Do nebíčka

Rodinný

Česko, 1997, 81 min

Ne až tak dobré, jak by mohlo být, ale kamera a hudba Petra Hapky to částečně zachraňují. Ostatně - tajuplných příběhů pro děti není nikdy dost.(11.2.2009)

• Fingon

Výkon hlavní dětské představitelky se mi dost líbil, film jako takový už méně.(26.11.2008)

Viděla jsem to kdysi ještě v první třídě, tehdy to na mě hrozně zapůsobilo, i když jsem tomu ani za mák nerozuměla. Mimozemšťani, hrad, nacisti a strašidelný Hapka...jou! Na naši vísku hodně zajímavý experiment, ještě když vezmeme v úvahu, že je to rodinný film. Bohužel, tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí vytvořit, jestli tajemnou záhadovku nebo lehčí film na sobotní dopoledne. Takže tam nacpali spoustu zbytečných oddechovek (ty dvě ženský "zvědavý zlodušky" apod.) a máme z toho neucelenej mišmaš se zajímavým, ale zakopaným jádrem. Dneska pochybuju, že bych tomu dala více než dvě *, vidět to poprvé, ale protože mě to v dětském věku hodně vzalo (a ještě dva roky poté jsem si do matiky čmárala "mimozemský symboly"), tak budu velkorysá, navzdory špatným hereckým výkonům a scénáři.(10.7.2010)

Škoda, že autoři neudrželi víc stěžejní dramatickou linii. Zajímavé by bylo propracování protektorátního příběhu. Snahy o vtipné scény působity křečovitě (panoptikální postavy vesničanů - listonoš, doktor, lékař, výčepní + její sestra - "redaktorka") až trapně (všeoběcně jízdy auty - např. po schodech?).(16.6.2013)

Na české poměry dost zvláštní film, prvně jsem ho viděl ještě na základní škole, ale už tehdy mě poměrně zaujal svojí tajemnou atmosférou. Opravdu zvláštní, ale rozhodně ne špatný film. V tom českém prostředí se řadí k lehkému nadprůměru. Kouzlo dodává Hapkova hudba!(18.11.2009)