• MartinezZ

S01: Absolutně nenáročná jednoduchá low-scifi podívaná pro televizní vysílání za televizní rozpočet a tedy i televizní triky a výpravu s prostředím. Postupné odhalování minulostí jednotlivců, které před sebou všichni skrývají i přes opakované řeči "Jsme na jedné lodi, musíme si všechno říkat" prostě ušlo. Je to sice zřetelně laciné (typická SyFy), ale sledování fyzicky nebolí (jako v případě Andromedy nebo Firefly apod.). A protože to pro SyFy nebyl úplný propadák, druhá série bude, tak uvidíme, co uvidíme. --- S02: Stále jde o jednoduché koukání, ale bylo to odpočinkové a nenáročné, tak proč ne. Jenže autorům ke konci ruplo v bedně a zhlédli se v Games of Thrones a konec druhé série tak už nedával smysl, byl na hlavu postavený a prostě se do seriálu nehodil. Měním na ** a vzdávám to. Aneb jak SyFy neví, co chce - koukatelný nenáročný sci.fi seriál nebo srágoru na zrušení.(6.9.2015)

• Maslord

Po pilote mám rozporuplné pocity. Spracovanie je jednoznačne amatérsky béčkové a príbeh sa javí detinský. Na druhej strane možno ďalšie diely ešte niečo prinesú. Otázne je, či sa mi bude ešte ďalšie chcieť pozerať...(17.6.2015)

Dark Matter je Firefly této dekády, jen kvalitativně o několik levelů horší...(1.8.2015)

• honajz

Takový seriál ani ryba, ani rak. Moc by to chtělo sáhnout na kult Firefly, ale na to by ty pokusy o humor nesměly být dětinské, herci prkenní a zápletky prostoduché, jako by je vymýšlel sedmiletý syn producenta. Jsou zde i vykradené prvky z SGA, SGU a některých dalších podobných filmů a seriálů, bez snahy o nějakou inovaci, větší napětí, atmosféru, lepší prostředí. Jestli mi někdo představí hornickou kolonii nějakou opuštěnou továrnou někde v Kanadě nebo Kansasu, kde je dokonce tak málo místa, že herci při přestřelce ke konci 2. dílu běhají stále dokolečka kolem jedné rampy (jen si povšimněte, kolikrát kdo podběhne jedny a ty samé schůdky nebo se objeví nahoře na nich, vystřelí nebo je zastřelen, spadne, a za chvíli jsou schůdky zase v záběru), tak si řeknu, že se pomátl. Vypadá to pak spíše jako kdejaký béčkový thriller než jako sci-fi. Akce také není natočena moc dobře - je špatně načasovaná, kontakt s obavami, moc dlouhý střih, takže všechna to neumětelství je ještě o to víc vidět. Tvůrci si zadělávají na ságu možností, že tahle kosmická pirátská loď, asi nijak drahá, když ji dostali zadarmo, bude létat planetu od planety a pomáhat chudým proti bohatým jako Robin Hood. Ale těch vějiček na další sledování je pro mne příliš málo - nějaká krabička, klíč a vymazaná paměť mne moc nepřitahují, abych na to koukal dál.(24.6.2015)

• JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nechápu, nerozumím. Proč zrušit skvělé Stargate Universe, když Syfy o pár let později přijde prakticky s tím samým, jen o několik tříd horším. Dark Matter je vykrádačka všeho možného, mizerně napsaná, rádoby tajemná, ale podaná neskutečně nezáživným způsobem. Zatímco Galactica měla propracované postavy a promyšlený děj, Stargate Universe atmosféru a parádní hudbu, Farscape byl příjemně úchylný a Firefly měl sympatickou posádku a příjemný humor, Dark Matter, ačkoli všechno výše zmíněné vykrádá, nemá prakticky nic. Je to natočené céčkově, s nulovou choreografií soubojů, s minimem vizuálních efektů v několika stále se opakujících interiérech. Nemá to žádný extra děj, nemá to emoce a celé je to podbarvené jakousi porno hudbou. Jednoduše nechápu, jak může za tímhle podprůměrným seriálem stát stejný tým, který mě před lety tolik nadchl skvělými Stargate seriály. Jedno však ocenit můžu a to, že postavy nejsou úplně k zahození. Android je místy vtipná a Zoie Palmer jako jediná opravdu hraje, Jodelle Ferland v roli Pětky je dost roztomilá a to mě u sledování drží. Jo a taky protože je to space opera, v dnešní době silně nedostatkový žánr. Každopádně Dark Matter je především promarněný potenciál. Defiance ovšem začínal velice podobně a kvalitativně pořád stoupá - uvidíme, co druhá série, třeba na tom bude Dark Matter podobně. Hodnocení série: 2/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Má to pár momentů, to tomu seriálu nemůžu upřít. Celkově je druhá série o něco lepší a posádka konečně není jen parta náhodných misfits, ale začíná se trochu sbližovat a divákovi na nich konečně začíná sem tam i záležet. Opět na tom má lví podíl především Android v podání herecky vyspělé (oproti ostatním) Zoie Palmer, jejíž objevování lidskosti je zároveň jediný prvek, který mě opravdu upřímně bavil. Jinak by se celá zápletka druhé série dala znovu shrnout v několika málo bodech a vadí mi tam kotel věcí. Od nepropracovaného vesmíru až po neosobní postavy a ploché vykreslení. Seriál vůbec nejde do hloubky, což by asi měl, když obsahuje minimum bojových a bitevních scén. CGI záběry jsou luxusní, ale je jich strašně málo. Celé se to odehrává v úsporných koridorech, které jsou však o třídu záživnější, jak ty z konkurenčního Killjoys. Přesto bych prostě od tvůrců mojí milované Stargate čekal mnohem kvalitnější podívanou, zejména po stránce scénáře. Dark Matter chybí humor, osobité charaktery, vynalézavé zápletky a především dobrodružná atmosféra. Hodnocení série: 2/5(5.9.2015)

• - První díl 2. série režírovala Amanda Tapping, známá svojí rolí majora Carterové ze seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (spacemaster)

• - Když se v 11. epizodě Dvojka (Melissa O'Neil) vrátí z kosmu do lodi a mluví s Tashou (Jessica Sipos), střídá se záběr zepředu a zezadu. V záběru zepředu má Tasha vždy zvednuté ruce v bojovém postoji, v záběru zezadu je má však spuštěné k bokům. (spacemaster)

• - Mezi postavami komiksové předlohy a seriálu je několik rozdílů. Jednička (Marc Bendavid) měl původně zelené oči, v seriálu je má hnědé. Android (Zoie Palmer) byl původně navržený jako muž. (UncleMorty)