Divoká řeka

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $94,216,343(8.1.2007)

Příjemný thriller pro nedělní odpoledne, který mě dokázal udržet v napětí celou dobu.Myslim,že by si zasloužil červenou barvu - za mě 75 %(6.5.2010)

Skvěle zvládnutý a skvěle zahraný rodinný a dobrodružný survival thriller. Není to sice film, z kterého by spadla čelist, jedná se o celkem jednoduchou a běžnou zápletku,ale film je tak neuvěřitelně zábavný a napínavý zároveň, že se mu dá leccos odpustit. Meryl Streep zde opět potvrzuje své herecké kvality, totéž vynikající Kevin Bacon, záporné role mu sedí jak by smet. Za mě velmi dobré. 80%(17.1.2015)

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. The Water is Wide - Cowboy Junkies [3:13] ,2. Gale's Theme (Main Title) [2:26] ,3. Big Water [2:53] ,4. Wade Goes Under [3:20] ,5. Tom Hangs On [3:23] ,6. Vision Quest [2:59] ,7. Little Niagra [2:43] ,8. Same Old Story [2:14] ,9. Vacation's Over [9:54] ,10. Family Reunion (End Title) [5:47](9.5.2011)

Pěkný film na hezké odpoledne i osamotě strávenému večeru. Herci jsou celkem přesvědčivý, Kevin Slanina působil svým úlisným hlasem (perfektně nadabovaným Jiřím Lagmajerem) docela nebezpečně. Zkrátka pěkný snímek, který zároveň působí i jako reklama na dovolenou(2.11.2008)

• - Poslední tři symboly ve znakové řeči, které ukazoval David Strathairn, znamenaly "miluji tě." (HappySmile)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)

• - Meryl Streep zvládla většinu scén bez kaskadéra. (HappySmile)