poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Gansterka, jak má být - krvavá, místy až brutální, s drsnými hrdiny, nenápadnými zrádci, krásnou femme fatale a geniální přestřelkou na konci. Přesně ten typ filmu, kdy na konci bez přemýšlení napálíte nejvyšší hodnocení a jediné, co o něm dokážete říct je to, že je prostě boží...(28.8.2006)

 • Cervenak
  *****

  Najlepšia novodobá gangsterka/kriminálka. Skvostný scenár, skvostný casting. Crowe mal byť minimálne nominovaný na Oscara.(27.8.2006)

 • KevSpa
  *****

  Pro mne tento úžasně napsaný a především zahraný film, představuje to nejlepší, co v krimi žánru vzniklo. Jeden z filmů, které jsou mému srdci nejbližší. To není jen dokonale řemeslně odvedená práce, tento snímek je něcím víc, je natočen z lásky k filmařině a jako takový mě dostane při každém dalším zhlédnutí, což je zhruba každé tři měsíce.(26.5.2002)

 • Enšpígl
  *****

  Byla by to jen klasická kriminálka, kdyby nebylo dobrého scénaře,vynikající režiea užasných hereckých výkonu Kevina Spaceyho a Russella Croweho.Prostě tahle krimoška je ze staré,ale dobré školy klasických kriminálek.(6.7.2006)

 • EdaS
  *****

  Vynikající detektivka, která vyžaduje maximální pozornost, abyste ji plně docenili. Všichni herci skvělí až na Basinger, která je alespoň uebersexy. Fór s Lanou Turner je geniální!(2.12.2009)

 • - "L. A. - Přísně tajné" je třetí knihou z "L.A. kvarteta" autora Jamese Ellroye. Těmi dalšími jsou "The Black Dahlia", "The Big Nowhere" a "White Jazz". (D3VIL)

 • - Spoiler: Mezi filmem a knižní předlohou je několik rozdílů. Například postava Dicka Stendslanda (Graham Beckel) není v románu zabita při přestřelce v Nite Owl, ale dostane za dvojnásobnou vraždu trest smrti. Sid Hudgens (Danny DeVito) je v knižní předloze brutálně zabit postavou Davida Mertense, který zavraždil už v 30. letech několik dětí. Tento případ vyšetřoval Exleyho (Guy Pearce) otec Preston, který Mertense nedopadl. (anfrene)

 • - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace