Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

Je fascinující, jak v tolika pohádkách vždy oblečou holku za kluka a nikdo to nepozná.(25.1.2016)

• Columbus

Na pohadku moc temne, na historicky film moc vesele, je to nekde mimo a herci netvori vubec zadny kompaktni celek. O nejake postave, s kterou bych se szil ani nemluve.(27.7.2002)

Pěkná, ale především výpravná pohádka (takové však uživatelé čsfd nemusejí - viz. nízká hodnocení), která se překvapivě netočí kolem boje dobra ze zlem, nýbrž kolem vztahů na královském dvoře. Herci ujdou (ale zázrak to rozhodně není), postavy šaška a dvorní dámy mi však přišly zcela zbytečné.;-)(26.4.2011)

58 % - U nás se už natočily lepší pohádky, tohle je takové nic proti ničemu.(28.1.2007)

Zauvažovala jsem, která z českých rádoby-středověkých pohádek vyrobených v posledních deseti letech mi nejvíce utkvěla v paměti a vyšla z toho tahle. Možná proto, že to vlastně není pohádka.(24.12.2011)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

• - Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)

• - V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)