Zatím to je v celku dobré s pomalejším rozjezdem, uvidíme dál. Potenciál by to mít mohlo.(16.6.2015)

Pilot: Jak se trailery zdály nadějné, výsledek je takový nijaký. Nepolíben komiksovou předlohou jsem po dlouhém přemáhání sáhl po pilotu a překvapivě nebyl rozčarován natolik, jak jsme původně očekával. Celková premisa a charaktery postav nejsou nijak originální, ne nadarmo většina prvků připomíná legendární SG-1 ságu (Paul Mullie & Joseph Mallozzi stáli u zrodu televizního veterána a jeho odnoší). Co překvapí je obstojné provedení - kamera a design (na Syfy). Po závěrečném "twistu" bohužel nemám chuť v cestování s touto sebrankou pokračovat. 60%(8.7.2015)

1. série Letos v létě na Syfy debutovala dvojice seriálů, která si získala mou pozornost. Zatímco Killjoys vsází na představení vesmíru a světů, tak Dark Matter se soustředí spíš na postavy a rozvíjí vztahy a napětí mezi nimi. Šest lidí se totiž probudí kdesi ve vesmíru na opuštěný lodi a nic si nepamatuje. Nabízí se spousta otázek a je třeba na ně najít odpovědi. Ta záhadná atmosféra se mi od začátku líbila a nutila mě sledovat dál, protože mě zajímalo, kdo má vymazaní vzpomínek na svědomí a jak to všechno dopadne. Postavy se dají vcelku rychle oblíbit a každá z nich nabízí zajímavý příběh, který je možné rozvíjet. Jen bych je pojmenovat, protože ty čísla mě matou. Herci jsou taky fajn, občas se dostaví i povedený vtípek a zápletky zatím nenudí. Samozřejmě je zde pár věcí, které by seriál mohly obohatit a udělat zajímavější, ale třeba se dočkáme později. Chci z tohohle světa vidět víc, a tak se můžu radovat z prodloužení. Mě se tyhle "béčka" od Syfy, která si zbytečně nehrají na víc, prostě líbí. 2. série Dark Matter se vrátil se druhou sérií a bavil stejně jako loni. V dnešní době je nedostatek kvalitních sci-fi seriálů, při kterých se hrdinové potloukají vesmírem a tak je třeba si tyto kousky hýčkat. Překvapilo mě rychlé odstranění jedné z postav a nabrání (i postupné filtrování) nových postav. Tentokrát ještě méně epizodní než loni a příběh hlavně čtyřky je velmi zajímavý. Vzhledem k zakončení série jsem neskutečně zvědav na to, co se bude dít dál.(2.9.2015)

• Maslord

Po pilote mám rozporuplné pocity. Spracovanie je jednoznačne amatérsky béčkové a príbeh sa javí detinský. Na druhej strane možno ďalšie diely ešte niečo prinesú. Otázne je, či sa mi bude ešte ďalšie chcieť pozerať...(17.6.2015)

Devadesátá léta hlasitě připomněla svou existenci. A je dobře, že jsou dávno pryč. Dark Matter má prakticky ve všem dvacet let zpoždění. Ploché postavy, průhledná zápletka, vizuální efekty které nejspíš dělal počítač s nainstalovaným Windows 3.11. Ani druhý a třetí pohled dojem nevylepšil. Posádka bez špetky charismatu dál recitovala své křečovité repliky a naděje že název seriálu bude mít i nějaký hlubší význam a nebo dokonce půjde o hard sci-fi, pomalu klesala k nule. Tohle není ani nové Defying Gravity, ani nové Firefly a ze všeho nejmíň je to nová Hvězdná Brána. Když už bych to měl k něčemu přirovnat, tak je to suchopárné verze Farscape. Jen je ve všem o třídu horší a nehraje tam Claudia Black.(12.7.2015)