Strašidla ze Spessartu

Strašidlá zo Spessartu

The Haunted Castle

Komedie / Fantasy / Muzikál

Západní Německo, 1960, 97 min

Vyrostla jsem s nimi. Ty písničky mi zní v uších dodnes.(19.6.2011)

Už to není ten poetický příběh jako Hospoda ve Spessartu, ale stále nabízí dost legrace. Trochu problém s vnímáním "jednotnosti trilogie" nastane už tady, protože v každé z částí hraje hlavního hrdinu úplně někdo jiný, jen Liselotte zůstává!(5.1.2004)

• Paldini

Na tenhle film mám z dětství špatné vzpomínky. Rodiče mě nutili se na tento, podle nich, skvost světové kinematografie dívat a já se u něj příšerně nudil.(16.10.2003)

Neuvěřitelný, že i po takový době to funguje. I v 21. století ovlivněn digitálníma vychytávkama oceňuju archaickou trikovou kameru. Navíc to má spád, spoustu gagů, humor situační i slovní plus rozšafná Liselotte Pulver. Okořeněno precizním dabingem, který exceluje už v česky zpívaných úvodních titulcích.(24.1.2016)

Po půl století stále překvapivě fungující satirická komedie s příjemnými písničkami, využívající nadpřirozených kvalit duchů zaživa zazděných loupežníků ze Spessartu (hrdinů původní historické veselohry). Bez bohovského českého dabingu (vrátane "tatarské" slovenštiny prince Kalaky a jeho doprovodu) by to ovšem bylo výrazně slabší. Jenže my ten dabing máme, a tak si můžeme zpívat, že Šaty (respektive nohy) dělaj lidi, že My vám píchnem ve všem, a tak dále a tak dále. Na mě to funguje i dnes - a to jsem se ještě nezmínil o tom jak překvapivě slušně vypadají duchové z hlediska vizuální stránky filmu. První díl si téměř nepamatuji, u třetího si vybavuji jen to, že se tam raketou cestovalo v čase a zachraňovala se komtesčina láska. Budiž to dostatečným důkazem o nejenom historické hodnotě Strašidel Ze Spessartu. 70%(7.9.2014)