L. A. - Přísně tajné

L. A. Confidential

L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Gansterka, jak má být - krvavá, místy až brutální, s drsnými hrdiny, nenápadnými zrádci, krásnou femme fatale a geniální přestřelkou na konci. Přesně ten typ filmu, kdy na konci bez přemýšlení napálíte nejvyšší hodnocení a jediné, co o něm dokážete říct je to, že je prostě boží...(28.8.2006)

Najlepšia novodobá gangsterka/kriminálka. Skvostný scenár, skvostný casting. Crowe mal byť minimálne nominovaný na Oscara.(27.8.2006)

Pro mne tento úžasně napsaný a především zahraný film, představuje to nejlepší, co v krimi žánru vzniklo. Jeden z filmů, které jsou mému srdci nejbližší. To není jen dokonale řemeslně odvedená práce, tento snímek je něcím víc, je natočen z lásky k filmařině a jako takový mě dostane při každém dalším zhlédnutí, což je zhruba každé tři měsíce.(26.5.2002)

Byla by to jen klasická kriminálka, kdyby nebylo dobrého scénaře,vynikající režiea užasných hereckých výkonu Kevina Spaceyho a Russella Croweho.Prostě tahle krimoška je ze staré,ale dobré školy klasických kriminálek.(6.7.2006)

Vynikající detektivka, která vyžaduje maximální pozornost, abyste ji plně docenili. Všichni herci skvělí až na Basinger, která je alespoň uebersexy. Fór s Lanou Turner je geniální!(2.12.2009)

• - "L. A. - Přísně tajné" je třetí knihou z "L.A. kvarteta" autora Jamese Ellroye. Těmi dalšími jsou "The Black Dahlia", "The Big Nowhere" a "White Jazz". (D3VIL)

• - Spoiler: Mezi filmem a knižní předlohou je několik rozdílů. Například postava Dicka Stendslanda (Graham Beckel) není v románu zabita při přestřelce v Nite Owl, ale dostane za dvojnásobnou vraždu trest smrti. Sid Hudgens (Danny DeVito) je v knižní předloze brutálně zabit postavou Davida Mertense, který zavraždil už v 30. letech několik dětí. Tento případ vyšetřoval Exleyho (Guy Pearce) otec Preston, který Mertense nedopadl. (anfrene)

• - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)