Dark Matter (TV seriál)

Sci-Fi

USA, 2015, 13x50 min

• JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nechápu, nerozumím. Proč zrušit skvělé Stargate Universe, když Syfy o pár let později přijde prakticky s tím samým, jen o několik tříd horším. Dark Matter je vykrádačka všeho možného, mizerně napsaná, rádoby tajemná, ale podaná neskutečně nezáživným způsobem. Zatímco Galactica měla propracované postavy a promyšlený děj, Stargate Universe atmosféru a parádní hudbu, Farscape byl příjemně úchylný a Firefly měl sympatickou posádku a příjemný humor, Dark Matter, ačkoli všechno výše zmíněné vykrádá, nemá prakticky nic. Je to natočené céčkově, s nulovou choreografií soubojů, s minimem vizuálních efektů v několika stále se opakujících interiérech. Nemá to žádný extra děj, nemá to emoce a celé je to podbarvené jakousi porno hudbou. Jednoduše nechápu, jak může za tímhle podprůměrným seriálem stát stejný tým, který mě před lety tolik nadchl skvělými Stargate seriály. Jedno však ocenit můžu a to, že postavy nejsou úplně k zahození. Android je místy vtipná a Zoie Palmer jako jediná opravdu hraje, Jodelle Ferland v roli Pětky je dost roztomilá a to mě u sledování drží. Jo a taky protože je to space opera, v dnešní době silně nedostatkový žánr. Každopádně Dark Matter je především promarněný potenciál. Defiance ovšem začínal velice podobně a kvalitativně pořád stoupá - uvidíme, co druhá série, třeba na tom bude Dark Matter podobně. Hodnocení série: 2/5(5.9.2015)

• ghatos

Hodnocení po 2. dílech: Sexy číča v tričku vyskočí ze stáze a započne tam něco organizovat. Vizuálně nulová výprava do rozpadlé fabriky (teda planety) totálně kazí dojem hned od začátku. K tomu zkratkovitá režie, stupidní dialogy, céčková akce...neexistuje důvod se na to dívat. 34%.(16.6.2015)

• maddy

Mám pocit, že v Syfy tie seriálové scenáre robia štýlom ctrl + c / ctrl + v a ani sa nesnažia, aby ich od seba niečím odlíšili. Jednoducho sa prepíšu mená postáv a na svete je ďalšia z desiatich seriálových sci-fi noviniek, ktoré stanica ročne vyprodukuje. Dark Matter tak nemá nič, čo by tu už niekoľkokrát nebolo. Pár postáv, ktoré sa preberú vo vesmírnej lodi a nič si nepamätajú. Nanešťastie, divák pamäť nestratil a tak mu Dark Matter nemá šancu ponúknuť okrem obohranej zápletky, opozeraného lacného prostredia vesmírnej lode, chabého CGI, nezaujímavých postáv a priemerných hercov nič. Podobný koncept možno fungoval v 90. rokoch, keď sa s neambicióznymi sci-fi seriálmi roztrhlo vrece, ale v dnešnej dobe, keď televízna produkcia neraz prevyšuje aj tú filmovú je iba zbytočným seriálovým prírastkom, ktorý nemá dlhú životnosť. PILOT (+ one more episode): 2* (4/10).(19.6.2015)

Zatím těžký průměr, bohužel ale nemám na co koukat.(20.6.2015)

// Temná hmota versus moje očekávání poprvé: Po traileru si nejspíš každý normální člověk říkal, že tady půjde o hodně levnou vykrádačku Hvězdné brány. A vlastně to i celkem sedí - byla by ale škoda seriál hned odsoudit. Přece jenom ten požmoulaný koncept, pomalu rozbalený v úvodní epizodě, vypadá a zní docela zábavně, na ta herecká dřeva se relativně dobře kouká a pár světlých momentů by se tam našlo. Ačkoliv to dál sledovat nehodlám (především kvůli vysoké kvalitě hafo jiných seriálů, u kterých se nebojím přemýšlet), jako neškodné béčko to u mě prochází. 50%(18.6.2015)