Strašidla ze Spessartu

Strašidlá zo Spessartu

Haunted Castle, The

Komedie / Fantasy / Muzikál

Západní Německo, 1960, 97 min

Už to není ten poetický příběh jako Hospoda ve Spessartu, ale stále nabízí dost legrace. Trochu problém s vnímáním "jednotnosti trilogie" nastane už tady, protože v každé z částí hraje hlavního hrdinu úplně někdo jiný, jen Liselotte zůstává!(5.1.2004)

Podarené! Zábavné, príbehovo šikovne zostavené, svižné, veselé a perfektné triky, Nemci prekvapili. /90%/(4.1.2012)

Jednoznačně nejlepší díl celé serie. Tentokrát se loupežníci snaží komtese pomoci, protože se dostala do finanční krize. Jejich přičiněním se ale Charlotta dostane do vězení. Tak se znovu rozhodnou, že jí pomohou. Loupežnická čarodějnice namíchá lektvar na zhmotnění. Já prostě Spessartu nedokážu odolat. Repríza by neuškodila, aspoň by v televizi byla pořádná zábava. Němcům se to hodně povedlo.(10.12.2008)

Úhor - tak to docela to pravda samozřejmě není, jde o míru informovanosti či spíše neinformovanosti českého filmového diváka - německá kinematografie čas od času přinese film, na který se nezapomíná, i když své základy založil v hájemství lehčích Múz. Dnes již ne zcela aktuální děj a hlavně úroveň, na které byl ztvárněn, silně - a pozitivně - ovlivnil kvalitní český dabing, ale i některé dobové znaky, asociuující reminiscence na obě světové války. Především mám na mysli karikaci jednoho z nejpřihlouplejších hesel německého šovinismu "Drang nach Osten" a s ním spojeného prušácky příslovečného omezeného militantního ducha. V dabingu vynikly i "české" ženské půvaby Liselotty Pulverové, která v tomto posunu ztělesnila německou modifikaci divé Káči z našich pohádek. Filmu navíc nelze upřít ani slušný díl skutečného humoru a nepředstíraného úsměvu. Trilogie jako celek tvoří v zásadě vyrovnaný celek (nejvíce potíží mi působí sci-fi výlet hrdinů komedie do budoucnosti). I dnes je ale na co se dívat a čemu se smát.(22.2.2008)

Pro mě nejlepší díl ze série. Hlavní věc zkrátka je výsledek, čiky čiky čiky čik a to nejen proto, že šaty dělaj lidi, šaty dělaj lidi ....(20.4.2011)