poster

Ružové sny

 • anglický

  Rosy Dreams

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Poetický

Československo, 1976, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tatatranka
  ***

  Růžová pírka v havraních vlasech. Růžová ve slunci, rudnoucí za noci. Havraní romance. Romance-taškařice jedné temné holubice.(21.2.2012)

 • Pluhy
  *****

  Citlivý snímek od Dušana Hanáka, který při jeho promítaní na MFFKV získal křišťálový glóbus. Lyrický příběh v pozvolném poetickém tempu. Nepopadal jsem se smíchy za břicho a ani jsem nevyplakal duši, zato mi přejížděl mráz po zádech a smutně sem koukal jak mladičkému Jakubovi mizí veškeré životní sny před očima. K tomu všemu perfektní hudba a sexy Iva Bittová...(8.7.2008)

 • EdaS
  *****

  Lehkost, hravost, poezie, léto a trocha toho smutku. A krásná Iva Bittová.(2.11.2008)

 • Foma
  ****

  Velice krásný, první půlka je úžasnej zážitek, druhá má lehce klesající tendenci, což je možná i díky samotnýmu příběhu, kterej začne prozaičtět a všednět, myslím tím životy hlavních postav. Ale přece jen chvilkama jakoby haproval scénář, kterej je sice vychvalovanej, ale mě tam chyběly takový ty silný momenty, na který to ze začátku vypadalo. Ale stejně, moc mě to potěšilo.(24.6.2011)

 • anniehall
  *****

  Poetické sbližování a vzdalování dvou odlišných duší na pomezí reality a snu. Rozpoznatelný rukopis režiséra Dušana Hanáka, pozitivní až idylická nálada celého snímku, vynikající civilní herectví dvou okouzlujících hlavních hrdinů, skvělé písně a hudba z pera Petra Hapky. Co si přát víc? Snad jen, aby se jednou, až budeme minority všeho druhu chápat jako neoddělitelnou součást naší společnosti a ne jako její přítěž či nucené zlo, mohlo stát téma tohoto filmu anachronismem. A stejně tak jako Jolanka v závěrečném snovém obrazu odpoutává Jakubovo uvězněné srdce (což je mimochodem jedna z nejhezčích metafor, kterou jsem v našich filmech viděl), abychom se od těchto myšlenkových stereotypů odpoutali i my. Snad jednou...(4.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace