poster

Černé Vánoce

 • český

  Black Christmas

 • Kanada

  Black Christmas

 • slovenský

  Čierne Vianoce

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada, 1974, 98 min

Režie:

Bob Clark

Scénář:

Roy Moore

Hudba:

Carl Zittrer
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  No, na klasiku žánru bych to teda neviděl. Snímek Black Christmas možná vznikl o čtyři roky dřív, možná přeslavný milník slasherového subžánru Halloween i inspiroval, ale to je asi tak všechno. Velmi nenápaditě natočený (ty věčné nájezdy a odjezdy kamery mě štvaly), scénáristicky nezajímavý (zvraty se daly očekávat hodně dlouho dopředu) a ne moc napínavý (no dobře, chvilkama možná) horor mě zaujal zejména přítomností krásné Oliviy Hussey (která byla bohužel pořád oblečená) a snahou o realističnost (což je věc, která slasherům chybí). Ale když jsou zrovna ty Vánoce, tak za tři. Jinak dvě a půl hvězdy.(23.12.2006)

 • Shit
  ****

  Výbornej horor ze starý školy, kterej má sice občas trošku uspávací tempo a ke konci je moc předvídatelnej, ale všechno to vynahrazuje super atmosféra a hlavně fakt strašidelný telefonáty a vraždy, krom toho vrahova osoba je náramně záhadná až do úplnýho konce(22.5.2008)

 • kleopatra
  ***

  Příjemný atmosférický horůrek v hlavní roli se Zeffirelliho Julií, za jejíž vlasy by se upsal ďáblu i Vidal Sassoon, dostane dnes jen za 3*, protože jsem si uvědomila, že jsem ho kdysi viděla a ... zapomněla na něj.(15.1.2010)

 • choze
  *

  Možná matka vyvražďovaček, obsahující už v roce 1974 taková subžánrová klišé jako subjektivní kameru z pohledu vraha včetně jeho dýchání či závěrečné nalezení vrahových obětí hrdinkou a její duel s ním, ale taky strašná nuda. Od odpadu ji zachraňuje výborná vánoční atmosféra a oku lahodící Olivia Hussey a prostořeká Margot Kidder, které se hororům nevyhýbaly ani v budoucnu (Hussey - SMRT PODLE POSLEDNÍ VůLE, PSYCHO IV, TO a Kidder - HOROR V AMITYVILLE). Film byl údajně inspirován skutečnými tehdejšími vraždami, ale jde o zároveň o zřetelnou variaci známé urban legend "o hlídačce dětí a vrahovi v domě", viz. WHEN STRANGER CALLS.(10.8.2006)

 • Terva
  ****

  Veselé "Black" Vánoce. Ocenění: Kanadské filmové ceny - hlavní herečka (M. Kidder), střih zvuku(19.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace