Godzilla Resurgence

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2016, 120 min

• LIVINGDEAD

Japonsko má nejmodernější technologii a natočí takového Draka za humny! Už malá Godzilla měla místo očí knoflíky. Pak nastala evoluce a Godzilla se trošlu změnila k klepšímu. Jenže vychrlila pár fialových laserů a pak na půl hodiny spala - následně se půl hodiny ve filmu řešila byrokracie, politika a evakuace. Do všeho hraje hudba ze 70 let, která akční scény spíše zesměšňuje. Suma sumárům, akce je možná na 15 minut a 105 minut jsou jen kecy hloupých úředníků. Prostě něco strašného! 10%(1.4.2017)

• ARI50

Snaha o zlepšeni je dil co díl někdy zas ani ne co mužu určitě dodat je to že i filmy starších roku byly některé výborné modelová akce vzkutku výborná některé části zbytečně proti godzille se použilo jako na souboj snad vše a mělo by to rozhodně skončit a nebo začít uplně od znova at to zato stojí.(11.12.2016)

"Pošlete vlakové bomby!" Z moře vyleze horká skvrna a zahájí evoluci v postmoderní Godzillu. Hlavní proud zábavy obstarávají roztomilé zvukové efekty a neustálé debaty, kterak ochránit Tokio a zchladit tu dopálenou přerostlou ještěrku. Bavilo mě to, nevím proč a je mi to jedno.(24.3.2017)

Je fakt, že film klidně mohl být kratší kdyby redukovali ty nudné kecací pasáže a hluchá místa, ale na druhou stranu scény s Godzillou se mi strašně moc líbily. Jeho vývoj z mláděte až po dospělého jedince, to jak krásně ničí města i jeho nové schopnosti (střílení atomového paprsku z hřbetních desek a z ocasu). A ten konec docela překvapil, doufám v pokračování.(16.1.2017)

Zaráža ma, ako podaktorých zaráža kvalita prevedenia "novej" Godzilly, pochádzajúcej z krajiny vychádzajúceho slnka. Každí, kto má čo i len minimálne skúsenosti s obdobným snímkom s totožnou tématikou predsa vie, že nepôjde o žiadny blockbuster, "poněvadž, nýbrž, tudiž", o nízkorozpočtový, fanúšikovský snímok, ktorý z času na čas spatrí svetlo sveta. Nič viac, nič menej, pričom ani z ďaleka to nie je taká katastrofa, ako som sa pôvodne domnieval - 55%(31.3.2017)

• - Film je restartem série a nemá tudíž přímou návaznost na žádný z předcházejících dílů. (Israha)

• - Většina zvukových efektů nebyla vytvořena nově. Například řev Godzilly v závěrečné scéně je stejný, jako řev téhož monstra ve filmu The Return of Godzilla (1984). Také soundtrack je v hojné míře zrecyklován ze starších dílů série. (Israha)

• - Poprvé v historii prochází Godzilla během filmu postupnou změnou podoby. Celkem se na obrazovce objeví ve čtyřech různých formách, z nichž podoba té první není oficiálně známa a ve filmu z ní lze spatřit pouze ocas. (Israha)