Strašidla ze Spessartu

Strašidlá zo Spessartu

The Haunted Castle

Komedie / Fantasy / Muzikál

Západní Německo, 1960, 97 min

Viděno po dlouhých letech s obavou, že kouzlo tohoto filmu vyprchalo, ale naštěstí nikoliv, ten film je stále vtipný, hravý, kousavý a zábavný, český dabing nádherný. Naprosto skvělé je převedení písniček. A kupodivu je ten film dokonce v mnohém svou satirou stále aktuální.(28.7.2014)

• Paldini

Na tenhle film mám z dětství špatné vzpomínky. Rodiče mě nutili se na tento, podle nich, skvost světové kinematografie dívat a já se u něj příšerně nudil.(16.10.2003)

Po půl století stále překvapivě fungující satirická komedie s příjemnými písničkami, využívající nadpřirozených kvalit duchů zaživa zazděných loupežníků ze Spessartu (hrdinů původní historické veselohry). Bez bohovského českého dabingu (vrátane "tatarské" slovenštiny prince Kalaky a jeho doprovodu) by to ovšem bylo výrazně slabší. Jenže my ten dabing máme, a tak si můžeme zpívat, že Šaty (respektive nohy) dělaj lidi, že My vám píchnem ve všem, a tak dále a tak dále. Na mě to funguje i dnes - a to jsem se ještě nezmínil o tom jak překvapivě slušně vypadají duchové z hlediska vizuální stránky filmu. První díl si téměř nepamatuji, u třetího si vybavuji jen to, že se tam raketou cestovalo v čase a zachraňovala se komtesčina láska. Budiž to dostatečným důkazem o nejenom historické hodnotě Strašidel Ze Spessartu. 70%(7.9.2014)

Humor, kterému jsme se smáli v sedmdesátých letech. Leč hláška "Nějaká díra na Rýnu ... Bonn" přetrvala.(18.1.2014)

Nejlepší díl docela povedené trilogie..(22.3.2005)