poster

Obrazy starého sveta

 • USA

  Pictures of the Old World

Dokumentární

Československo, 1972, 64 min

Režie:

Dušan Hanák

Kamera:

Alojz Hanúsek

Hrají:

Ladislav Chudík (vyp.)
(další profese)
 • tron
  *****

  „Človek vydrží viac, ako hovado.“ V roku 1972 nakrútil Dušan Hanák cirka hodinový čierno-biely dokument, inšpirovaný piatimi fotografickými cyklami Martina Martinčeka o starých ľuďoch z Liptova a Oravy, nachádzajúcich sa na okraji spoločenstva, združeného vo veľkých mestách. Dokument OBRAZY STARÉHO SVETA vyniká fantastickou kamerou, fantastickými fotografiami a fantastickou atmosférou, plynúcou z krutého i nádherného prostredia a ľudí, ktoré porodilo... Keď porovnám týchto ľudí s Bednárikom, tým akože tanečníkom atď., objavujúcimi sa raz za čas v akejsi tanečnej pseudo súťaži vraj najúspešnejšej slovenskej komerčnej televízii, skutočne sa mi tisne na jazyk len slovo humus.(29.6.2009)

 • D.Moore
  *****

  Fascinující a krásné. A přitom tak obyčejné. Tenhle film bych povinně promítal všude a všem. Ve školách i v domovech důchodců. Fakt, že Obrazy starého sveta ležely 15 let uzamčeny v trezoru, vypovídá o smýšlení mocipánů minulého režimu víc než všechno ostatní. http://www.youtube.com/watch?v=gujZpr3XuAQ&feature=related(28.9.2011)

 • Legas
  ***

  Přemýšlím, o čem tento film vlastně vypráví. O starých lidech na vesnici, kteří bez flašky v ruce by zřejmě už neexistovali? Také mi nepřijde správné, dívat se na člověka, který se po úraze plazí celý život po kolenou a přesto musí zvládat vše, co ostatní v jeho okolí. Má můj obdiv ten pán, ale připadal jsem si jako v zologické zahradě. Na druhou stranu Obrazy mají pěknou kameru a vůbec jsou po formální stránce pěkně natočené.(5.3.2008)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - TRIBUTE TO DUŠAN HANÁK - Pocta Dušanu Hanákovi, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.4/112(22.8.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Poetické místy až k nesnesení, ale rozhodně to tomu filmu nevytýkám. Jistě působivé dílo. I když tak trochu z principu.(15.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace