Manny & Lo

Dean Silvers

Colleen Sharp

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Rozpočet $500,000Tržby USA $502,313Tržby Celosvetovo $-(19.11.2009)

Na začátku jsou dvě děti. Poté jedno dítě a jedna dospělá. Náhle zde máme dva dospělé a jedno dítě. Závěrečný počet ? Jedno dítě a tři dospělí. Excelentní komediální drama, kterému se zde tento žánr OPĚT vyhýbá, s perfektním alternativním nádechem, nádherně kontrastující s filmem o dětské fantazii a dalších krásným vlastnostech, jako jsou neschopnost falešnosti, či jakéhokoli maskování svých emocí. Velmi jasně nastolená situace a skvostný vývoj děje, podtržený nádherně jemnou režií. Velmi skromný, nicméně dokonale sedící hudební doprovod mne v některých chvílích nutil k nejvyššímu hodnocení. A Scarlett ? Po stránce dětského herectví jí prakticky nelze nemilovat. V originálním znění, samozřejmě.(26.10.2014)

1. 3. 2010 - 50%(21.3.2010)

Scarlettce tady bylo dvanáct let, ale hraje jak Al Pacino v dobách své největší slávy, neskutečný. Z příběhu jsem byl tak trošku vyautován, protože něco takovýho člověk opravdu velmi těžce pobírá ne že by to bylo nějak šokojucí, ale prostě ta zaplétka díky hereckým vykonům působí neskutečně realisticky a přitom takovou zápletkuj by člověk nevymyslel ani kdyby měl v prdeli sloní chobot. Vůbec se mě nechce věřit, že ty holky fakt nikdo nehledal a Elaine taky ne. Z obsahového hlediska to zkrátka trošku ujíždí, ale herecký hledisko je velkolepá kvalitka.(28.7.2014)

Obsah včetně závěru: Sestrám zemře matka, alkoholička a feťačka. Starší unese mladší (Scarlet Johannson) z pěstounské péče a jedou. Skrývají se před policajty, kradou potraviny a přespávají v ukázkových domech. V pokročilém stádiu té starší konečně dojde, že je těhotná. Najdou si opuštěnou chatu a z městečka unesou osamělou prodavačku miminkovského zboží. Ta nejprve odmítá jíst, ale pak začne dívkám pomáhat a starat se o ně, dokonce i omráčením majitele chaty. Po jeho útěku se musí vydat opět na cestu, ošetřovatelku vyhodí z auta, ale pak začnou stahy a tak se vrací na místo, kde ji nechaly. Ona tam čeká. Proběhne porod a pak už osvobozená prodavačka veze dívky někam daleko, kde by se mohly všechny společně usadit.(2.12.2008)