poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lebowski
  ****

  Než jsem si přečetl knižní předlohu od Jamese Ellroye, byl jsem, až na úplný závěr, unešen ztvárněním atmosféry 50.let, drsnými scénamysa perfektně vybranými herci v hlavních rolích. Po přečtení zbývá napohled úžasný, vevnitř ale v podstatě prázdný film, který kromě vizuálu, nemá co nabídnout. Pokládám si otázku, zda mám po přečtení koukat na filmové přepisy nebo se k nim už nevracet a mít je jen ve vzpomínkách.(2.3.2015)

 • Mr.Apache
  ****

  Překvapivě výborné, jen úplný závěr to zkazí. Nevím, jestli je to úlitba producentům, nebo co vlastně, ale finále popírá všechno, co je tu po celou dobu tak pečlivě a dobře budováno. Věčná škoda.(23.7.2006)

 • Rob Roy
  *****

  Po druhém skouknutí jsem si uvědomil, že tenhle film je naprostá bomba. Svižná režie, skvělý scénář u kterého musíte neustále dávat pozor a parádní herci v čele s Rusellem Crowem a Guyem Pearcem. Jenom nechápu proč Kim Basingerová dostala za svou roli Oscara.(15.4.2003)

 • EvilPhoEniX
  ***

  No já nevím, tohle je přesně ten typ vyhypovaného filmu, ve kterém nevidím nic zvláštního. Herci to je snad to jediné, co mohu maximálně vychválit, cásting je opravdu velmi slušný, ale co dále ? Na takový film jsem očekával alespoň inteligentní či vtipné dialogy, parádní zvraty či nějakou pamětihodnou scénu, ale bohužel nic se nedostavilo. Za mě průměrná a pomalejší kriminálka s dobrým hereckým cástingem, ale ničím vyjímečná. Jako stovky jiných. Smůla.(27.12.2014)

 • Flipper
  *****

  Takto zapletený kriminálno-mysteriózny príbeh sa len tak nevidí. Ťažko mu niečo vytknúť, lebo bol v každom smere perfektný. Pre rekapituláciu: kostými (maka Lary Turner je skoro totožná. Naozaj, skúste si stopnúť tú pasáž a pozrieť sa na jej obrázo. Ako vajce vajcu), dialógy, zauzlenie, gradácia deja, herecké výkony, strih, atď atď všetko na výbornú. Nestačil som sa čudovať. Myslel som, že od Glengarry Glen Ross bude mať u mňa Kevin Spacey nálepku slizáka, ale týmto filmom si to u mňa kompletne polepšil. Takisto ako Crowe, ktorého som si nevedel inak predstaviť ako Gladiátora, tu ukázal čo je v ňom. Aj keď film je podaný komplikovane, pomaly sa z neho vynárajú súvislosti, ktoré vás posunú ďalej a ďalej až na tie najvyššie miesta. Najviac sa mi však páčili prepracované dialógy, ktoré berú atmosféru noir filmom, no sú čerstvé a šťavnaté. Úvodná rpedstavovačka filmu, kde sa písali mená pod jednotlivé postavy, mi trochu pripadala ako začiatok filmu The good, the bad and the ugly. Súvislosť tu možno mierna bola, lebo všetci policajti boli tak trochu kovboji, kde každý mal svoj spôsob jednania a vlastne aj hrdinovia slávnej kovbojky sa tiež nedajú presne oštítkovať jedoznačnou nálepkou. Toto si určite ešte raz pozriem, lebo je to poriadna pecka. V top 20. je určite zaslúžene.(11.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace