Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama

USA, 2015 - 2016, 18 h 58 min (Minutáž: 6x45 min)

Shlédnuté první čtyři díly. Čekal jsem oproti Walking Deadu docela průser, to se naštěstí nestalo. Hlavní hrdina, kterého hraje Cliff Curtis působí velmi sympatickým dojmem více než Andrew Lincoln alias Rick. Ač se například v prvním a čtvrtém díle skoro nic neděje a nesetkáme se skoro s žádnými chodícími mrtvolami pořád zde převládá napětí, které nutí se člověka dívat a dát tomuhle seriálu šanci. Zatím je to tak na hraně 70%.(25.9.2015)

--- PRVNÍ SÉRIE --- První tři epizody měly sakra dobrou atmosféru, zejména ten pocit, že hlavní postavy ví, že se něco děje, ale svět jakoby žil dál ve své bublině a snažil se blížící zkázu nevidět. Jakmile se do děje zaplete armáda, už je to takové tradičnější The Walking Dead, ale pořád mě to baví víc, než původní série. Zejména proto, že postavy se chovají více jako lidé a nejsou tak charakterově zkarikaturizované. A i ten rozpočet tam je vidět, davové scény v závěru série byly supr. Hodnocení série: 4/5(12.10.2015)

Mladší bratříček The Walking Dead - Živých mrtvých . Je těžký stát v tak velkém stínu velkého bratra. Vím, o čem mluvím. Fear the Walking Dead neměl jednoduchou cestu do televize. A už vůbec ne do srdce fanoušků originálu. (Mluvím především o sobě) Ale po díle No Safe Harbor mohu s čistým srdcem konstatovat, že ta cesta ač nelehká, tak přesto se povedla. Prostředí vody je skutečně "nové" a působí dobře. Postavy jsou vcelku uvěřitelné. Já si oblíbil především Travise a Alicii. Cliff Curtis je sympaťák a Alycia Debham-Carey (Fuj to je dlouhé jméno) je milá a hezká už od pohledu. Samotná myšlenka spin-offu mě docela míjí. Ale juknout na to, jak to vlastně bylo, než se probudil Rick v nemocnici, by nemuselo být tak špatné. Takže první díl druhé série se povedl a já dostal chuť se pustit i do celého seriálu. A to byl snad jeho účel ne? Je jisté, že dřív nebo později se do těchto vod vrátím. A já se docela těším, až ten návrat nastane. Díky AMC za tuhle projekci! [Předpremiéra pilotního dílu druhé série] (88 %)(7.4.2016)

Jako výplň mezi "hlavním" seriálem FtWD funguje se střídavými úspěchy (atmosféra, počátek apokalypsy), jako samostatný seriál zhruba stejně tak. Jedna, nanejvýš dvě sympatické, či alespoň zajímavé postavy na celý seriál nestačí. O to větší je škoda, že po audiovizuální stránce to svého staršího "bratříčka" často překonává. Uvidíme, jestli se k druhé sérii vůbec vrátím...(6.10.2015)

// 1. řada - víceméně zklamání, protože po pilotu mi to (alespoň mě) připadalo, že se tady budou přeci jen snažit o něco vážnějšího, resp. podrobnějšího, při té cestě zombie apokalypsou. Ten seriál měl všechny předpoklady k luxusnímu dramatu na pozadí toho dobře známého a již několikrát viděného, ale pak někdo dostal ten blbej nápad s vojenskou okupací a půlka řady šla do kopru. Ten časovej skok tam byl asi nejzásadnější a taky nejhorší. Jinak herecky i režijně to zůstalo prvotřídní, o tom žádná a finále leccos napravilo, takže vlastně ty dojmy nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem se po páté epizodě bál. Ale fakt, že příští řada se dost pravděpodobně vydá klasickou cestou Rickovi party, mě teda dost trápí a upřímně doufám (jsem naivka), že s roztažením na více epizod se třeba dočkáme nějakého komplexnějšího děje, bez zbytečné akce a propracovanějším světem (!) okolo hlavních postav. A tím světem myslím skutečně to, že postavy budou neustále v pohybu a budou objevovat, co z jejich civilizace ještě funguje a co už je dávno ztracené, a ne, že se zavřou na lodi (ačkoliv moře a luxusní loď je pořád lepší nápad, jak farma) a stráví tam deset dílů jen aby zjistili, že mají kupu mrtváků celou dobu zavřenou v kuchyni. To bych asi nerozdýchal. 7/10(25.8.2015)