poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zputnik
  *****

  Pekelně dobrá režie, scénář, střih, herecké výkony a andělsky krásná Kim Basinger - to vše dělá z L. A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ jeden z vrcholů krimi-žánru. Film se na povrchu tváří jako obyčejná detektivka, ve které se odkrývá jeden spletitější případ. Stačí však odkrýt vrchní vrstvu a divák najednou proniká do světa plného vrtkavé lidské spravedlnosti, intrik, komplotů a sviňáren všeho druhu, které se dějí ve "městě andělů" (bohužel však spíše těch padlých). Pokud máte rádi detektivní příběhy, 50. léta, vhodnou míru napětí a zároveň u filmů rádi přemýšlíte, pak je toto ta správná volba. Poznámka závěrem: Snímku nechybí ani špetka odlehčení - viz nádherný gag s Lanou Turner.(11.7.2004)

 • pan Hnědý
  ****

  Ve vzduchu jsem cítil vydírání, špinavý peníze, pach krve. Na jednu stranu je Hollywoodská továrna pohlcena sny a jindy jak v tomto případě spíše peklo na zemi co někteří musí vytrpět jen pro potěšení druhých a pro svůj vlastní sen. Strastiplné pátrání po tajnostech hollywoodského podsvětí L. A může začít sen, který se vám možná splní.(16.11.2011)

 • Radek99
  *****

  A pak že jsou filmy noir výsadou jen klasického Hollywoodu... Naprosto dokonalý filmový tvar! Neo-noir par excellence...(16.11.2006)

 • Djkoma
  *****

  Úžasné herecké obsazení, které se vymačkává do poslední kapky. Jediný film, kde Kim Basinger vypadá k světu a první film ve kterém mi nijak výrazně nevadí příběh braný jako retrospektíva = Nejlepší kriminální drama 90.tých let 20 století. Budiž je Curtis Hanson pochválen a doufejme, že dobří policisté z Los Angelské policejní jednotky budou dále strážit naše životy. Ámen.(30.7.2005)

 • EvilPhoEniX
  ***

  No já nevím, tohle je přesně ten typ vyhypovaného filmu, ve kterém nevidím nic zvláštního. Herci to je snad to jediné, co mohu maximálně vychválit, cásting je opravdu velmi slušný, ale co dále ? Na takový film jsem očekával alespoň inteligentní či vtipné dialogy, parádní zvraty či nějakou pamětihodnou scénu, ale bohužel nic se nedostavilo. Za mě průměrná a pomalejší kriminálka s dobrým hereckým cástingem, ale ničím vyjímečná. Jako stovky jiných. Smůla.(27.12.2014)

 • - Curtis Hanson si vybral pro roli Buda Whitea Russella Crowea, když viděl jeho výkon v Romper Stomper (1992). Studio bylo následně znepokojeno, že dvě hlavní role budou hrát rodilí Australané (druhým je Guy Pearce, který ztvárnil Edmunda J. Exleyho). (Satan)

 • - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)

 • - Spoiler: Počet mrtvol: 30 (Satan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace