Dárek

The Gift

Darček

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 107 min

Žánrově ujasněné Hřebejkovy Líbánky. Mít to o nějakých dvacet minut míň, nebyla by to třeba taková nuda a šlo by si užít pozitiva, kterých není málo.(8.11.2015)

• Hunt

Viděl jsem na toto téma mnoho filmu a tento patří mezi ty horší.(19.3.2016)

Vyladěná stupňující se místy skvěle houstnoucí atmosféra napínavého psychologického dramatu, které se v jedné linii podařilo vystihnout tři úhly pohledu. Edgerton skvěle zahrál roli a perfektně odrežíroval snímek. Vcelku neotřelá zápletka. 75 %.(5.1.2016)

Snaživé řemeslo režijně zcela nezkušeného Edgertona, ale bez čehokoliv, co by opravdu tento film něčím vyšvihlo do první ligy. Postavy se ne vždy chovají zcela inteligentně, dialogy šustí papírem, zvraty nejsou až tak nepředvídatelné a hlavně nakonec ani nijak zajímavě vytvořené, atmosféru (při scénách "něco se stane/bude dít!") se snaží film budovat pomocí samoúčelné agresivní hudby, Jason Bateman je od počátku hrozně nechutný a měl by raději zůstat jen u těch komedií. Jiné emoce mu totiž moc nejdou. Po tom větším vychvalování jsem čekal něco mnohem víc sofistikovaného a hlavně i režijně lépe ukočírovaného. 6/10(24.11.2015)

Hrozný psyyyycho! Vůbec jsem nečekal, jakou pecku vůbec Edgerton připravil a to jsem to furt odkládal. A Jason Bateman je náhodou úplně v pohodě, v Hollywoodu se najde spousta jiných provokativních a nepříjmených (ne)herců. Prostě wow..90%(30.12.2015)