnes v ČR a SR vymiera. Problém je v tom, že z 10 takýchto kúskov by sa dnes dal pustiť v TV jeden, maximálne 2 a aj to iba pre (n)ostalgických rodičov, nie pre amerikanizované deti.(14.7.2016)