Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

• Enšpígl

Královský slib doplácí především na špatné herecké výkony hlavních představitelů. David Kraus svým hereckým projevem dokazuje, že není ani herec, ani zpěvák, ale jen pouhý profesionální syn. Lucka Vondráčková mě taky dvakrát nepřesvědčila, nicméně alespoň se na ní hezky dívá. Jak příběh dopadne se dá vytušit poměrně rychle. Největší problém mám však s tím, že pohádka bez pohádkovýho příběhu mě chutná asi jako zmrzlinový kornout bez zmrzliny.(26.4.2011)

• Faidra

Mdlá a utahaná pohádka, která se snaží o historický nátěr pomocí dojednaného spojenectví a středověkých rekvizit a jen díky šarmantnímu Kramárovi a místy opravdu vtipnému Krausovi seniorovi nepadá do bahna ke štěstím z pekla a zamoučněným princeznám. Naproti tomu producírování mladší generace budí něco mezi pokrčením rameny a znechuceným ušklíbnutím a naprosto nepohádkový závěr (jakkoli princeznino rozhodnutí schvaluji) korunuje Královský slib dost nekrálovsky.(18.10.2007)

Tak každá trochu soudná princezna by dala přednost Maroši Kramárovi před Davidem Krausem ( i když mě teda osobně David vůbec v ničem nevadí - kromě toho, že doopravdy není herec)(2.1.2017)

Spíš průměrná pohádka ,které hodně ublížilo hodně ponuré prostředí a hlavně to celý působí jako ,když je to tv zpracování. Až moc křečovitě působí zasazení humoru v podobě J. Krause. (někdy sem se taky zasmál) Pohádka se prostě točí jinak.(30.3.2008)

• flanker.27

Nezajímavé, o ničem, dost nepohádkové rozuzlení špatné zápletky, blbě napsané postavy. Zkrátka škoda slušné výpravy, když je scénář děravý (hele, to zní skoro jako básnička:) ).(9.12.2005)

• - Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

• - V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)