The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Nic dobrého nás nečeká, zdá se. Alespoň podle britských tvůrců, kteří předkládají další a docela jiný pohled na zombie apokalypsu, ač se nic intenzivního před námi neodehrává. Prostě tisíce hladových a nemrtvých stále trpělivě čeká na příležitost. A divákovi je jasné, že lidstvo masivně prohrává. Námět není špatný, ale jednoduše mě to nevtáhlo tolik, jak bych si přál. Hlavní dětská hvězda poměrně nesympatická, ale na to jsem si u těch nejmenších herců už tak nějak zvykl. Ale hraje velmi slušně. Trio Gemma Arterton, Glenn Close a Paddy Considine ucházející, jen vztahy mezi nimi nejsou nějak zajímavě rozehrané. Navíc si tvůrci místy nepohlídali tempo. Jinak docela atmosférická jednohubka. Vyjma Snyderova Úsvitu mrtvých ovšem není snad jiného kusu v rámci žánru, který by stál za to si zopakovat.(25.1.2017)

Další s nekonečnýho řádku zombárenských low-budget kusovek. Zájemcům o subžánr ano, ostatním ne. Můj šálek tohle uřčitě není. 50%(7.2.2017)

Zombie houby, proč ne. Navíc jak je uváděno asi se to hodně snaží držet knižní předlohy, když scénář k filmu sepsal sám autor knihy. Herecky fajn, ken postava umanuté výzkumnice v podání Glenn Close mi vadila, ale jinak dobrý. Má to fajn výpravu, vizuál. Sice toho není nějak extra moc k vidění, ale hráli si s detaily. Přesto vypadá to možná až moc levně, skoro televizně, což to zase i sráží. Hudby jsem si v tom prakticky nevšimnul, pokud v tom teda nějaká byla. Takže nějaký podkres scén, který by zintenzivnil dění se nekonal. Ten seznamovací rozjezd je trochu natahovaný, ale pak už to tak nějak přirozeně plyne, přestože film není adrenalinový, nemá spád, nebo okamžiky nějakého většího napětí. Ale bavilo mě to po celou dobu a to rozporuplné finále má sice svá ale, ale předlohu jsem nečetl. Je to zajímavý přírůstek do postapokalyptického světa vložného do subžánrů zombíků.(24.1.2017)

"Chtěla bys kočku, Mel ??" - "Už jsem jednu měla.." ;) Ačkoli přeživší lidé pro mutanty jako Pandora, totiž živá mrtvá Melanie, neměli výraz, mě napadají hned dva, ale pro tenhle malý velký biják.. Totiž jednak famózní, coby adaptace skvostné Careyho mnohovrstevnaté dystopie, a druhak inspirativní, s ohledem na poměrně vytěžený zombie subžánr.. Podobně progresivní snímek tu totiž nebyl od Zombielandu, který však k žánru přistupoval naprosto odlišně.. Cynické, temné a naprosto dechberoucí !! Talentovaný Colm McCarthy překvapil i uchvátil.. A Glenn Close znovu dává vzpomenout na své nejlepší a zejména trestuhodně nedoceněné role..(4.2.2017)

Spoilery. Hlavným mínusom tohto inak vydareného filmu je dlhá stopáž. Postavy sú klišé (hlavná hrdinka ma svojím naivným idealizmom srala, ale kompenzoval to sympaťák Paddy Considine alias Andy Wainwright – nie Andy Cartwright - z Jednotky príliš rýchleho nasadenia), ale zásadný problém je práve v takmer dvojhodinovej stopáži. Jej vinou postavy postupne hlúpnu a konajú značne predvídateľne (nesmie chýbať zrada v skupine a ani úžasný moment, kedy hrdinovia nájdu pojazdný, namakaný obrnený transportér a namiesto jeho použitia jedného spomedzi seba pošlú von, aby pešo hľadal konzervy). Negatívne vnímam i prehnane pomalý úvod, ktorý vyzerá ako niečo z Carrie. V tomto maraste očakávateľných zvratov sa topia drobné, žáner jemne inovujúce detaily, aj príjemne nekompromisný krvavý prístup. Bizarnú korunku tomu nasadzuje vedľajšia dejová línia s deťmi, ktorá sa končí úžasne WTF. Škoda, že si tvorcovia nevyriešili autorské práva a nepomenovali to O 28 mesiacov, pretože ako súčasť Boyleovej série by to bolo o chlp zaujímavejšie, než ako samostatný film.(21.2.2017)