Černé Vánoce

Bob Clark

Roy Moore

Carl Zittrer

Stan Cole

Obrovské překvapení!! Po shlédnutí Black Christmas mohu řící, že je pro mě tento film asi jediný slasher, který může konkurovat Carpiho Halloweenu. Film mě omráčil temnou místy až děsivou atmosférou, kterou režisér vytvořil pomocí povedené kamery (hlavně ve scénách, kdy je použita jako "vrahovy oči"), maniakálního vraha, který si libuje v děsivých telefonátech a perfektního hudebního doprovodu. Filmu nemám, co vytknout, zasložených 5 hvězdiček. PS: Nesmím zapomenout zmínit, že snímek má opravdu moc pěknou hlavní hrdinku :-).(10.8.2009)

Výbornej horor ze starý školy, kterej má sice občas trošku uspávací tempo a ke konci je moc předvídatelnej, ale všechno to vynahrazuje super atmosféra a hlavně fakt strašidelný telefonáty a vraždy, krom toho vrahova osoba je náramně záhadná až do úplnýho konce(22.5.2008)

No, tak pro mě trošičku zklamání. Myslím, že tohle je jeden z příkladů, kdy film neobstojí zkoušku časem. Atmosféru to má, místy až dobrou, ty telefonáty jsou fakt parádní, ale na druhou stranu, dneska už jsme přeci jenom zvyklí na trochu větší přímočarost. Dost mi vadilo, že tomu chybí pointa, nějaké rozuzlení, vysvětlení (které bylo obsaženo v remaku). Ono ne že by ten konec byl špatný, ale připadal mi trochu divný. Musím ale pochválit zajímavé postavy, humor a jakousi morální otevřenost, jímž (na svou dobu) oplývá. V remaku mě strašně bavila postava opilé holky, jsem rád, že ji zde hrála má oblíbená Margot Kidder a to naprosto skvěle.(19.7.2011)

• EvilPhoEniX

Vůbec nebavilo ani nezaujalo. Jelikož jsem fanouškem Remaku, doufal jsem zde v něco podobného a prd. Absence gore, napětí, nahoty je absolutně neodpustitelné v žánru slasher. Za mě tedy ztráta času bohužel.(3.4.2014)

Čekal jsem víc, první polovina mě dost nudila. Ke konci se napětí stupňovalo a atmosféra houstla, finále (ač dnes již předvídatelné) fungovalo na jedničku. Formálně vlastně nemám co vytknout, film je to dobrý, jen na můj vkus holt moc pomalý. Černé Vánoce ještě nejsou takovým tím pravým slasherem, tím je opravdu až Halloween, ale množství typických znaků zde již najít lze. Pojetí vraha jako uřvaného maniaka se mi docela líbilo, škoda že nedostal víc prostoru. Horror movie of the year(24.7.2008)