Clary musí bojovat s nepřátelstvím podsvěťanů a aktivací Irisiny pokrevní přísahy. Isabelle a Raphael se zatím sbližují. (Netflix)

Tom10000

9.díl. Clary spolu se Simonem zažívají romantickou chvíli, ze které ale ale vyruší Jace. Je třeba Clary chránit, a to lze jen v Institutu. Nesmíme ale zapomenout na krevní slib, na nějž nyní Clary doléhá. Začne ji odumírat ruka a následně i tělo. Cítí se slabá, unavená, a umírá. Simon a Jace se spojí, aby našli Madzie, dceru Iris, čarodějky, jež právě Clary nechala zavázat krevní přísahou. Na schůzku ohledně ochrany podsvětí, jež by mohlo padnout spolu s Clary a Mečem osudu, přichází i Meliorn, zástupce vílí říše. Spolu s upířím zástupcem Rafaelem se rozhodnou postavit se na stranu popravy Clary před jejím přežitím. Isabel je stále závislá na upířím jedu, a jelikož se skamarádila právě s Rafaelem, má zásob dost a dost. Alec se však dozví, co se s ní děje, a chce ji od něj dostat. To však Isabel odmítne a zůstává tam, kde byla: u Reafaela. Zatímco Jace odchází hledat Madzie, Simon sleduje, jak Clary pomalu umírá. Jace však včas přesvědčí výhružkami Valentina, aby Madzie vydal, a tím Clary zachrání. Malá Madzie je však už na straně jejich otce a proto Clary unese. A když Jace a Simon vysvobodí ji, Madzie unese zase Simona. 95 procent. ()