• Francie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Itálie / Francie, 1993, 110 min

Cliffhanger sice neni nejlepší film Slye, ale já na něj stejně nedám dopustit, protože se řadí mezi ty moje oblíbený filmy z 80 a 90 let, kdy řádili borci jako Schwarzenegger, Van damme nebo právě Stallon a krom toho je to i tak dobrej film, kterej určitě nestojí jenom na svalech a drsných hláškách Stallona. Prostě skvělý akční béčko(27.1.2007)

To byly časy, když Harlin se Stallonem vládli (akčnímu) světu. Při pohledu na místní komentáře jsem se lekl, jestli jsem si Cliffhangera v paměti moc nepřikrášlil, ale už jsem zase klidný. Slyovi to v divoké přírodě vždycky slušelo a Harlin válí jednu vypiplanou akční scénu za druhou se zručností zkušeného mistra. Kdybych už měl být hnidopich, párkrát na nás zařve blue screen a z některých záběrů vykoukne studio, ale jinak je to opravdu nestárnoucí klasika s parádním soundtrackem Trevora Jonese.(2.3.2012)

Soundtrack Trevor Jones: 1. Cliffhanger Theme - Trevor Jones ,2. Sarah's Farewell ,3. Sarah Falls ,4. Gabe Returns ,5. I Understand ,6. Sunset Searching ,7. Tolerated Help ,8. Base Jump ,9. Bats ,10. Two Man Job 11. Kynette is Impaled ,12. Fireside Chat ,13. Frank's Demise ,14. Rabbit Hole ,15. Icy Stream ,16. Jessie's Release ,17. Helicopter Fight ,18. End Credits(5.5.2011)

Stallone v jednom ze svých lepších filmů. Film z velké části těží z prostředí hor a Stallone se na to dobře připravil, protože jeho svaly by udržely snad i ten vrtulník... (pokud by to ve scénáři nebylo jinak:)). Z dnešního hlediska už to tak úžasné není, ale jako hit z půjčovny v době vhsek tohle fungovalo opravdu skvěle.(20.6.2004)

Skvelý akčňák (jeden zo Slyho najlepších) bez vypustenia akcie, nudy a bez zbytočného predlžovania. Tak si akčný film predstavujem. Zápletka dokonalá, niekoľko podarených zvratov, super ksicht dosadený za záporáka a úžasné vysokohorské scenérie. Jediné, čo môžem vytknúť, sú otrepané dialógy (a že ich Sly nemá veľa) a záverečný fight na vrtuľníku. 90%.(8.3.2006)