• Itálie

Cliffhanger - L'ultima sfida

• Francie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Eric Qualen: Ztratilo se nám tady v horách pár kufrů. Vy nám je najdete. Gabe Walker: Co v těch kufrech bylo? Eric Qualen: Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci...... Rozhodne jeden z najlepších Stalloneho filmov a jeden z najlepších akčných filmov 90-tych rokov. Veľmi atraktívne prostredie hôr, zaujímavý dej a skvelá akcia.(13.9.2011)

To byly časy, když Harlin se Stallonem vládli (akčnímu) světu. Při pohledu na místní komentáře jsem se lekl, jestli jsem si Cliffhangera v paměti moc nepřikrášlil, ale už jsem zase klidný. Slyovi to v divoké přírodě vždycky slušelo a Harlin válí jednu vypiplanou akční scénu za druhou se zručností zkušeného mistra. Kdybych už měl být hnidopich, párkrát na nás zařve blue screen a z některých záběrů vykoukne studio, ale jinak je to opravdu nestárnoucí klasika s parádním soundtrackem Trevora Jonese.(2.3.2012)

Cliffhanger sice neni nejlepší film Slye, ale já na něj stejně nedám dopustit, protože se řadí mezi ty moje oblíbený filmy z 80 a 90 let, kdy řádili borci jako Schwarzenegger, Van damme nebo právě Stallon a krom toho je to i tak dobrej film, kterej určitě nestojí jenom na svalech a drsných hláškách Stallona. Prostě skvělý akční béčko(27.1.2007)

...ovšem kdyby nebylo Johna Litghowa, minimálně jednu hvězdičku bych slevil. Koukat na Stalloneho, jak se snaží vykouzlit na své tváři nějakou emoci, je totiž docela hrozné...(12.8.2003)

děkuji distribuci za to, že dává na trh staré dobré pecky. nové dvd, snese slova uznání za velmi dobrou českou zvukovou stopu a spousty díků za DTS. R.Harlin v nejlepší formě, nám předložil napínavý akční snímek, u kterého je snad nemožné nudit se ještě dnes.(12.1.2006)