80% Firefly, 20% Stargate. Pokud jste fanoušci, bude Dark Matter vaše guilty pleasure.(1.8.2015)

Zatím těžký průměr, bohužel ale nemám na co koukat.(20.6.2015)

// Temná hmota versus moje očekávání poprvé: Po traileru si nejspíš každý normální člověk říkal, že tady půjde o hodně levnou vykrádačku Hvězdné brány. A vlastně to i celkem sedí - byla by ale škoda seriál hned odsoudit. Přece jenom ten požmoulaný koncept, pomalu rozbalený v úvodní epizodě, vypadá a zní docela zábavně, na ta herecká dřeva se relativně dobře kouká a pár světlých momentů by se tam našlo. Ačkoliv to dál sledovat nehodlám (především kvůli vysoké kvalitě hafo jiných seriálů, u kterých se nebojím přemýšlet), jako neškodné béčko to u mě prochází. 50%(18.6.2015)

1. série Letos v létě na Syfy debutovala dvojice seriálů, která si získala mou pozornost. Zatímco Killjoys vsází na představení vesmíru a světů, tak Dark Matter se soustředí spíš na postavy a rozvíjí vztahy a napětí mezi nimi. Šest lidí se totiž probudí kdesi ve vesmíru na opuštěný lodi a nic si nepamatuje. Nabízí se spousta otázek a je třeba na ně najít odpovědi. Ta záhadná atmosféra se mi od začátku líbila a nutila mě sledovat dál, protože mě zajímalo, kdo má vymazaní vzpomínek na svědomí a jak to všechno dopadne. Postavy se dají vcelku rychle oblíbit a každá z nich nabízí zajímavý příběh, který je možné rozvíjet. Jen bych je pojmenovat, protože ty čísla mě matou. Herci jsou taky fajn, občas se dostaví i povedený vtípek a zápletky zatím nenudí. Samozřejmě je zde pár věcí, které by seriál mohly obohatit a udělat zajímavější, ale třeba se dočkáme později. Chci z tohohle světa vidět víc, a tak se můžu radovat z prodloužení. Mě se tyhle "béčka" od Syfy, která si zbytečně nehrají na víc, prostě líbí. 2. série Dark Matter se vrátil se druhou sérií a bavil stejně jako loni. V dnešní době je nedostatek kvalitních sci-fi seriálů, při kterých se hrdinové potloukají vesmírem a tak je třeba si tyto kousky hýčkat. Překvapilo mě rychlé odstranění jedné z postav a nabrání (i postupné filtrování) nových postav. Tentokrát ještě méně epizodní než loni a příběh hlavně čtyřky je velmi zajímavý. Vzhledem k zakončení série jsem neskutečně zvědav na to, co se bude dít dál.(2.9.2015)

Pilot: Jak se trailery zdály nadějné, výsledek je takový nijaký. Nepolíben komiksovou předlohou jsem po dlouhém přemáhání sáhl po pilotu a překvapivě nebyl rozčarován natolik, jak jsme původně očekával. Celková premisa a charaktery postav nejsou nijak originální, ne nadarmo většina prvků připomíná legendární SG-1 ságu (Paul Mullie & Joseph Mallozzi stáli u zrodu televizního veterána a jeho odnoší). Co překvapí je obstojné provedení - kamera a design (na Syfy). Po závěrečném "twistu" bohužel nemám chuť v cestování s touto sebrankou pokračovat. 60%(8.7.2015)