Do nebíčka

Rodinný

Česko, 1997, 81 min

Škoda, že autoři neudrželi víc stěžejní dramatickou linii. Zajímavé by bylo propracování protektorátního příběhu. Snahy o vtipné scény působity křečovitě (panoptikální postavy vesničanů - listonoš, doktor, lékař, výčepní + její sestra - "redaktorka") až trapně (všeoběcně jízdy auty - např. po schodech?).(16.6.2013)

• Tommassi3

"Kam zmizel ten dědek ??" - "Do nebíčka !!"(12.7.2014)

Taková prázdninová jednohubka po který není zle od žaludku, ale o přídavek se neškemrá. Dobrej nápad s obsazením Petra Hapky do role podívina. Hlavní dětská představitelka zahrála docela dobře, bohužel asi ne tak dobře aby někomu stála za přidání do "hrají" . Navíc mám rád mystično a tajemství v podstatě každé podobě. Jak každý většinou odmítá něčemu takovýmu uvěřit, já většinou odmítám něčemu takovému nevěřit. Třeba bráně do pekla na hradě Houska taky odmítám nevěřit.(7.7.2010)

• Sandiego

Nadprůměrné technické zpracování kazí rozpačité dětské výkony a kostrbatý scénář. Jedině závěr je jakž takž působivý.(9.7.2008)

• Kordus

Tenhle film vypadá jako reklama na vesmírné lidi - www.vesmirni-lide.cz :)(22.6.2005)

• - Když byl Petr Hapka požádán o zahrání role podivína, kterého režisér marně sháněl do svého filmu, kontroval tím, že studoval herectví u Oldřicha Nového a roli vzal. Když jej režisér ale opakovaně žádal, aby složil hudbu, kategoricky odmítal, že by vypadal jako megaloman. Nakonec na samý závěr postsynchronů řek: "Nenechám takový hezký film zničit někoho špatnou muzikou," a hudbu složil. (sator)

• - Anna Kárníková si zahrála ve filmu dvě role, Johanu i ztracenou dívku Anežku. (sator)

• - Natáčení probíhalo také v Borotíně, v Kunějově a na zámku Valek. (M.B)