L. A. - Přísně tajné

L. A. Confidential

L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Překvapivě výborné, jen úplný závěr to zkazí. Nevím, jestli je to úlitba producentům, nebo co vlastně, ale finále popírá všechno, co je tu po celou dobu tak pečlivě a dobře budováno. Věčná škoda.(23.7.2006)

He he, kdo by nechtěl být rovný tvrďák jako Bud White? S pěstí z kamene drtit zaločince a tou samou rukou něžně ochraňovat ženy? Russell Crowe si tu dokonale vybarvil typ, který mu vynesl slávu, typ nezlomného tvrďáka s charakterem. Guy Pearce vulgo poručík Exley je jeho výborný kontrapunkt, slizký, nažehlený, úskočný... L.A. Confidential uhání na jejich vzájemné energii, kterou se zpočátku odpuzují a posléze sjednocují ve smrtící úderku. Zdánlivě nesourodý příběh, který prýští na všechny strany se ve finále parádně sladí a vyvrcholí velkolepým přestřelkovým gambitem. Z žánrových obrazů Hřšných lidí L.A. se tak nakonec stává i dobře vypointovaná detektivka s pěkným twistem. Curtis Hanson se ukázal jako velký frajer, jeho režie swinguje, obrazy střídají svižnou akci a přesvědčivé retro... je to prostě jedna velká "dirty" policejní paráda. Drsná, přímočará a ladná jako pozadí Kim Basinger. Jesus fuckin´ Christ!(4.11.2007)

Brilantní herecké výkony zabalené do slupky téměř dokonalé filmařiny. Hansonův počin nemá po formální stránce žádnou chybu a jde rozhodně o jednu z nejkvalitnějších, ne-li přímo nejlepší dosud natočenou detektivku. Jedinou výhradu bych směřoval k lehké překomplikovanosti děje, ve kterém jsem se naplno zorientoval až při druhé sledovací session (která navíc definitivně ovlivnila mé rozhodnutí o plném hodnocení). Ta nekonečná řada jmen si nezadá snad ani s Millerovou křižovatkou :). Jinak he L.A. klenotem mezi současnou hollywoodskou tvorbou a krásná ukázka nezmařeného potenciálu...(19.4.2003)

Noblesná kriminálka nie ako zo starej školy, ale zo starej školy. Dokonalé herecké obsadenie, v čele s výbušným Russellom Croweom a skorumpovaným Kevinom Spaceym, k tomu luxusná prostitútka Kim Basingerová a nejednoznačný James Cromwell. Koniec mi nesedel (nechcem spoilerovať... proste nesedel), ale napríklad Spaceyho odchod zo scény skultovnel natoľko, že ho vykradol už aj Spielberg v MINORITY REPORT.(6.12.2004)

Vynikající detektivka, která vyžaduje maximální pozornost, abyste ji plně docenili. Všichni herci skvělí až na Basinger, která je alespoň uebersexy. Fór s Lanou Turner je geniální!(2.12.2009)