poster

Dárek

 • USA

  The Gift

 • Slovensko

  Darček

 • Velká Británie

  The Gift

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Solídne rozohraná psychologická dráma, ktorá sa rádoby šokujúcim podaním finálnej pointy zhadzuje na úroveň prešumiteľnej žánrovky. Tak šikovná práca s psychológiou postáv by pri minimalistickejšom prevedení (nepodceňovať diváka a šokovať ho pouhým znepokojivý naznačením) urobila film silnejším a osobitejším.(22.9.2015)

 • Xmilden
  ****

  Podobné filmy já prostě můžu. Tuze chytrý film, od kterého divák, pokud si tak jako já nepřečte o čem vlastně má být, vůbec netuší co může očekávat. Rodina se přestěhuje z Chicaga a na scéně se objeví dávný spolužák ze střední. Sled událostí na sebe nedá dlouho čekat.... Nebudu opravdu k ději prozrazovat vůbec nic. Jen podotknu, že výkon Joela Edgertona před i za kamerou je vynikající a určitě bych si o něm nikdy nepomyslel, že je podobných věcí schopen. 80%(22.11.2015)

 • Malarkey
  ****

  Musím říct, že Joel Edgerton se mi začíná líbit čím dál tím víc. A zachází už tak daleko, že kromě herectví to zkouší i na poli režisérském, kde právě filmem Dárek si mě vysloveně získal. Thriller, který je napínavý od začátku až do konce, zároveň odkazuje na nejlepší filmy z oboru a ještě k tomu je naprosto uvěřitelný a realistický. Nic, co by bylo nutně přehnané, jak filmy umí být. A ještě k tomu závěr rozjede s takovou fazónou, že divák si nedovolí ani mrknout, aby nepřišel o další minutu napětí. Dobrá práce Joeli!(17.5.2016)

 • Wacoslav1
  ****

  Jauvajs. Tenhle dárek mě docela solidně majznul po čumáku. Normálně si na psychopaťárny podobnýho kalibru až tak úplně moc nepotrpím, ale čas od času se vyplatí udělat výjimku. Parádně zinscenovaný a zahraný minimalistický thriller který mě dostal především svým zpracováním a vychcanou hrou na dvě strany. Na jednu stranu rozehrává psychologickou hru kočky s myší, na stranu druhou se divák musí pořád zamýšlet jestli to celé není ve skutečnosti úplně jinak. V tomhle ohledu bravo. Podobných snímků který si umí takhle pohrát z nebohým filmovým konzumentem se v poslední době moc netočí. Jenom snad některý ty místy až hororový prvky a pár primitivních bafaček si mohli odpustit. K danému pojetí filmu a jeho celkovému vyznění to moc nepasuje. No a po pravdě ani ten šokující a nepředvídatelný konec zase až tak šokující a nepředvídatelný není, ale i tak mě to slušně rozstřelilo a jako tip na zneklidňující zážitek to můžu rozhodně doporučit.85%(27.9.2015)

 • Hrabka
  ****

  Zajímavé psychologické drama, které mě bavilo po celou dobu sledování. Možná trochu předvídatelné, ale i přesto velmi silné a úderné rozuzlení. Ústřední herecké trio to zvládlo výborně. 75%(16.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace