poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.Apache
  ****

  Překvapivě výborné, jen úplný závěr to zkazí. Nevím, jestli je to úlitba producentům, nebo co vlastně, ale finále popírá všechno, co je tu po celou dobu tak pečlivě a dobře budováno. Věčná škoda.(23.7.2006)

 • Marigold
  *****

  He he, kdo by nechtěl být rovný tvrďák jako Bud White? S pěstí z kamene drtit zaločince a tou samou rukou něžně ochraňovat ženy? Russell Crowe si tu dokonale vybarvil typ, který mu vynesl slávu, typ nezlomného tvrďáka s charakterem. Guy Pearce vulgo poručík Exley je jeho výborný kontrapunkt, slizký, nažehlený, úskočný... L.A. Confidential uhání na jejich vzájemné energii, kterou se zpočátku odpuzují a posléze sjednocují ve smrtící úderku. Zdánlivě nesourodý příběh, který prýští na všechny strany se ve finále parádně sladí a vyvrcholí velkolepým přestřelkovým gambitem. Z žánrových obrazů Hřšných lidí L.A. se tak nakonec stává i dobře vypointovaná detektivka s pěkným twistem. Curtis Hanson se ukázal jako velký frajer, jeho režie swinguje, obrazy střídají svižnou akci a přesvědčivé retro... je to prostě jedna velká "dirty" policejní paráda. Drsná, přímočará a ladná jako pozadí Kim Basinger. Jesus fuckin´ Christ!(4.11.2007)

 • kOCOUR
  *****

  Brilantní herecké výkony zabalené do slupky téměř dokonalé filmařiny. Hansonův počin nemá po formální stránce žádnou chybu a jde rozhodně o jednu z nejkvalitnějších, ne-li přímo nejlepší dosud natočenou detektivku. Jedinou výhradu bych směřoval k lehké překomplikovanosti děje, ve kterém jsem se naplno zorientoval až při druhé sledovací session (která navíc definitivně ovlivnila mé rozhodnutí o plném hodnocení). Ta nekonečná řada jmen si nezadá snad ani s Millerovou křižovatkou :). Jinak he L.A. klenotem mezi současnou hollywoodskou tvorbou a krásná ukázka nezmařeného potenciálu...(19.4.2003)

 • tron
  ****

  Noblesná kriminálka nie ako zo starej školy, ale zo starej školy. Dokonalé herecké obsadenie, v čele s výbušným Russellom Croweom a skorumpovaným Kevinom Spaceym, k tomu luxusná prostitútka Kim Basingerová a nejednoznačný James Cromwell. Koniec mi nesedel (nechcem spoilerovať... proste nesedel), ale napríklad Spaceyho odchod zo scény skultovnel natoľko, že ho vykradol už aj Spielberg v MINORITY REPORT.(6.12.2004)

 • EdaS
  *****

  Vynikající detektivka, která vyžaduje maximální pozornost, abyste ji plně docenili. Všichni herci skvělí až na Basinger, která je alespoň uebersexy. Fór s Lanou Turner je geniální!(2.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace