Trable o Vánocích

Chaos na Vianoce

Komedie / Drama

USA, 2015, 107 min

• Rosaviva

Hodně chabá variace na Lásku nebeskou, nalákali tam velké hvězdy a doufali, že to bude stačit a nestačilo. Příběhy mě moc nezaujali, bylo tam strašně moc postav a než jsem se v nich zorientovala, tak uběhlo 3/4 filmu. Celé to navíc bylo divné a přehnaně americké. Ten konec tomu pak dodal korunu. 2*(23.5.2016)

• M.a.t.t.

Množstvo nezaujímavých a podivných dejových línií poskladaných do striedavo funkčného a nefunkčného celku, kde sa nakoniec všetky vážne problémy a traumy vyriešia samé - pretože Vianoce. Ak sa Jessie Nelson snažila o americkú odpoveď na Lásku nebeskú, tak jej to veľmi nevyšlo. Jediným ozaj svetlým bodom je iba vynikajúca línia Eleanor a Joea v podaní Olivie Wilde a Jaka Laceyho, ale tí mali žiariť v samostatnom filme.(25.2.2016)

Asi budu znít celkem sentimentálně, ale mě se to líbilo. Připomnělo mi to všechno co mám na filmech ráda. Nebylo to nic násilného a ani nuceného a pro mě hlavní věc - neodcházela jsem z kina naštvaná, ani zmatená a dokonce ani smutná. Byla jsem po zhlédnutí tohoto filmu v pohodě a klidu, perfektně naladěna na nadcházející vánoční čas, který nemá ovšem nic společného s přeplněnými obchodními centry a násilnou komerční atmosférou, která se snaží lidem naznačit - "Hej běž už nakoupit ty dárky - vždyť je řííjen...". Nutno podotknout, že podobnost s Láskou nebeskou jsem postřehla.(16.12.2015)

Ono vôbec nie je dôležité, o čom je dej ( povedzme si pravdu, nič prevratné, nič nové, happyend ) ale dôležité je robiť tie správne detailné zábery na krásne mačacie oči Olivie a dať každému z tej partie hercov približne rovnaký čas na plátne a aspoň jednu vyduchcenú scénu. A to sa podarilo. 3 z 5(29.4.2016)

Herecká extratřída ve velmi průměrném a scénáristicky rozplizlém filmu, který si na Vánoce asi dobrovolně nepustím. Není k tomu důvod, protože je to směska známých klišé a ta Vánoční atmosféra na konci už to příliš nevytrhne. Velká škoda. 50%(27.2.2017)

• - Keď na konci filmu Eleanor (Olivia Wilde) povie Joe-ovi (Jake Lacy), že je ako Clarence, zoslaný, aby zachránil jej život, naráža tým na snímok Život je krásny (1946). (belinko)

• - Když Eleanor (Olivia Wilde) a Joe (Jake Lacy) sedí u okna v letištní hale a povídají si, mění se během záběrů neustále lidé, kteří sedí za nimi. (hansel97)

• - Film se původně jmenoval The Most Wonderful Time, během natáčení se název změnil na Let It Snow a až při post produkci byl vymyšlen konečný název Love The Coopers, přeložený do češtiny jako Trable o Vánocích. (hansel97)