Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně. (Falcon)

Patw

Ale jako ano, perfektní animace, nádherná hloubka, barvy, vše to vypadalo reálně a přesto s kapkou fantazie a magie aby divák nadále mohl fantazírovat o všem možném a nemožném, jenže tomu něco chybělo. Děj byl víceméně předvídatelný, ne, že by děj byl až tak "ubohý" ale spíš jak přes kopírák prvního filmu s mírnými úpravami tady a tady. Nejlepší postavou byl rozhodně již ikonický sněhulák Olaf a jeho dvou-(jestli vůbec)-minutové shrnutí prvního filmu. Přál bych si třetí film? Rozhodně, hezky to zakončit (přeci jen děj druhého dílu končí ačkoliv ne otevřeně rozhodně ne zakončeně), nebo děj trochu více posunout, nechat Disney Animation být více odvážnější. Nevím zatím zda mám hodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdami. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $477,373,578Tržby Celosvetovo $1,450,026,933Tržby za predaj Blu-ray v USA $45,400,909Tržby za predaj DVD v USA $18,031,958║ Aj na moje prekvapenie ma táto partička Elsa, Anna, Olaf, Sven,... opäť pobavila. Veru nečakal som moc od tohto pokračovania. Príbeh aj keď skôr v temnejších farbách neodradil, skôr naopak v celku upútal. Animácia skvelá, nápaditá, pestrá, priam kúzelná. Občas tam škrípe trocha miestami otravná Anna, či občas mierne trafený Olaf ale prevažne to sype dobre. Muzikálnosť skôr taký priemer, chytľavejšie, či lubozvučnejšie pesničky mal ten kmeň začarovaný v hmle. /videl v kine: 90%/__ __Po dlhšej dobre som vyskúšal v kine aj nejakú 3D verziu a dúfal som že pre tento animák to môže dosť pestro využité. Ale Disney asi šetria, lebo je tu len pár pekných scén vytvarovaných do priestoru, určite sa tam animátory mohli viac vyblázniť. DreamWorks je v tomto rangu niekde úplne inde. /videl v kine 3D verziu: 90%/__ ()

Cervenak

Mojej 10-ročnej dcére sa to ohromne páčilo, dokonca viac ako prvý diel, celé to oné s mágiou živlov a Elsou ako piatym elementom ju úplne nadchlo. Mno, a teraz nepodstatný názor dospelého sprievodcu. :) Meh! Snaží sa to tváriť temnejšie a dospelejšie, ale je to len taký polotovar vycucaný z jedenásteho prsta. Pesničky, z ktorých ma žiadna nezaujala, tvoria prisámbohu polovicu filmu, nijako neposúvajú dej a slúžia len na to, aby ten chabučký príbeh nejako natiahli na 90 minút. Animácia úžasná, ale chýba tomu akýsi epickejší rozmer, ten ty chytí až zhruba v posledných 10 minútach, kde je film na chvíľu celkom pôsobivý. Olaf otravný, samozrejme, ale nie až tak ako Anna, ktorú som chcel už v polovici schmatnúť za tie digitálne pliecka a poriadne ňou zatriasť, aby sa spamätala. ()

JohnnyD

Na rozdiel od videoherne pôsobiacej jednotky je to vizuálne impozantné a cítiť z toho peniaze i talent. Tvorcovia využívajú všetok potenciál tajomného lesa a krajiny za polárnym kruhom a piesne sú stále na žáner výrazne nadpriemerné (väčšinu piesní v Disneyovkách považujem za čistú vatu). Čomu ale nerozumiem je ten mega komplikovaný nezmyselný dej. Ja som mal problém sledovať, čo sa deje, čo na to potom deti? (I keď pravdou je, že po videní Skrytej hrozbe som ako decko vedel prerozprávať celý príbeh vrátane machinácií obchodnej federácie.) Vyslovene ma ale iritovala tá homeopatická vymývačka detských mozgov o "pamäti vody". ()

