Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

Zauvažovala jsem, která z českých rádoby-středověkých pohádek vyrobených v posledních deseti letech mi nejvíce utkvěla v paměti a vyšla z toho tahle. Možná proto, že to vlastně není pohádka.(24.12.2011)

• salahadin

Královský slib aneb jak ženská musí žádat o ruku chlapa, kterej je tak dutej, že nepochopí tucet náznaků. A kterak rozmělnit a potopit jemnější verzi Closer (Na dotek), to je Královský slib. A kluci Krausovi tomu nasazují korunu (v dobrém smyslu).(24.12.2008)

Konečně nějaká novodobá, netuctová pohádka. Hvězdičku ubírám za Davida a Lucii. Já ty dva skutečně nemusím. Kraus mladší je mi na pohled tak děsný jak můj pohled do zrcadla po včerejším veselí a dnešním střízlivění. Jinak díky zajímavým leteckým záběrům, západům slunce, koním a hlavně díky úžasné hudbě, měla pro mě pohádka velice příjemný šmrnc. Hlavně hudba má lví podíl na přitažlivosti celého děje. Ona a až hříšně charismatický Maroš Kramár přirozeně. Ani mi nevadila nepřítomnost záporné postavy. Úplně vystačila neuvěřitelná natvrdlost hlavních mužských představitelů. Člověk by se mohl unaznačovat, ale pokud si vyloženě o něco doslova neřekne, chlapovi to nedojde.(1.1.2017)

• Stegr

40% - Už několikeré Vánoce jsem se chtěl přemoci a vidět Královský slib celý, ale nikdy se mi to nepovedlo. Ta pohádka mě prostě nebaví. Jo, kostýmy a příroda jsou fajn, ale zbytek...(28.5.2007)

• Tommassi3

"Co to děláš ??" - "Tvůj syn přeci nepojede do zámku v sukních !!" - "Ty a do zámku ?? To se tam raději dobelhám o berlích !!" ;)(26.12.2013)

• - Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)

• - V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)