Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Obyčajný film, bez lepšieho scenáristického nápadu, ktorý si nejakým zázrakom vydobil zaujímavú povesť... Každý ho pozná napriek tomu, že splýva s davom podobných (pretože aj zaujímavé nábehy kamier začnú po chvíli otravovať). No, je tam Meryl...(13.6.2009)

Meryl Streep je (ne)uvěřitelná i s tím pádlem v ruce!(25.8.2012)

Tenhle film jsem viděl kdysi dávno a byl jsem napjatej jak struna. Takový ty situace "jsem tu sám uprostřed tisíců kilometrů lesa a honí mě psychopat" ve filmu miluju.(3.4.2005)

Tento film jsem pokaždé viděla jen na půl oka, poslouchala na půl ucha, většinou jsem při něm dělala ještě mnoho dalších věcí a moc jsem mu nevěnovala pozornost.. Teprve nedávno jsem se na něj konečně plně soustředila a s překvapením jsem zjistila, že se jedná o moc pěkný snímek s akorátní dávkou napětí, nadprůměrnými herci a úžasnou přírodou.(26.10.2011)

Oproti jiným podobným thrillerům své doby si na nic nehraje a není ničím víc než je. Velmi dobrý komorní dobrodužný film, který nepostrádá napětí, zvraty či akci, přestože se odehrává téměř celý na vodě. Jinak samozřejmě skvělé výkony Meryl Streepové, perfektně záporného Kevina Bacona (skvěle ho namluvil Jiří Langmajer) a nejvíce mě asi překvapil David Strathairn v roli zpočátku maličko ňoumovitého manžela, který však postupem času dokáže jednat. Tenhle film je lepší, než jak je proklamován.(5.9.2007)

• - Meryl Streep zvládla většinu scén bez kaskadéra. (HappySmile)

• - Poslední tři symboly ve znakové řeči, které ukazoval David Strathairn, znamenaly "miluji tě." (HappySmile)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)