poster

Cliffhanger

 • USA

  Cliffhanger

 • Itálie

  Cliffhanger - L'ultima sfida

 • Francie

  Cliffhanger

 • Slovensko

  Cliffhanger

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  *****

  Dalo by se zcela bez nadsázky říct, že CLIFFHANGER je jedním z posledních dobrých akčních filmů americké školy a rok 93 a 94 se stal cílovou rovinkou pro kvalitní akci. Ostatně v oněch letech Arnold natočil PRAVDIVÉ LŽI, Van Damme ŽIVÝ TERČ a Stallone CLIFFHANGERA a co bylo po tom? Už takřka nic. Doby se mění, ale díky četným tv reprízám si můžeme nostalgicky připomínat jaké to tehdy bylo když sem coby fracek vymetal lokální videopůjčovny a u CLIFFHANGERA jednoznačně platí fakt, že tenhle snímek zraje jako víno a ode mě zcela po právu dostane plných 5*. Jistě, svoje mínusy to má, partička zlodějů občas jedná skutečně nelogicky (ale zároveň je to banda solidních grázlů a jejich likvidaci si tak poprávu vychutnte) a to zabití toho sympatického dědy záchranáře (Ralph Waite) se mi teda vůbec nelíbilo, ale oproti tomu stojí výtečný Stallone (ve formě jako nikdy) & lehce zastíněný Rooker, dokonalá scénerie, v rámci žánru celkem originální náměť a precizní akce. Já to mám rád a pokud byste se me zeptali na jméno kvalitní akce let 90tých, CLIFFHANGER by bylo rozhodně jedno z prvních jmen!(26.4.2008)

 • Gemini
  ***

  Akčňáky od Rennyho Harlina, až na jedinou čestnou výjimku, zdařile balancují kdesi na pomezí třídy A a B. Ani u Cliffhangera tomu není jinak. Originální a dobře provedený scénář, který ovšem má jisté nedostatky především co do reálnosti. Ty má i spousta jiných filmů, jenže Harlin není tak skvělý režisér, abyste na tyhle chybky během chvíle zapomněli nebo je úplně ve všem tom nářezu ignorovali. Ale pokud nebudete mít na práci nic moc důležitého a v telce bude na programu právě tohle, mrkněte na to. Když ne kvůli Stalloneovi, tak aspoň kvůli výbornému záporákovi Johnu Lithgowovi.(30.5.2005)

 • DaViD´82
  *****

  Nááádherné ticho hôr... Které naruší až řádění hrdinného horolezce v Stalloneho nezaměnitelném nehereckém podání. Nezastírám, že jde svým způsobem o guilty pleasure záležitost, ale jisté kvality Cliffhangerovi prostě nelze odepírat. ♫ Hodnocení OST: 4/5(25.11.2003)

 • Dragoni
  ****

  Nezapomenutelné scény, neuvěřitelné záběry, výborná hudba i efekty, propracovaný děj (rozhodně co se týče filmů se Slym). Pro mě jeden z nejlepších filmů se Stallonem. Vydařené Akční Béčko. Hlášky - Co v těch kufrech bylo? Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci. || Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel. Přeber si to. // 80 %(18.2.2009)

 • akisha
  ***

  Bohužel tenhle film nemůžu brát jako nostalgickou vzpomínku, pak by bylo hodnocení vyšší. V akčních sekvencích všechno šlape jak má, o tom žádná, bylo skvěle využito horský prostředí i Stallonovy "akční" dispozice, samozřejmě. Ovšem pak to trpí všema těma sympatickýma neduhama stárnoucích akčňáků se svalovci. Záporák trousí fakt dementní hlášky a přehrává, jako poskoka má magora se samopalem a k tomu přivzal zlou a chladnou blondýnu, některý akční scény hodně přitažený za vlasy, klišé s "traumatem" hrdiny, který je současně úvod k filmu, hlavní hrdina je ultra-klaďák, kterej nikdy ani nepomyslel, že by si mohl trochu těch pěnez ulejt, když má příležitost a v neposlední řadě všechny ty super lezecký vychytávky, který Stallone používá a ze kterých měl můj bratr (horolezec) dosti cukání v koutcích:)) A možná jsem to jen já, ale hudební motiv mi strašně moc připomínal Posledního Mohykána. Na druhou stranu jsem se ani jednou nenudila, naopak jsem se slušně bavila, a to ani nejsem moc fanda podobných filmů. Rozhodně to lepší ze Stallonovy kariéry.(20.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace