Do nebíčka

Rodinný

Česko, 1997, 81 min

Pěkná hudba od Petra Hapky a zajímavý a neobvyklý příběh na české poměry mě jako malého opravdu dost zaujal tak, že jsem tento film tenkrát viděl víckrát než jen jednou. Jako malý jsem ho prostě miloval. Tajemno mě zajímalo a zajímá do dnes a příběh, který tento film obsahuje si nemůže na příběh rozhodně stěžovat. Není to žádný zázrak a řada ze scén je holý nesmysl, jenže já jako malý to všechno žral. Kupoval si kazety o UFO, sledoval Věřte nevěřte a když jsem viděl v novinách, že někdo natočí film s takovým příběhem, nemohl jsem se dočkat.(25.2.2008)

• Fingon

Výkon hlavní dětské představitelky se mi dost líbil, film jako takový už méně.(26.11.2008)

• Kordus

Tenhle film vypadá jako reklama na vesmírné lidi - www.vesmirni-lide.cz :)(22.6.2005)

Viděla jsem to kdysi ještě v první třídě, tehdy to na mě hrozně zapůsobilo, i když jsem tomu ani za mák nerozuměla. Mimozemšťani, hrad, nacisti a strašidelný Hapka...jou! Na naši vísku hodně zajímavý experiment, ještě když vezmeme v úvahu, že je to rodinný film. Bohužel, tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí vytvořit, jestli tajemnou záhadovku nebo lehčí film na sobotní dopoledne. Takže tam nacpali spoustu zbytečných oddechovek (ty dvě ženský "zvědavý zlodušky" apod.) a máme z toho neucelenej mišmaš se zajímavým, ale zakopaným jádrem. Dneska pochybuju, že bych tomu dala více než dvě *, vidět to poprvé, ale protože mě to v dětském věku hodně vzalo (a ještě dva roky poté jsem si do matiky čmárala "mimozemský symboly"), tak budu velkorysá, navzdory špatným hereckým výkonům a scénáři.(10.7.2010)

Taková prázdninová jednohubka po který není zle od žaludku, ale o přídavek se neškemrá. Dobrej nápad s obsazením Petra Hapky do role podívina. Hlavní dětská představitelka zahrála docela dobře, bohužel asi ne tak dobře aby někomu stála za přidání do "hrají" . Navíc mám rád mystično a tajemství v podstatě každé podobě. Jak každý většinou odmítá něčemu takovýmu uvěřit, já většinou odmítám něčemu takovému nevěřit. Třeba bráně do pekla na hradě Houska taky odmítám nevěřit.(7.7.2010)