poster

Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

 • Jeanne
  ***

  Ve srovnání s komediálními pohádkami starých časů (např. Šíleně smutná princezna atd) tu děj skomíral tak jako oheň v krbu toho starého ledového hradu, v němž se příběh odehrává. Všechny ty kostýmy, lesní prostředí a psí smečky dělají dojem pěkné "rytířské pohádky," ale ten vtip jsem postrádala ...no jo, já vím, že by se tam nehodil. A přece jen ho tam trochu bylo díky roli Jana Krause...(5.1.2004)

 • Šakal
  ***

  To zase Milan jednou plave proti hlavnímu proudu. Po dlooouhé době „novodobá“ (ne)pohádka, na kterou se příjemně kouká a člověk při jejím sledování nezažívá pocity zmaru a nedostává tik střídavě do pravého a levého oka. Tím nechci rozhodně tvrdit, že se přibližuje (natož) dosahuje kvalit těch starších „klasik“, ale není to takový (do očí bijící) kýč, jako 90% novodobých pokusů o „něco jako pohádka“. Prostinký příběh, civilní herecké výkony (výborný Jan Kraus), nádherná příroda (to je oslava krás země české), má to nadhled a v mezích možností to i baví (teď mám na mysli zejména glosy Jana Krause). Nevím, jak vám....mně to ke spokojenosti stačí. Takhle nějak si představuju novodobou pohádku pro celou rodinu, ikdyž si neodpustím poznámku, že ji nejvíce ocení odrostlejší publikum. (Možná) se ale mýlím. P.s. chvíli jsem měl obavy, jestli se tam neobjeví i býv. pan mluvčí hradu Ladislav Špaček a nevezme tu „Etiketu“ do vlastních rukou. Ta v podání pana Somra možná nebyla tak úplně podle bontonu, ale byla rozhodně zábavnější..... 60%(26.4.2011)

 • WANDRWALL
  odpad!

  Všichni by měli být za takový film k soudu a vrátit peníze této republice, pokud na to přispěl stát. Tady nebude věčný holubník.(27.8.2010)

 • UncleG
  *

  Několik základních poznatků ke královskému slibu: 1) Kraus je poleno. A to tak neskutečný poleno, že ho museli v postprodukci předabovat, aby zmírnili míru jeho polenovitosti aspoň na polovic. Průměrný bavlan z kamenolomu Horní Jarošov by obstaral možná přijatelnější divácký zážitek. Balvan se aspoň "nesnaží". 2) Kraus nezvládá jízdu na koni. Takže si užijeme zábavné exempore, v němž skupina jezdců uhání krajinou a za nimi povlává Davídek na mocném oři, jež si běží, kam se mu zachce. 3) Kraus neumí šermovat 4) Výrazně pozitivním zážitkem je font ukradený z Diabla dvojky, který mi alespoň nostalgicky připomněl mnohačetné Baalruny. "A nevypadne mi ta Buriza a nevypadne...!" Ehm... No, na jeden film dost málo...(8.6.2012)

 • Mairiel
  ***

  Zauvažovala jsem, která z českých rádoby-středověkých pohádek vyrobených v posledních deseti letech mi nejvíce utkvěla v paměti a vyšla z toho tahle. Možná proto, že to vlastně není pohádka.(24.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace