Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pajky3
  ****

  1. série Letos v létě na Syfy debutovala dvojice seriálů, která si získala mou pozornost. Zatímco Killjoys vsází na představení vesmíru a světů, tak Dark Matter se soustředí spíš na postavy a rozvíjí vztahy a napětí mezi nimi. Šest lidí se totiž probudí kdesi ve vesmíru na opuštěný lodi a nic si nepamatuje. Nabízí se spousta otázek a je třeba na ně najít odpovědi. Ta záhadná atmosféra se mi od začátku líbila a nutila mě sledovat dál, protože mě zajímalo, kdo má vymazaní vzpomínek na svědomí a jak to všechno dopadne. Postavy se dají vcelku rychle oblíbit a každá z nich nabízí zajímavý příběh, který je možné rozvíjet. Jen bych je pojmenovat, protože ty čísla mě matou. Herci jsou taky fajn, občas se dostaví i povedený vtípek a zápletky zatím nenudí. Samozřejmě je zde pár věcí, které by seriál mohly obohatit a udělat zajímavější, ale třeba se dočkáme později. Chci z tohohle světa vidět víc, a tak se můžu radovat z prodloužení. Mě se tyhle "béčka" od Syfy, která si zbytečně nehrají na víc, prostě líbí. 2. série Dark Matter se vrátil se druhou sérií a bavil stejně jako loni. V dnešní době je nedostatek kvalitních sci-fi seriálů, při kterých se hrdinové potloukají vesmírem a tak je třeba si tyto kousky hýčkat. Překvapilo mě rychlé odstranění jedné z postav a nabrání (i postupné filtrování) nových postav. Tentokrát ještě méně epizodní než loni a příběh hlavně čtyřky je velmi zajímavý. Vzhledem k zakončení série jsem neskutečně zvědav na to, co se bude dít dál.(2.9.2015)

 • honajz
  **

  Takový seriál ani ryba, ani rak. Moc by to chtělo sáhnout na kult Firefly, ale na to by ty pokusy o humor nesměly být dětinské, herci prkenní a zápletky prostoduché, jako by je vymýšlel sedmiletý syn producenta. Jsou zde i vykradené prvky z SGA, SGU a některých dalších podobných filmů a seriálů, bez snahy o nějakou inovaci, větší napětí, atmosféru, lepší prostředí. Jestli mi někdo představí hornickou kolonii nějakou opuštěnou továrnou někde v Kanadě nebo Kansasu, kde je dokonce tak málo místa, že herci při přestřelce ke konci 2. dílu běhají stále dokolečka kolem jedné rampy (jen si povšimněte, kolikrát kdo podběhne jedny a ty samé schůdky nebo se objeví nahoře na nich, vystřelí nebo je zastřelen, spadne, a za chvíli jsou schůdky zase v záběru), tak si řeknu, že se pomátl. Vypadá to pak spíše jako kdejaký béčkový thriller než jako sci-fi. Akce také není natočena moc dobře - je špatně načasovaná, kontakt s obavami, moc dlouhý střih, takže všechna to neumětelství je ještě o to víc vidět. Tvůrci si zadělávají na ságu možností, že tahle kosmická pirátská loď, asi nijak drahá, když ji dostali zadarmo, bude létat planetu od planety a pomáhat chudým proti bohatým jako Robin Hood. Ale těch vějiček na další sledování je pro mne příliš málo - nějaká krabička, klíč a vymazaná paměť mne moc nepřitahují, abych na to koukal dál.(24.6.2015)

 • MartinezZ
  **

  S01: Absolutně nenáročná jednoduchá low-scifi podívaná pro televizní vysílání za televizní rozpočet a tedy i televizní triky a výpravu s prostředím. Postupné odhalování minulostí jednotlivců, které před sebou všichni skrývají i přes opakované řeči "Jsme na jedné lodi, musíme si všechno říkat" prostě ušlo. Je to sice zřetelně laciné (typická SyFy), ale sledování fyzicky nebolí (jako v případě Andromedy nebo Firefly apod.). A protože to pro SyFy nebyl úplný propadák, druhá série bude, tak uvidíme, co uvidíme. --- S02: Stále jde o jednoduché koukání, ale bylo to odpočinkové a nenáročné, tak proč ne. Jenže autorům ke konci ruplo v bedně a zhlédli se v Games of Thrones a konec druhé série tak už nedával smysl, byl na hlavu postavený a prostě se do seriálu nehodil. Měním na ** a vzdávám to. Aneb jak SyFy neví, co chce - koukatelný nenáročný sci.fi seriál nebo srágoru na zrušení.(6.9.2015)

 • 3 AM Code

  Po 4 dilech brzo hodnotit, nicmene se mi to zacina zamlouvat. Posadka ma daleko do svatousku. Otakza je - jak moc daleko do nich meli predtim nez jim nekdo vymazal pamet, a jak moc daleko chteji nechat dojit ted, kdyz maji sanci na restart. Hodne zajimave a ne spatne zahrane postavy, uvidime jak se vyvine dej.(5.7.2015)

 • Will_X
  ****

  Uvidíme, co bude dál. Zatím mne to celkem mile překvapilo... Tak druhá série zatím vypadá hodně zajímavě, doufám, že se to nějak nepokazí.(9.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace