poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  *****

  Aj na 5x zhliadnutie je to stále atmosferické a hlavne mimoriadne dobre napísané, zrežírované a mužskou časťou osadenstva aj zahrané. Pocta starým noirovkám a pohľad do odvrátenej strany továrne na sny a jej okolia v svojom "zlatom" období si len ťažko mohla priať lepšie spracovanie.(10.12.2006)

 • DaViD´82
  *****

  Zarputilá gorila se selským rozumem, vychcánek prospěchář a pokrytecky vypočítavý kariérista par excellence. Všichni s policejním odznakem a razící si cestu po svém. A všichni nevědomky na stopě stejného případu. (ne)Noirová nadžánrovka, která by jak dějem tak i hvězdným obsazením "pánů herců" (zdaleka ne jen těch v hlavních úlohách) s přehledem vystačila na trio výtečných filmů, z nichž každý by z fleku mohl aspiroval na krimi klasiku. Prostě tři v jednom v podobě filmové nabídky co se neodmítá a jediné co jí lze vytknout je, že neskončí o minutu dříve, čím by se vyhnula nedůstojné tečce. A také jde o názornou ukázku "jak adaptovat pro velká plátna na postavy, události i děj echt košatou i zamotanou (samozřejmě neméně geniální a ještě desetkrát tak zamotanější Ellroyovu nejlepší) předlohu".(9.4.2011)

 • woody
  *****

  Vybroušená, krapet překombinovaná retro kriminálka. Bohužel, svou nekompromisnost vůči hlavním postavám zahazuje poslední scénou.(16.5.2010)

 • Galadriel
  ****

  Naprosto fantasticky obsazená kriminálka (zejména Russel Crowe, ale v podstatě všichni zúčastnění předvádějí výborné výkony) se zajímavým scénářem, dobře zrežírovaná a po technické stánky tako bez jediné výtky. Sice se nevyhnula některým klišé žánru (i když v poměrně minimální míře) a taky happy end (sice trošku zmírněný určitým faktem, který z jasných důvodů nebudu prozrazovat, ale pořád happy end), takže jde o velmi kvalitní žánrový film, který ale na druhou stranu nepřináší nic moc nového.(5.7.2005)

 • Radek99
  *****

  A pak že jsou filmy noir výsadou jen klasického Hollywoodu... Naprosto dokonalý filmový tvar! Neo-noir par excellence...(16.11.2006)

 • - Kim Basinger, která za svou roli Lynn Bracken dostala Oskara, se v tomto 132 minutovém snímku objevila pouze na 15 minut. (AntiasKing)

 • - Spoiler: Mezi filmem a knižní předlohou je několik rozdílů. Například postava Dicka Stendslanda (Graham Beckel) není v románu zabita při přestřelce v Nite Owl, ale dostane za dvojnásobnou vraždu trest smrti. Sid Hudgens (Danny DeVito) je v knižní předloze brutálně zabit postavou Davida Mertense, který zavraždil už v 30. letech několik dětí. Tento případ vyšetřoval Exleyho (Guy Pearce) otec Preston, který Mertense nedopadl. (anfrene)

 • - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace