L. A. - Přísně tajné

L. A. Confidential

L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

U takových a podobných amerických filmů mi chybělo jedno - scénář, ve kterém by byla propracovaná detektivní zápletka. Tady se mi toho dostalo v hojné míře s uchvacujícími herckými výkony a s občasnou inteligentní akcí jsem dostal inteligentní snímek. Dřív, než jsem četl komentáře ostatních uživatelů, mě to taky napadlo, ale ptám se znova - Kim Basinger - za co Oscara???(21.4.2003)

Nejlepší policejní film všech dob. Nádhera. Oscar za scénář nemohl být zaslouženější. Herci prvotřídní.(6.4.2004)

Úžasné herecké obsazení, které se vymačkává do poslední kapky. Jediný film, kde Kim Basinger vypadá k světu a první film ve kterém mi nijak výrazně nevadí příběh braný jako retrospektíva = Nejlepší kriminální drama 90.tých let 20 století. Budiž je Curtis Hanson pochválen a doufejme, že dobří policisté z Los Angelské policejní jednotky budou dále strážit naše životy. Ámen.(30.7.2005)

Tu pátou hvězdičku možná přidám, až to uvidím už podvanácté a konečně tenhle film pochopím:-/(13.4.2003)

No myslím, že zdejší hodnocení je poněkud přepálené, ale každopádně se jedná o vydařenou retro kriminálku s dobrými herci a promyšleným dějem.(9.2.2007)

• - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)

• - The Victory Motel, motel kde sa odohrala aj finálna scéna filmu, vznikol špeciálne pre tento film. (MikaelSVK)

• - Kim Basinger se získáním Oscara za roli Lynn Bracken stala první "Bond Girl", které se podařilo získat toto ocenění. Je také první držitelkou Oscara, která před tím pózovala nahá pro magazín Playboy. (Agatha)