Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PP66
  ****

  Na Nordfest v Evaldu plynule navázaly Dny severu. Tenhle snímek nejen o zvířecích beranech z drsného Islandu je víc než smutný.(27.11.2016)

 • Jhershaw
  ***

  Zde se člověk poučí, že severská komedie je oxymoron a vskutečnosti se jedná o drama s pár mírně usměvnými momenty. Ne že bych se vyloženě nudil, ale dané téma by si klidně vystačilo s kraší stopáží. Z letošních dvou karlovarských Islandů Fúsi jasně lepší.(17.8.2015)

 • gogo76
  ****

  Dvojica mlčanlivých bratov vám bude spočiatku pripadať, že toho majú s baranmi mnoho spoločného. Príbeh o odcudzení a uzmierení má čo povedať, navyše prostredie i okolnosti za akých k tomu dôjde sú pomerne originálne. Vo filme sa zbytočne nevykecáva, prevláda čierny humor, ale mohlo ho byť viac. Veľmi podarená bola scéna kde Gummi zmrznutého a spitého Kiddiho nabral na radlicu a vysypal ho až pred nemocnicou i s hromadou snehu. Výborný záver a dosť ma zaujal Kiddov pes. Najlepší poštár na svete...80%.(10.12.2016)

 • vteco
  ***

  Velice kvalitně zvládnutý snímek, který si svůj žánr vzal opravdu k srdci. Hlavní herecká dvojice je velmi příjemným zpestřením a spolu se svými berany dokáží zaujmout. Příběh odehrávající se pouze mezi sousedícími chatrčemi je též zajímavý, ale chybí mu spád či více zvratů a překvapení. Vložením několika opravdu vtipných a upřímných scén Berani dostali opět menší náboj, ale absence výraznější hudby či většího elánu filmu ublížila. [65%] | 50th KVIFF(11.7.2015)

 • Freemind
  ****

  Dojemná i groteskní dramedie se silnou převahou hořkých okamžiků. I když i ten chlad podivným způsobem hřeje. Jeden z těch filmů, který je tak hluboce srostlý místem původu, že by nemohl vzniknout nikde jinde na světě.(21.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace