Strašidla ze Spessartu

Strašidlá zo Spessartu

Haunted Castle, The

Komedie / Fantasy / Muzikál

Západní Německo, 1960, 97 min

Po půl století stále překvapivě fungující satirická komedie s příjemnými písničkami, využívající nadpřirozených kvalit duchů zaživa zazděných loupežníků ze Spessartu (hrdinů původní historické veselohry). Bez bohovského českého dabingu (vrátane "tatarské" slovenštiny prince Kalaky a jeho doprovodu) by to ovšem bylo výrazně slabší. Jenže my ten dabing máme, a tak si můžeme zpívat, že Šaty (respektive nohy) dělaj lidi, že My vám píchnem ve všem, a tak dále a tak dále. Na mě to funguje i dnes - a to jsem se ještě nezmínil o tom jak překvapivě slušně vypadají duchové z hlediska vizuální stránky filmu. První díl si téměř nepamatuji, u třetího si vybavuji jen to, že se tam raketou cestovalo v čase a zachraňovala se komtesčina láska. Budiž to dostatečným důkazem o nejenom historické hodnotě Strašidel Ze Spessartu. 70%(7.9.2014)

Už to není ten poetický příběh jako Hospoda ve Spessartu, ale stále nabízí dost legrace. Trochu problém s vnímáním "jednotnosti trilogie" nastane už tady, protože v každé z částí hraje hlavního hrdinu úplně někdo jiný, jen Liselotte zůstává!(5.1.2004)

Jó tohle mě kdysi bavilo.(25.5.2014)

Jednoznačně nejlepší díl celé serie. Tentokrát se loupežníci snaží komtese pomoci, protože se dostala do finanční krize. Jejich přičiněním se ale Charlotta dostane do vězení. Tak se znovu rozhodnou, že jí pomohou. Loupežnická čarodějnice namíchá lektvar na zhmotnění. Já prostě Spessartu nedokážu odolat. Repríza by neuškodila, aspoň by v televizi byla pořádná zábava. Němcům se to hodně povedlo.(10.12.2008)

Spessartu jsem nikdy nedokázal odolat.(19.3.2005)