poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  *****

  9 / 10 Stotridsaťosem minút trvajúci filmový orgazmus, ktorý je tak napakovaný prvotriednou filmárčinou, že som z toho skoro spravil biely fľak na kresle - neskutočné herecké výkony v perfektnej réžií Curisa Hansona a to celé oddane slúžiace bezchybnému scenáru. Je síce pravda, že aj napriek maximálnej snahe som sa v tom množstve postáv takmer stratil, ale to beriem ako nutné zlo a daň za všetku tú krásu, ktorá z tohto snímku vyteká mohutným prúdom.(22.12.2005)

 • Boss321
  *****

  Geniální! Naprosto úchvatné krimi, které ve mne na dlouhou dobu zanechá pocit jednoho z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Skvělý scénář, výtečná Goldsmithova hudba, perfektní kostýmy, atmosféra, režie a herecké obsazení, především Russell Crowe si na tomto snímku udělal velmi dobré jméno. Trochu se divím, že Kim Basinger obdržela za svůj výkon Oscara, protože mi nepřišlo, že by zahrála až tak skvěle. Na druhou stranu pouhé dva Oscary jsou pro takovéto veledílo málo (ten samý rok, bohužel pro L.A., dominoval též úchvatný Titanic). Určitě jeden z nejlepších filmů 90.let a ve svém žánru je mezi TOP5. Škoda, že nejde šestá hvězdička :).......(5.10.2007)

 • Lima
  ****

  Ale jo. Napodruhý jsem tomu přišel na chutˇ. Brilantní krimi s propracovaným scenářem a báječnou atmosférou L.A. 50.let, která je hlavní předností filmu. To jsou i přesně typově vybraní herci, hlavně Croweův chlapácký ochránce žen nemá chybu. Guy Pearce se tu vysloveně překonává, na chvilku si touto rolí otevřel dvířka mezi hereckou smetánku, než si je o pár let později zase trapně přibouchl před nosem... Těch 5* nedám jenom proto, že typově podobná Polanského Čínská čtvrť je přeci jenom o třídu lepší.(13.4.2003)

 • kOCOUR
  *****

  Brilantní herecké výkony zabalené do slupky téměř dokonalé filmařiny. Hansonův počin nemá po formální stránce žádnou chybu a jde rozhodně o jednu z nejkvalitnějších, ne-li přímo nejlepší dosud natočenou detektivku. Jedinou výhradu bych směřoval k lehké překomplikovanosti děje, ve kterém jsem se naplno zorientoval až při druhé sledovací session (která navíc definitivně ovlivnila mé rozhodnutí o plném hodnocení). Ta nekonečná řada jmen si nezadá snad ani s Millerovou křižovatkou :). Jinak he L.A. klenotem mezi současnou hollywoodskou tvorbou a krásná ukázka nezmařeného potenciálu...(19.4.2003)

 • pan Hnědý
  ****

  Ve vzduchu jsem cítil vydírání, špinavý peníze, pach krve. Na jednu stranu je Hollywoodská továrna pohlcena sny a jindy jak v tomto případě spíše peklo na zemi co někteří musí vytrpět jen pro potěšení druhých a pro svůj vlastní sen. Strastiplné pátrání po tajnostech hollywoodského podsvětí L. A může začít sen, který se vám možná splní.(16.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace