Strašidla ze Spessartu

Haunted Castle, The

Komedie / Fantasy / Muzikál

Západní Německo, 1960, 97 min

For ME 80%(24.1.2008)

Jó tohle mě kdysi bavilo.(25.5.2014)

Podarené! Zábavné, príbehovo šikovne zostavené, svižné, veselé a perfektné triky, Nemci prekvapili. /90%/(4.1.2012)

Nejlepší díl docela povedené trilogie..(22.3.2005)

Úhor - tak to docela to pravda samozřejmě není, jde o míru informovanosti či spíše neinformovanosti českého filmového diváka - německá kinematografie čas od času přinese film, na který se nezapomíná, i když své základy založil v hájemství lehčích Múz. Dnes již ne zcela aktuální děj a hlavně úroveň, na které byl ztvárněn, silně - a pozitivně - ovlivnil kvalitní český dabing, ale i některé dobové znaky, asociuující reminiscence na obě světové války. Především mám na mysli karikaci jednoho z nejpřihlouplejších hesel německého šovinismu "Drang nach Osten" a s ním spojeného prušácky příslovečného omezeného militantního ducha. V dabingu vynikly i "české" ženské půvaby Liselotty Pulverové, která v tomto posunu ztělesnila německou modifikaci divé Káči z našich pohádek. Filmu navíc nelze upřít ani slušný díl skutečného humoru a nepředstíraného úsměvu. Trilogie jako celek tvoří v zásadě vyrovnaný celek (nejvíce potíží mi působí sci-fi výlet hrdinů komedie do budoucnosti). I dnes je ale na co se dívat a čemu se smát.(22.2.2008)