Není to nejkvalitnější seriál, co si budeme povídat. Ale co ztrácí na kvalitě, to nabírá na tématech, které ukazuje a které zvládá perfektně. Rasismus, šovinismus, homofobie... do těhle témat Shadowhunters né tak nenápadně žďuchá, a zároveň nám je necpe do chřtánu. Alec celou první řadu bojoval se svojí identitou, ale zároveň to nebyla jediná věc, kterou procházel, což z postav v Shadowhunters dělá překvapivě trojrozměrné charaktery. Když jsem si pouštěla 4. díl kvůli jednomu gifu co jsem viděla na tumblr, neměla jsem tušení, že si tenhle seriál tak zamiluju. A jelikož na druhou řadu vyměňují trikovou společnost a herci jsou si každým dílem jistější v kramflecích, Shadowhunters se docela rychle přesouvá z kolonky "guilty pleasure" do kolonky "pleasure".(18.2.2016)

• MsUtahraptor

PILOT: Banda nagelovaných mainstreamově hezkých blbečků v další potenciálně široce oblíbené "fantasy" sérii. "Pěkný" vzhled, do očí bijící povrchnost a umělé dialogy vedoucí ke vzniku klenotů jako "It's very ancient.".(12.4.2016)

• noriaki

"Co to má ten člověk na sobě? To je zase něco o upírech?" "Ale ne, to je o démonech." (režisér obrací oči v sloup). "No dobře, tak ať to máme za sebou." "Kde je ta holka?" (přichází Katherine McNamara) "Předveď mi něco a já budu hádat, ať uvidím, co v tobě je." (dívka ukazuje emoce) "Hm, to je hlad? Znuděnost, naivita, nechápavost, ospalost. Trefil jsem alespoň jedno?" (dívka vrtí hlavou, režisér se otáčí za sebe). "Musíme točit s ní?" "Bohužel, produkce na tom trvá. Publiku se líbila a na talentu prý stejně nezáleží." (režisér si skepticky prohlíží dívku) "Snad mi to neposereš. Já jsem pracoval s hvězdama, víš? Cameron Diaz zahraje vztek, to bys čuměla. A Matthew McConaughey se mi rozbrečel, ani to neměl ve scénáři." (prohrabává tašku a vytahuje tlustý svazek) "Podle toho mám točit? Vždyť je to brak. Lovci stínů, čarodějové, Kruh, Institut." (zvedá oči od textu) "Copak, došly nápady na jména?" "Éééééé..." "Dost řečí, jdeme makat. Přiveďte toho brýlatého....(prolistuje pár stran)... nejlepšího přítele. Vážně? Doufám, že se nebudu muset dvacet dílů piplat s tím, že se jeden bude chtít vyspat s tím druhým." (přichází Alberto Rosende) "Tak klapka a jedeme."(31.1.2016)

• Mikita

Nevím, jak dlouho to ještě vydržím, je to tolik ukecané a tak málo se tam toho děje.... A když už nastane nějaký boj, je stále tak stejný. Jediné, co mě zatím drží u sledování je Dominic, který je vybraný opravdu šikovně, bohužel z něj dělají ukňourané štěně, které až moc bere na hlavní hrdinku a vytrácí se tak to krásné napětí a škádlení, které v knize tak perfektně fungovalo. A obsazení hlavní hrdinky vůbec nebylo šťastné. Raději bych ocenila pokračování filmu, kde postavy měli alespoň nějaké charisma a obsazení bylo velmi sympatické. Tohle je bída. Škoda, velká škoda. Ale sérii už dokoukám. Snad. EDIT: Konečně 6tý díl není tak otravný a vykecávání zde má trochu smysl .... a konečně také nějaký záblesk romance.(21.2.2016)

• IQ Tiqe

Další variace Buffy (nbeo spíš Čarodějek) pro malý holky. Zkusím 2. díl, ale očekávám nekonečnou naháněčku dobrejch a zlejch.(18.1.2016)

• - Divák si může všimnout rozdílné barvy očí Jace Waylanda (Dominic Sherwood), hercovy oči mají rozdílnou barvu i ve skutečnosti, tento efekt se nazývá heterochromie. (Clowers)

• - Mezi natáčecí lokace patří například Toronto nebo Ontario. (SimpanzJi)