The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Priemerná zombie záležitosť, ktorá síce prináša pár nových nápadov (všetko okolo nákazlivej huby) a celkom slušne načrtnutú dystopickú spoločnosť - čo sa stalo základom pre uspokojivú atmosféru, no vo výsledku ma to oslovilo menej ako som čakal. Chcelo to viac napätia, viac informácií, zaujímavejší dej a lepšiu akciu. Skrátka bolo to málo divácky atraktívne plus režisérsky nedotiahnuté a mdlé. 60/100(31.1.2017)

Velice zajímavý kousek, který pomalu odkrýval odpovědi na všechny moje otázky a udržel si tak mou pozornost až do konce a skvělý soundtrack tomu napomáhal také. Do poloviny filmu bych hodnotila 5*, bohužel pak přišlo celkově zpomalení a trošku jiný nádech celého filmu, které mě osobně nevadilo, ale chápu zdejší nízké hodnocení. Nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že předloha byla až moc inspirována hrou The Last of Us :) PS: Kdo nechápe, nebo by si chtěl jen zjistit více o konci, doporučuji přečíst si bonusovou kapitolu knižní předlohy.(22.1.2017)

Obsah příběhu se nezdá nějak originální nebo inovativní, ale je to přesně naopak. Od spuštění snímku do jeho konce Vás nebude přestávat překvapovat. O čem bych se první zmínil je zpracování. Není to obyčejná zombie nákladačka alias Resident Evil nebo podobné. Jedná o kvalitní zombie drama, které ale neporušuje pravidla a tak zde dostaneme správnou verzi brutality i napětí. Co filmu nechybí je zajímavý, emotivní a drásající příběh, který až do svého konce nepřestane udivovat, stejně tak jako inovativní scény v průběhu snímku, kterých bylo dostatek a většinu jsem z toho nikde neviděl. Taková konfrontace před obchoďákem mluví za své. Film dále posouvá nahoru kvalita jednotlivě napsaných postav, stejně tak jako herecké výkony všech zúčastněných. Nejvíc však dominuje právě malá dívenka, která mě svým talentem neskutečně dojala. Film mi prostředím připomínal herni pecku The Last of Us(zasvěcení pochopí).Neskutečné překvapení z Británie. Snímek s drásajícím příběhem, který ještě podtrhují skvělé herecké výkony. Inovativní a velice vítaný přírůstek do tohoto žánru.(14.3.2017)

Spoilery. Hlavným mínusom tohto inak vydareného filmu je dlhá stopáž. Postavy sú klišé (hlavná hrdinka ma svojím naivným idealizmom srala, ale kompenzoval to sympaťák Paddy Considine alias Andy Wainwright – nie Andy Cartwright - z Jednotky príliš rýchleho nasadenia), ale zásadný problém je práve v takmer dvojhodinovej stopáži. Jej vinou postavy postupne hlúpnu a konajú značne predvídateľne (nesmie chýbať zrada v skupine a ani úžasný moment, kedy hrdinovia nájdu pojazdný, namakaný obrnený transportér a namiesto jeho použitia jedného spomedzi seba pošlú von, aby pešo hľadal konzervy). Negatívne vnímam i prehnane pomalý úvod, ktorý vyzerá ako niečo z Carrie. V tomto maraste očakávateľných zvratov sa topia drobné, žáner jemne inovujúce detaily, aj príjemne nekompromisný krvavý prístup. Bizarnú korunku tomu nasadzuje vedľajšia dejová línia s deťmi, ktorá sa končí úžasne WTF. Škoda, že si tvorcovia nevyriešili autorské práva a nepomenovali to O 28 mesiacov, pretože ako súčasť Boyleovej série by to bolo o chlp zaujímavejšie, než ako samostatný film.(21.2.2017)

Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua).(18.1.2017)