Obrazy starého sveta

Alojz Hanúsek

Ladislav Chudík (vyp.)

Podnětné, zajímavé.(16.8.2010)

• Dadel

Nejdelší reklama na zubaře, jakou jsem kdy viděl:((28.2.2008)

Tenhle dokument jsem poprvé viděl během přijímaček na pražskou filmovou vědu, takže jsem si jej vychutnal dokonale. Takhle nějak si představuji skutečně zajímavý dokument.(27.5.2003)

Velmi vnímavý snímek zachycující lidské stáří a vše, co k němu patří..(31.1.2011)

Jak bych normálně upovídané staříky ve vlacích, na zastávkách, ve frontách na cokoliv, systematicky vyvražďovala, nebo alespoň humánně krotila pomocí roubíků, tady jsem jen poslušně naslouchala a tupě přikyvovala i krajně laickému popisu přistání na Měsíci. Krása Hanákových obrazů je odzbrojující svojí čistotou a jednoduchostí. Dokonale navíc funguje i propojení s Martinčekovými fotografiemi. Takhle nějak si představuji lidskou krásu - 5 bez váhání.(24.12.2009)

• - Dušana Hanáka inspirovaly k natočení filmu cykly portrétních fotografií starých lidí z Liptova, jejichž autorem byl významný slovenský fotograf Martin Martinček. (hippyman)

• - Film byl dlouho v trezoru a premiéru měl až v roce 1989. (hippyman)

• - Svojou poetikou vzbudil film výčitky ideologických dozorcov a bol označený za “estetiku škaredosti“. (Raccoon.city)