• Francie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Zázračně osvícený Harlin ze sebe vydal to nejlepší a tak ani tolik nevadí, že hlavního hekajícího a toporného (zřejmě omrzliny) hrdinu Slye zastiňují záporák Lithgow i italské Dolomity. Uvažoval vůbec někdo o možném použití distribučního názvu "Stallone na horách"..?(2.9.2008)

Rutinní akčňák s nepochybně velikým rozpočtem, efektními scénami a spoustou stupidit, klišé a žvástů - a jinak nic a nic a nic... Nikdy nezapomenu na dávnou LFŠ, kdy jsme tuto pitomost sledovali v předpředpremiéře se simultánním překladem Dany Hábové, která při jedné uSLYntané sekvenci mimo překlad dialogů pronesla nezapomenutelnou hlášku: "...tak si s tím žij..." No a tak nějak no... Třetí hvězdička jen za ty krásné hory doly... Tak si s těma hvězdičkama žijte... :-) - - - P.S. Jediný výborný film se Stalonem je Rocky. Zkrátka a dobře prostě proto, že je to výborný film. Tomuhletomu tři hvězdičky s odřenejma kolenama...(26.9.2005)

Je to celkom dobrý dobrodružno akčný film so Sylvestrom Stallonom. Má veľmi dobrý príbeh o horskom záchranárovi, ktorý sa po jednej nehode stiahne do ústrania a chce s prácou skončiť, ale prijme ešte poslednú úlohu pomôcť osádke havarovaného lietadla. No až na mieste spolu s kolegom zistí, že je to skupina zabijakov a zlodejov, ktorí po nich chcú nájsť kufre s peniazmi. Záchranár ale unikne a urobí všetko preto, aby priateľa zachránil a zabijaci nedostali peniaze. Spracovanie nie je zlé, dej dokáže po celý čas zaujať a nudiť sa tu nedá, ale príbeh je až príliš moc nadriadený akcii, čo mi v tomto žánri nevyhovuje. Akcie je tu málo a je iba priemerná. Je veľmi dobre natočená a v skvelo zvolenom prostredí, ale obsahovo je príliš chudobná a nezaujímavá. Je tu len jeden súboj, ktorý je ale presne v Stallonovom štýle, takže nestojí za väčšiu pozornosť a o prestrelkách sa až na pár maličkostí tiež hovoriť nedá. Inak tu akcia obstojí len v rámci dobrodružného žánru, nie v akčnom. Ale pár momentov, ako zabitie v jaskyni, použitie brokovnice alebo záver s vrtuľníkom potešia. Herecké obsadenie je výborné, Stallone tu je výborný, Michael Rooker, slušní záporáci a aj zvyšné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú špičkové, film pôsobí vizuálne veľmi dobre, pochváliť musím aj vynikajúce prostredie a výbornú hudbu. Je to veľká škoda, chcel by som dať vyššie hodnotenie, ale nemôžem. Všetky jeho stránky, či už príbeh, herci, réžia, vizuál alebo hudba sú vysoko nad priemerom, ale akcia pre mňa nemá takmer žiadnu hodnotu a to je v tomto žánri veľký problém. 64%(28.2.2011)

Nááádherné ticho hôr... Které naruší až řádění hrdinného horolezce v Stalloneho nezaměnitelném nehereckém podání. Nezastírám, že jde svým způsobem o guilty pleasure záležitost, ale jisté kvality Cliffhangerovi prostě nelze odepírat. ♫ Hodnocení OST: 4/5(25.11.2003)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $84,049,211Tržby Celosvetovo $255,000,211║ Strhujúca podívaná z dielne Rennyho Harlina, keď bol ešte na výslní a na čo siahol z toho bola vždy riadna akčná pecka s dobrým vygradovaným príbehom, plus k tomu bol Sylvester Stallone v úlohe hrdinského horolezca v celku fajn, nuž ale po tomto filme na ďalších 10rokov akoby zaspal a nič znesiteľné vo svojom podaní nepriniesol, až musel prísť návrat ako Rocky Balboa. /90%/(22.5.2005)