silentname

Disney opäť zaútočili na môj rebríček sklamaní. Bohužiaľ. "Frozen II" rozhodne nebude highlightom roku, ako som od neho očakával. Očakával som niečo silnejšie. Niečo, čo by na mňa zapôsobilo. Film sa snaží pôsobiť oveľa veľkolepejšie a silnejšie ako "Frozen", no jediné čím mu dokáže konkrurovať je animáciou. 6 rokov pomohlo k tomu, aby film vyzeral ešte lepšie než naposledy. A je tu niekoľko skvelých vizuálnych momentiek. Ako sneženie alebo keď Elsa oslobodí duchov, alebo obnovovanie zmrznutého paláca. Nechcem toho veľa spoilovať, tak to radšej nebudem rozvíjať. Ale myslím si, že keď scénky uvidíte, tak pochopíte na čo som narážal. Hudba vo filme je podľa mňa stále skvelá. Musím povedať, že tie skladby sú dobré. Možno si ale vypočujem skladby v originále. Lebo prespievané slovenské verzie akosi nikdy nevedia zapôsobiť. Sú to otrasné prespievania? Nie. Myslím si, že sú celkom okey, no rozhodne to nedokáže tomu asi dodať takú atmosféru ako pôvodné znenie. A viackrát sa mi to potvrdilo. A verím, že tu to bude rovnako. No potom prejdeme k mojim najväčším problémom s filmom. Príbeh a postavy. Prvý film podal veľmi jednoduchú story so silnými postavami, ktoré som si obľúbil a chcel s nimi stráviť svoj čas. Tentokrát sa to zmenilo na veľmi komplikovanú story s postavami, ktoré toho moc ponúknuť nestihnú. Myslím si, že to chce pôsobiť veľkolepejšie a silnejšie, no reálne to ten príbeh nedokáže poriadne spracovať. Nefunguje to. Pretože neustále tu máme odbočky a vysvetlenia, ktoré nám dávajú do hlavy iba viac otáznikov. Anna a Elsa spolu sú skvelé, no Anna sama vie byť niekedy celkom otravná. Olaf v tomto filme má tiež niekoľko otravných fórov a rozhodne ma tak nerozosmial ako v prvom filme. A jeho humorná skladba tu podľa mňa skutočne nefunguje. Jediná postava, ktorá toho ponúka ešte menej ako on je Kristof. Ktorý dokopy má iba jednu rolu a to je, že sa snaží Annu požiadať o ruku a nikdy sa nevie poriadne vyjadriť. A hoci to môže byť celkom vtipné, tak si myslím, že si zaslúžil väčšiu rolu v tomto filme. Prakticky je skoro úplne zbytočný. Záver je pre mňa dosť diskutabilný. Je to dobré posolstvo a má to dobrú myšlienku, no spôsob akým sa to spracuje je podľa mňa trošku zvláštny. Najmä keď si uvedomíme určité skutočnosti. A že všetko k tomu odjakživa smerovalo. Neviem. Chcel som, aby som film vysoko ocenil. A veril som, že to Disney tentokrát dokážu. Ale mám skôr pocit, že by si zaslúžili veľké vyjadrenie na celý osud roku 2019. Lebo napriek tomu, že to bude asi rok ich najväčších zárobkov, tak výsledne dojmy z ich filmov akosi nezapôsobili. A je to niečo, nad čím by sa mali zamyslieť. Ak chcete najlepšie animované filmy roku 2019, čeknite si čo priniesli Dreamworks. Je to tak. Hodnotenie: C+ ()

• Když Olaf zmíní neexistující postavu jménem Samantha, tak to byla improvizace samotného Joshe Gada. (SONY_)
  • K tvorbe tohto filmu prispel poslednýkrát aj dnes už legendárny tvorca John Lasseter, než oficiálne odišiel z animačného týmu spoločnosti Walt Disney Animation Studios. (MikaelSVK)
  • Film vytvořil tým přibližně 800 lidí, z toho 80 animátorů. (PamPero 1)

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (více)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (více)