Vlak do Pusanu (festivalový název)

• Jižní Korea

Akční / Horor / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2016, 118 min

Sang-ho Yeon

Sang-ho Yeon

Korejsky neumím, ale u tohoto horroru ani není potřeba. Po 10 minutách začne akce ve vlaku a už se jen křičí a křičí :-) Skvěle natočeno, dobré masky a Zombie jsou opravdu rychlí.(11.9.2016)

Rozhodně nejdojemnější zombie film.(30.9.2016)

Ach ta východní Asie. Občas mě donutí se podívat na žánr, který mě u ostatních produkcí nechává chladnou. Stejně tomu bylo u Vlaku. A světe div se! Mě to bavilo. Děj nedrhnul, sem tam se objevil jemný humor, který v rámci žánru není až tak obvyklý. I když popravdě nevím, jestli byl úmyslný, nebo jsem to tak vnímala jenom já, která se prostě zombie neumím bát a přijdou mi směšné. Ale dějově byl film opravdu skvěle napsaný a natočený. Navíc se mi líbil konec. Celou dobu jsem tipovala, kdo přežije, rozčilovala se, když mi tip nevyšel a ve chvíli, kdy... jsem utrpěla menší šok, protože to jsem nečekala. Co jsem naopak čekala byla ta špetka patosu ve finále. Nebyli by to Korejci, aby se přece jenom nesnažili z diváka vymáčknout trochu těch slzavých emocí. :^)(18.10.2016)

Kříženec Světové války Z a Snowpiercera, který šlape především ve své první polovině, kdy má film ohromné tempo a současně nechybí několik osvěžujících nápadů (výborné je využití tunelů). Bohužel, v druhé polovině to začne být přeci jen příliš béčkové a předvídatelné (nechybí otravně vytrvalá záporná postava, která se postará o to, že umře řada jiných postav). Přesto převládají pozitivní pocity, kdy lze s klidným svědomím označit Train to Busan za to lepší, co v poslední dekádě v žánru vzniklo. 70%(26.11.2016)

Tento hraný follow-up animovaného Seoul Station (od toho istého režiséra) je práve lepšie doceniteľný až spätne, keď si ho spojíte práve so zmieňovaným Seoul Station. Vyniknú tak rozdiely v tom, čo mohlo a nemohlo byť naplno povedané v hranej verzii (s jasným ťahom na jeden z blockbusterov roka v krajine pôvodu, preto aj styčné trecie plochy sociálnej kritiky museli byť patrične uhladené) voči tomu, o čo lepšie v niektorých veciach šlape Seoul Station. Až v spoločnom kombe vyznie tento kórejský duo zombie príbeh v lepšom svetle.(4.10.2016)

• - Snímek se stal nejvýdělečnějším filmem roku 2016 v Jižní Koreji. (Zdroj: Filmasia)