Dárek

The Gift

Darček

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 107 min

Když už se mi zdálo, že jsou karty rozdány až moc jasně a příliš vehementně se zdůrazňuje prohnilost konkrétních postav, přišel famózně vypointovaný závěr - co na tom, že logika nezůstala úplně neposkvrněná. Dobře to Edgerton vymyslel.(13.1.2016)

Psychotrillery mám ráda, a když se to umí, je to veliká radost. Joel se mi zalíbil už minule v Black Mass jako dokonalý slizoun, kdežto tady byl nejen na opačné straně spektra, ale i kamery a scénáře. Závěr mě nemile dostal a jen doufám, že bylo účelem vyvolat ve viníkovi z minulosti intenzivní pocity ponížení podobné oběti. Každopádně herecky velmi dobře zvládnuté, včetně výběru skvělého castingu.(11.2.2016)

Silná a osobitá psychologická nálož, která tkví v působivém a k závěru až dechberoucímu scénáři, který hodně sází na konverzaci a psychologické hrátky, což je druh filmu mého gusta. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(4.9.2015)

Štýlová záležitosť, minimalistická hudba, dobre vystavaný príbeh, neopozeraní herci a postupné dávkovanie napatia robí z tejto psychologickej drámy kvalitnú filmovú zábavu.(20.12.2015)

„TY JSI MOŽNÁ S MINULOSTÍ SKONČIL, ALE ONA S TEBOU NE…“ /// Psycho thriller plnej jednosměrnýho přátelství podivnýho chlapa. Nepříjemná atmosféra návštěv je jen předzvěstí něčeho víc, což mě překvapilo a potěšilo. Stejně jako všeuměl Joel Edgerton. Škoda, že si sám nesložil i hudbu (dělám si prdel…). Největší frajeřinou je fajnově vystavěný rozuzlení s dobrou pointou a přesná role pro Batemana. A ta lekačka! Kurva, všechno mně stojí ještě teď! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy, kde na všechno stačí jeden člověk. 2.) Bejvalej spolužák mě neustále zásobuje dárkama. 3.) Thx za titule „xxxmischaxxx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(27.10.2015)