Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Jako vždy perfektní Meryl Streep, k tomu nádherná příroda, divoká řeka a zajímavý akční příběh plný různých zvratů, tudíž pochvala Hansonovi a 4 pěkné hvězdičky.(13.9.2009)

krásná příroda, výborné obsazení, dobrý příběh - kvalitní napínák! P.S. + skvělý dabing Zlaty Adamovské a Jiřího Lagmajera!(1.1.2014)

Tenhle film jsem viděl kdysi dávno a byl jsem napjatej jak struna. Takový ty situace "jsem tu sám uprostřed tisíců kilometrů lesa a honí mě psychopat" ve filmu miluju.(3.4.2005)

Klasický průměrný thriller. Milovníci raftingu nechť si připočítají nějakou tu hvězdičku navíc.(9.4.2003)

Skvěle zvládnutý a skvěle zahraný rodinný a dobrodružný survival thriller. Není to sice film, z kterého by spadla čelist, jedná se o celkem jednoduchou a běžnou zápletku,ale film je tak neuvěřitelně zábavný a napínavý zároveň, že se mu dá leccos odpustit. Meryl Streep zde opět potvrzuje své herecké kvality, totéž vynikající Kevin Bacon, záporné role mu sedí jak by smet. Za mě velmi dobré. 80%(17.1.2015)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)

• - Meryl Streep zvládla většinu scén bez kaskadéra. (HappySmile)

• - Poslední tři symboly ve znakové řeči, které ukazoval David Strathairn, znamenaly "miluji tě." (HappySmile)