L. A. - Přísně tajné

L. A. Confidential

L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

9 / 10 Stotridsaťosem minút trvajúci filmový orgazmus, ktorý je tak napakovaný prvotriednou filmárčinou, že som z toho skoro spravil biely fľak na kresle - neskutočné herecké výkony v perfektnej réžií Curisa Hansona a to celé oddane slúžiace bezchybnému scenáru. Je síce pravda, že aj napriek maximálnej snahe som sa v tom množstve postáv takmer stratil, ale to beriem ako nutné zlo a daň za všetku tú krásu, ktorá z tohto snímku vyteká mohutným prúdom.(22.12.2005)

Velice kvalitní krimi, které má plusů hned několik. Hlavně tedy nenápadný příběh, herecké výkony, hudební vsuvky, zvláštní pomalé natáčení a celková 132 minuty dlouhá stopa. Takže prakticky všechno. Já jsem tady v tomto příkladě skutečně chyby nenašel, snad ani jednu. Což mě přivádí na myšlenku, že tenhle film je dost možná nejlepší kriminálkou, kterou jsem kdy viděl. Krom toho mi ukázala jak snadno se z nenápadného příběhu dokáže zvrhnout tak dokonalá kriminálka.(18.12.2009)

Tu pátou hvězdičku možná přidám, až to uvidím už podvanácté a konečně tenhle film pochopím:-/(13.4.2003)

No myslím, že zdejší hodnocení je poněkud přepálené, ale každopádně se jedná o vydařenou retro kriminálku s dobrými herci a promyšleným dějem.(9.2.2007)

A pak že jsou filmy noir výsadou jen klasického Hollywoodu... Naprosto dokonalý filmový tvar! Neo-noir par excellence...(16.11.2006)