Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

Pěkná, ale především výpravná pohádka (takové však uživatelé čsfd nemusejí - viz. nízká hodnocení), která se překvapivě netočí kolem boje dobra ze zlem, nýbrž kolem vztahů na královském dvoře. Herci ujdou (ale zázrak to rozhodně není), postavy šaška a dvorní dámy mi však přišly zcela zbytečné.;-)(26.4.2011)

• Master19

Co to je za pohádku, kde nic pohádkového není...(12.12.2014)

Když vezmu v potaz srovnání s včerejší pohádkou, tak musím zvednout o stupínek hlavně kvůli hereckému osazenstvu. Ještě jsem snad neviděla, že by princesa balila víc pana krále než mladého prince a ještě jsem tolik nefandila onomu páru, aby do toho konečně praštili, seč se překrásná Klára snažila, o co víc natvrdlý štramák Kramár byl. Ostatní byli alespoň k vidění a když už pro nic, tak ze setrvačnosti a vůbec to nebylo tak špatné.(26.12.2013)

• honajz

Opět - zajímavé exteriéry, ale samotné téma je hodně slabé, aby utáhlo celý film. Asi je divákům velmi brzy jasné, jak jsou karty rozdány, a když se pak postavy chovají jako tupí a slepci, už to bolí. (Čekat 80 minut, než někomu docvakne něco evidentního, to je fakt moc.) David Kraus dokazuje, že na hraní nemá, prostě nemá buňky, Lucka a Klára hrají svůj standard, stejně jako Maroš Kramár. A protože chybí jakékoliv ozvláštnění navíc, je film při své stopáži ubíjející, bohužel. A ta závěrečná moderní písnička, to bylo co?(7.12.2014)

Spíš průměrná pohádka ,které hodně ublížilo hodně ponuré prostředí a hlavně to celý působí jako ,když je to tv zpracování. Až moc křečovitě působí zasazení humoru v podobě J. Krause. (někdy sem se taky zasmál) Pohádka se prostě točí jinak.(30.3.2008)